Výběr vína podle květin

Párování květin a vína

Květiny a víno jsou samy o sobě velkolepé dárky. Přemýšleli jste ale někdy o tom, že byste je mohli spárovat společně na narozeninové večeři, nebo jako promyšlený dárek pro oslavence? Mnoho druhů vín má ve svých chuťových profilech skryté květinové tóny a vlastnosti které jsou spojeny s konkrétní květinou. V dnešním článku jsme se snažili spojit různé květiny podle data narození a našli k nim hned několik vín, které jsou ideální kombinací pro spárování! Podíváme se tedy více zblízka na 12 květin, které jsou skvělým doplňkem pro konkrétní vína. Květiny společně s perfektně spárovaným vínem budou ideálním dárkem pro každé narozeniny. A jaké květiny a víno jsou ideální do jednotlivých měsíců v roce?

 

Leden: Karafiát a šampaňské

Karafiát známý pro své volánové okvětní lístky s vůní připomínající hřebíček je ideálním lednovým květem proslulým pro své okouzlující vlastnosti. Karafiát naleznete v široké škále barev. Zatímco obecně červené karafiáty vyjadřují lásku a fascinaci, každá další barva nese jedinečnou symboliku a význam. Lednové narozeniny jsou ideální příležitost, jak navázat na oslavu Nového roku a doslova vyzývají pro spárování karafiátů se skleničkou bublinek z francouzského regionu Champagne. Lahodné tóny jablek, hrušek a citrusů jsou dokonalým způsobem, jak začít nový rok a příležitost pro objevování nových možností.

 

Únor: Fialky a Merlot

Únorovým narozeninovým květem je oblíbená modrofialová fialka. Tento hluboce zbarvený květ je symbolem skromnosti, věrnosti a ctnosti. Někdy může dokonce představovat duchovní moudrost a pokoru, které lze často zahlédnout v náboženském umění. Mírně sladkou vůni fialky můžete ochutnat v mnohých červených vínech včetně Merlotu, Cabernet Sauvignon nebo Malbec. Pokud jste únorovým dítětem nebo máte ve svém okolí někoho, kdo se narodil v měsíci únoru, spárujte tuto odvážnou a výraznou květinu s láhví Merlotu a nastavte si tak ideální tón pro nadcházející rok. V profilu Merlotu se můžete těšit na chutě třešní, švestky nebo kakaa. Tyto těžší chutě jsou ideální právě do zimních měsíců.

 

Březen: Narcis a Chardonnay

Neexistuje snad větší symbol jara a květina která by jej reprezentovala lépe, než je zářivý narcis. Narcis je oficiální březnovou květinou a poskytne vám veselý jarní vzhled, navíc si můžete vybrat z odstínu bílé, oranžové a žluté. Narcis je symbolem štěstí, prosperity a nových začátků. Tato květina je navíc dokonalou připomínkou všech vašich blízkých ve vašem životě. Spárujte tuto květinu s lehkými chuťovými tóny ananasu, citrusů a vanilky, které nenaleznete nikde jinde než právě v Chardonnay. Právě Chardonnay dokonale doplní jasnou povahu narcisu svými osvěžujícími chutěmi a vytváří tak skvěle vyvážené duo. Chuťový profil Chardonnay v sobě nese právě sladké tóny ananasu, citrusů a vanilky, tedy záplavu žlutých a svěžích chutí.

 

Duben: Sedmikráska a Sauvignon Blanc

Dubnovou narozeninovou květinou je jemná a čistá sedmikráska, která je symbolem čistoty, pravé lásky a nevinnosti. Tato krásná květina je známá svým nevinným vzhledem a okvětními lístky v tónech jasné bílé v kombinaci s odvážným žlutým středem. Sedmikrásky jsou ideálním projevem vaší nehynoucí lásky k někomu zvláštnímu. Jemná vůně sedmikrásky je svěží a čistá, proto ve spojení s ostrým bylinkovým vínem jako je právě Sauvignon Blanc, je dokonalým způsobem, jak se opravdu důstojně přivítat teplejší jarní měsíce plné slunce a květin. Ovocné tóny limetky, zeleného jablka a mučenky z něj dělají ideální přípitek na dubnového oslavence.

