Znáte národní květinové dny?

Národní květinové dny

Pomalu, ale jistě začíná být jaro cítit ve vzduchu a to znamená, že národní den květin je doslova za rohem. Jaro je oblíbeným a zajímavým obdobím jak pro opravdové zahradníky, tak i pro milovníky rostlin. Národní den květin a rostlin připadá na 12. března a národní květinový den na 21. března. Oba dny mají za hlavní cíl připomenout začátek teplejšího období a poskytnout tak ideální příležitost proto, abyste si na zahradě vysadili taktéž barevné květiny, které vám budou připomínat teplejší období a měsíce, které nás v blízké době konečně po dlouhé zimě čekají.

 

 

Kdy je národní květinový den?

Ať si to uvědomujeme nebo ne, květiny mají v našem životě opravdu důležitý význam. Květiny nás provází celým životem a jsou s námi doslova od narození, přes významné životní milníky, u každých narozenin, svátků. Zároveň nám dokážou zpříjemnit každou událost nebo zajímavé období jako jsou Vánoce, Velikonoce či vítání podzimu. Provázejí nás doslova do posledních chvilek v našem životě, při výběru smutečních věnců, kde se nám naopak snaží zjemnit nejtěžší chvíle v našich životech. Květiny jsou zkrátka ozdobou a symbolem mnoha životních příležitostí. Národní květinový den je ideálním obdobím k oslavě květin. Za to, že je máme, že je můžeme věnovat, ale také dostávat. Za to, že jsou skvělou volbou, jak někoho potěšit při každé příležitosti. Navíc je to ideální den, kdy můžeme poděkovat naší planetě, že nám poskytla možnost využívat tak nádherné věci, jako jsou právě květiny.

 

Kdy je národní den květů a rostlin?

Národní den květů a rostlin se každoročně koná 12. března. Chcete-li se připravit na jaro, právě tento den je ideální dobou vybrat si několik vyvolených jarních květů a začít s jejich výsadbou. Můžete si z tohoto dne vytvořit krásný zvyk a každý rok tak začít se sázením jarních prvotin. Jděte ven, užívejte si krásného slunce společně s vaší rodinou a blízkými, zasaďte do vašich záhonů, truhlíků nebo květináčů některé z veselých jarních květin, které vám zaručeně rozzáří parapety a všední dny. Za pár týdnů se tak budete moci kochat nádhernými květy, které budou zdobit vaše truhlíky. Ať už se jedná o vaše děti, nebo babičky a dědečky, zkuste se spojit jako celá rodina a tento výjimečný den plný květin užívat pravidelně a společně.

 

Historie národního dnu květů a rostlin

Ačkoliv přesný původ obou svátků není zcela známý, jedna věc je opravdu jistá. Oba svátky byly rozhodně založeny milovníky květin a rostlin. Na planetě existuje přes více než 400 000 druhů květin, a proto jsou květiny naší bezmeznou součástí a rozhodně si zaslouží svůj den v roce, pro jejich oslavu. Už opravdu dávno, v roce 2500 př. n. l. Egypťané dávali květiny do vázy a tvořili různorodé květinové aranžmá, aby ukázali svou vděčnost živým i mrtvým. Jak roky postupně ubíhaly vzniklo spoustu různých tradic našich předků, které dodnes praktikujeme a uznáváme. Tyto tradice se tak staly nezanedbatelnou součástí našich životů. S tím jsou spojeny i různé významy jednotlivých rostlin a jejich jedinečná symbolika. Jednou ze známých egyptských tradic je ta, že do pohřebních hrobek umísťovali lotosové květy, o nichž se věřilo že jsou symbolem znovuzrození a osvícení.

 

Význam jednotlivých květin se ovšem nezastavil pouze u jeho významu nebo kráse, Stejně jako pokojové rostliny poskytují nám lidem řadu výhod, tak zejména drobný hmyz, ptáci nebo dokonce i samotní netopýři se živí nektarem, který produkují květiny. Pomocí opylování tak pomáhají květinám s rozmnožováním, a navíc posilují svůj imunitní systém. O co víc, květiny pomáhají zlepšit naši náladu a dokážou nás doslova dobít pozitivní energií. Díky všem pozitivním vlastnostem, které nejen na nás, ale celkově květiny mají, není divu, že rádi a s nadšením vítáme jaro s Národním dnem květin a rostlin.

