Závěsné květiny ve skle

Závěsné květinové terária

Závěsné květináče se z mnoha důvodů stávají stále populárnější. A není divu! Jedná se totiž opravdu o jedinečný designérský kousek, který chytne za oko každého návštěvníka. Závěsný květináč je nejen skvělá dekorace k vám domů, ale ideální a netradiční dárek pro někoho, kdo si libuje v interiérovém designu a v moderních vychytávkách. Tyto drobné ozdoby jsou skvělým tipem na dárek pro různé příležitosti včetně narozenin, výročí nebo svátku. Pokud stále nevíte, o co se jedná, pojďte se spolu s námi podívat na různé možnosti u závěsných květináčů, které si určitě získají vaše srdce svojí roztomilostí a praktičností.

 

Co to vůbec závěsné terária jsou?

Jedná se o miniaturní ekosystémy, které jsou známé a hlavně také oblíbené pro svou soběstačnost a vyžadují tedy opravdu minimální péči z vaší strany. Závěsné terárium si buďto můžete vytvořit přímo podle vašich představ, pokud se ale ještě necítite dostatečně vzdělaní v tomto směru, je dobré si své první terárium pořídit jako hotový celek. Další péče je opravdu jednoduchá a stačí když se budete řídit pouze opravdu základními pravidly pro péči, abyste udrželi rostlinky uvnitř terária zdravé a krásné. Každé jednotlivé terárium se skládá ze základních položek. Pokud si jej tedy pořídíte již připravené, mělo by obsahovat všechny potřebné složky, aby mohlo samo o sobě fungovat.

 

Jak terária fungují?

Pokud se podíváte blíže na tyto mini zahrady, možná vás napadne otázka, jak je možné, že rostliny dokážou samy o sobě fungovat. Koncept mini zahradních terárií je přitom opravdu jednoduchý a prostý. Sluneční světlo, které se dostane skrze sklo způsobuje odpařování vody uvnitř terária. Jelikož se každé mini závěsné terárium skládá z téměř uzavřené nádoby, voda zůstává uvnitř terária a tudíž nemá kam zmizet. Pokud se podíváte zblízka, můžete si povšimnout, že po stranách sklenice se shromažďuje vlhkost, odkud bude proudit znovu zpět dolů do půdy, čímž automaticky dojde k hydrataci rostlin. Jak magické, ale přitom tak jednoduché, že?

 

Druhy terárií

Na výběr máte také více druhů terárií. V dnešním článku si představíme dva nejčastější, ze kterých si můžete vybrat právě to, které vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete si pořídit otevřené nebo uzavřené druhy terárií. Otevřené terária mají otvor na jedné ze stran, naopak uzavřené terária jsou zcela uzavřené, právě tyto můžete pořídit přímo v obchodě nebo online na internetu a můžete si být jistí, že o takové terárium se opravdu nijak namáhavě starat nemusíte.

 

Na co si dát pozor při tvorbě vlastního terária

Pokud jste odjakživa kutilové a rádi byste se vydali cestou vlastního terária, dejte si pozor při výběru rostlin. I když je v květinovém teráriu možné vypěstovat téměř cokoliv, je důležité dbát na požadavky jednotlivých rostlin či sukulentů. Do uzavřených terárií volte rostliny, které milují vlhkost, zároveň si předem také dobře rozmyslete, kde své terárium umístíte a zhodnoťte koncentraci přímého světla na daném místě. Pokud by terárium bylo vystaveno přímému slunci, mohlo by dojít ke spálení rostlin! Zároveň teplo přenesené dovnitř terária by způsobilo nadměrné teploty uvnitř, což by se vašim květinám moc nelíbilo. To stejné platí také pro radiátory, a jiné tělesa produkující teplo. Ovšem temné místo, ač by se na první pohled mohlo zdát, není také ideálním místem pro závěsné terária. Květiny potřebují ke svému životu slunce, proto místo s polostínem je pro většinu závěsných terárií, to pravé ořechové.

 

Květinové terária jsou ideální dekorací, do každých moderních prostor a k vám domů. Zároveň jsou také opravdu originálním a líbivým dárkem, kterým rozhodně překvapíte. Navíc pokud hledáte decentní dekoraci do vaší kanceláře, na kterou nemusíte myslet každý týden, kdy ji kdo zalil, květinové terárium je skvělou volbou.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Rady na výběr smuteční kytice

Rady na výběr smuteční kytice

17.4.2021

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

16.4.2021

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

14.4.2021

Šest důvodů, proč objednat vaši další kytici online

Jsme lidé pohodlní a neustále hledáme cesty, jak si věci usnadnit a urychlit. Právě kvůli těmto důvodům často hledáme spolehlivé služby, které nám udělají život zase o trochu příjemnější. Díky tomu nabídka online obchodů stále roste a spolu s ní se rozšiřují také její služby. Lidé si zvykli na možnost pořídit na internetu téměř všechno a není divu, díky internetovým obchodům a službám můžete vyřídit všechno během chvilky a to přímo od vás z domova. Ke stále oblíbenějším a vyhledávanějším službám patří také online nákupy květin! Zaslání květin pomocí květinových kurýrů se najednou stalo oblíbeným a krásným překvapením, jak můžete potěšit vaše blízké nejen ve významných životních situacích. Online doručení květin dokáže přinést vaše srdečné přání a pozdravy ve správný čas i ve chvíli, kdy se nacházíte daleko od vašich blízkých. V dnešním článku vám představíme několik benefitů, které můžete vytěžit z objednávky květin online.

 

Číst celé