 

Květen: Konvalinka a Pinot Grigio

Květina pro všechny květnové oslavence není nikdo jiný než nádherně voňavá, a tak trochu pohádková konvalinka. Kouzelný bílý květ seskupený na jednom stonku. Sladká povaha této rostliny představuje mateřství a čistotu, což z ní dělá ideální dárek právě ke Dni matek. Vůně konvalinky můžete najít ve vínech jako Gewürztraminer a Pinot Grigio, kde dává vínu lehkou sladkost a osvěžující kvalitu. Ponořte se do lahodných chuťových tónů limetky, citronu a hrušky tím, že si přiťuknete skleničkou Pinot a můžete tak oslavit jedinečný den, který je určen všem maminkám.

 

Červen: Růže a Pinot Noir

Jak jinak začít léto než červnovými květinami, kterými nejsou nikdo jiný než majestátní růže. Tato slavná květina je známý svou symbolikou lásky a oddanosti. Růže lze najít snad ve všech barvách duhy a záleží pouze na příležitosti, pro které je chcete použít. Růže mají navíc nezaměnitelnou ikonickou vůni, kterou můžete detekovat ve vínech jako je právě Pinot Noir nebo Sangiovese. Pokud se považujete za romantickou duši, spárování růže právě s Pinot Noir bude pro vás nepřekonatelnou kombinací! V chuťovém profilu Pinotu najdete višně, červený rybíz a bobule lesního ovoce. Není snad ideálnější kombinace pro romantické duše!

 

Červenec: Stračka a Muškát

Červencovou květinou je krásná stračka, která taktéž přichází v široké škále zářivých barev včetně modré indigo, fialové nebo romantické růžové. Ačkoliv má každá barva svůj vlastní symbolický význam, květina je obecně považována za symbol pozitivity a lásky. Spárujte tuto dokonalou letní květinu se sladkým vínem jako je právě Muškát. Příchuť broskví, meruněk a pomeranče je jasná letní nálož, která vás skvěle navnadí na skutečnou letní vlnu. Užijte si krásné letní počasí s osvěžujícím a lehkou kombinací muškátu doplněného o kytici nádherné stračky.

 

Srpen: Mečíky a Rosé

Mečíky jsou odvážnými květy, které si vynesly svůj titul až pro oficiální narozeninovou rostlinu měsíce srpna! Tyto krásné květy najdete v různých barvách včetně červené, růžové, oranžové, žluté, fialové až po bílou. Mečíky jsou symbolem síly, vzpomínek a upřímnosti, což z nich dělá dokonalé květy pro pravé přátele. Věnujte k mečíkům sklenici Rosé, která nádherně doplní výrazné barvy mečíků. V rosé najdete ovocné chutě jahod, melounu a citrusů, tedy nepřekonatelné letní kombo pro prosluněné dny. Pokud hledáte ideální srpnový dárek, mečíky a rosé jsou jasnou volbou!

 

Září: Astry a červená vína

Astry jsou květinami měsíce září. Jsou symbolem všemocné lásky, náklonnosti a moudrosti. Tato zářivá květina je k dispozici v mnoha barvách, ovšem nejčastěji ji najdete s růžovými, bílými, červenými nebo fialovými květy. Pro krásné narozeninové potěšení spárujte tuto květinu s hlubokými příchutěmi červeného vína. U těchto druhů vín najdete v chuti tóny zralého ovoce, vanilky a kávy, které dokonale doplní krásu aster.

 

Říjen: Měsíček a Zinfandel

Se svými zlatými květy, které připomínají barvu podzimního listí není ani divu, že právě huňatý měsíček se stal říjnovým květem. Spolu s dlouholetou tradicí jeho léčebných účinků mají měsíčky významný symbolický význam pro divokou lásku, vášeň a kreativitu. Vyvažte zářivě oranžové květy měsíčku s kořeněnými a zemitými chutěmi vína Zinfandel. Toto párování je ideální pro oslavu říjnových narozenin. Kombinace zářivých podzimních barev doplněné o zemitou chuť je skvělou volbou, která potěší každého říjnového oslavence. Ve víně Zinfandel naleznete chutě lahodné ostružiny, skořice a jemného sladkého tabáku.