 

Oslavte květinové dny prací s květinami

V den květin jsou lidé povzbuzování k započetí pěstování květin všech druhů. Zapište si tento den do kalendáře a na jeho oslavu se vydejte zasadit vámi oblíbené jarní květy. Pokud nemáte to štěstí a nejste majitelem dvorku, nebo balkonu, můžete si pořídit alespoň pěknou pokojovou rostlinku do vašeho domova, ozdobit vaši prázdnou vázu čerstvými jarními květy nebo třeba nasadit truhlíky plné jarních barev a ozdobit jimi vaše okenní parapety. Variabilita u květina květinových aktivit je opravdu široká, proto neváhejte využít jejího potenciálu.

 

Co na jaře zasadit?

V březnu na nás začne vykukovat spousta nádherných květin včetně hyacintů, tulipánů, růží, narcistů, macešek a mnoho dalších. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv ze zmíněných, ujistěte se, že jste jim schopni poskytnou ideální zázemí a že se jim u vás bude dařit.  Pokud v sobě necítíte úplně zahradnické pudy, nevadí. Můžete si pořídit krásné jarní květiny i přímo k vám domů. Pokojové rostliny jsou navíc skvělou volbou pro ty, kteří by tento krásný jarní svátek oslavili ale necítí se být zcela zahradnicky osvícení. Můžete začít například orchidejí, která vnese trochu jarních barev přímo k vám domů, a přitom si nevyžaduje žádnou extra speciální péči. Další oblíbenou a nenáročnou pokojovkou je rozhodně toulcovka, která je vhodná naprosto pro každého. Zde vám přinášíme hned několik tipů, jak se o toulcovku starat a jaké ideální podmínky ji vytvořit pro přežití.

 

●       Toulcovkám se daří v místnostech s nepřímým slunečním světlem, proto ji rozhodně nevystavuje n východní straně s přímým sluncem.

●       Na rozdíl od ostatních pokojových rostlin s nízkou údržbou je nutné toulcovku zalévat důsledně.

●       Umístěte rostlinu mimo dosah malých dětí a domácích zvířat, jelikož by jim mohla způsobit při požití podráždění žaludku.

 

Ať už budete v březnu oslavovat den Země, první jarní den nebo zmíněné svátky plné květin, březen je rozhodně zajímavým měsícem pro všechny zahradníky a milovníky květin. Užijte si tento první jarním měsíc na plno a přivítejte tak jako v celé parádě!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1084 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1023 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 3

KVĚTINOVÝ KOŠ 3

již od 1045 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1056 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1183 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1119 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1016 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1084 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1016 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1205 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1163 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Rady na výběr smuteční kytice

Rady na výběr smuteční kytice

17.4.2021

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

16.4.2021

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

14.4.2021

Šest důvodů, proč objednat vaši další kytici online

Jsme lidé pohodlní a neustále hledáme cesty, jak si věci usnadnit a urychlit. Právě kvůli těmto důvodům často hledáme spolehlivé služby, které nám udělají život zase o trochu příjemnější. Díky tomu nabídka online obchodů stále roste a spolu s ní se rozšiřují také její služby. Lidé si zvykli na možnost pořídit na internetu téměř všechno a není divu, díky internetovým obchodům a službám můžete vyřídit všechno během chvilky a to přímo od vás z domova. Ke stále oblíbenějším a vyhledávanějším službám patří také online nákupy květin! Zaslání květin pomocí květinových kurýrů se najednou stalo oblíbeným a krásným překvapením, jak můžete potěšit vaše blízké nejen ve významných životních situacích. Online doručení květin dokáže přinést vaše srdečné přání a pozdravy ve správný čas i ve chvíli, kdy se nacházíte daleko od vašich blízkých. V dnešním článku vám představíme několik benefitů, které můžete vytěžit z objednávky květin online.

 

Číst celé