 

Listopad: Chryzantéma a Cabernet Sauvignon

Listopadová rostlina je jasná a veselá, ovšem dostatečně podzimní chryzantéma, kterou můžete najít v opravdu široké škále velikostí, druhů, tvarů a barev. S největší pravděpodobností je ale vždy zaručeně najdete v odstínech žluté, růžové, bílé a červené barvě. Pokud znáte kohokoliv, kdo je pro vás symbolem čestného, loajálního člověka, který se narodil v listopadu, chryzantémy jsou naprosto skvělým dárkem pro oslavu jeho narozeninového dne! Zkuste ale oživit tento krásný květinový dárek ještě něčím speciálnějším a zkombinujte chryzantémy s bohatým vínem, kterým je rozhodně Cabernet Sauvignon, jež potěší vaše chuťové pohárky. V láhvi Cabernetu najdete tóny černého rybízu, višní a dalších dřevitých příchutí jako je například cedr, drub a různé bylinky. Do začínajících dlouhým podzimních a zimních večerů naprosto ideální!

 

Prosinec: Amarylka a prosecco

Amarylka je nejkrásnější právě během zimního období, což z ní dělá perfektní prosincovou květinu. Tento nádherný květ s výrazným středem symbolizuje naději, bohatství a přání všeho dobrého. Připomíná vám amarylka trochu narcis? Není se čemu divit! Amarylka ve skutečnosti patří do rodu narcisů, což vysvětluje proč jsou si tyto dva květy, tak velmi podobné. Otázkou zůstává jak oslavit prosincové narozeniny, které jsou často uhozeny do stínu Vánoc. Výrazné tóny amarylky můžete nádherně spárovat se svěží skleničku Prosecca, ve kterém se mísí lahodné tóny jablek, zimolezu a broskve, které budou ideální chuťovou tečkou jak zakončit celý rok.

 

Bez ohledu na to, jaká je vaše narozeninová květina, nebo květina měsíce, už vždy budete vědět, se kterým lahodným vínem se dokonale pojí. I když existuje spousta různých nápadů na narozeninové dárky, je opravdu těžké porazit dokonalou kombinaci vína a květin, která je právoplatně nesmrtelnou stálicí a to jak pro muže tak i pro ženy. Jedná se zkrátka o univerzální dárek, který nikdy nezklame a podrží.


 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SVĚŽÍ TULIPÁNY

SVĚŽÍ TULIPÁNY

již od 825 Kč
TULIPÁNY 5

TULIPÁNY 5

již od 825 Kč
TULIPÁNY MIX
NEJ....

TULIPÁNY MIX

již od 825 Kč
TULIPÁNY 7

TULIPÁNY 7

již od 825 Kč
TULIPÁNY
Akce

TULIPÁNY

již od 825 Kč
TULIPÁNY

TULIPÁNY

již od 825 Kč
TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE

již od 803 Kč
ZINA

ZINA

již od 823 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Rady na výběr smuteční kytice

Rady na výběr smuteční kytice

17.4.2021

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

16.4.2021

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

14.4.2021

Šest důvodů, proč objednat vaši další kytici online

Jsme lidé pohodlní a neustále hledáme cesty, jak si věci usnadnit a urychlit. Právě kvůli těmto důvodům často hledáme spolehlivé služby, které nám udělají život zase o trochu příjemnější. Díky tomu nabídka online obchodů stále roste a spolu s ní se rozšiřují také její služby. Lidé si zvykli na možnost pořídit na internetu téměř všechno a není divu, díky internetovým obchodům a službám můžete vyřídit všechno během chvilky a to přímo od vás z domova. Ke stále oblíbenějším a vyhledávanějším službám patří také online nákupy květin! Zaslání květin pomocí květinových kurýrů se najednou stalo oblíbeným a krásným překvapením, jak můžete potěšit vaše blízké nejen ve významných životních situacích. Online doručení květin dokáže přinést vaše srdečné přání a pozdravy ve správný čas i ve chvíli, kdy se nacházíte daleko od vašich blízkých. V dnešním článku vám představíme několik benefitů, které můžete vytěžit z objednávky květin online.

 

Číst celé