Vánoční zelené dekorování

Zeleň, která přinese vánoční atmosféru přímo k vám domů

Ať už jste milovníkem čerstvých květin a nikdy u vás ve váze nesmí chybět kousek přírody v podobě řezaných květin, nebo je vaše zahrada druhým domovem rozhodně oceníte i dnešní rady a tipy na to jak si přinést ještě více přírody do vašeho domova. Nejen řezané květy, pokojové rostliny a zimní zahrada jsou možnosti, jak přinést co nejvíce přírody do vašeho domova během zimních měsíců. Mnoho lidí přehlíží ty nejobyčejnější a zároveň i nejlevnější varianty, jak si vytvořit opravdu nádherné dekorace do vašeho domova. I když by se mohlo zdát, že je to s nástupem chladnějších měsíců je stále větší výzva jak si přinést domů zeleň a přírodu, tak stále to není nemožné! V dnešním článku se vás pokusíme přesvědčit, že i přes nepříznivé podmínky počasí a chladné zimní měsíce můžete doma udělat nádhernou výzdobu a přinést tak do vašeho domova ještě více života a pozitivní energie pomocí zeleně!

Jehličnany do každého domova

Existuje hned několik zajímavých druhů jehličnanů, které můžete využít do vaší výzdoby. Ať už je to méně známý cedr, oblíbený smrk, či nádherně voňavá jedle nebo borovice. Určitě alespoň většinu zmíněných jehličnanů znáte, jelikož patří mezi oblíbené varianty vánočních stromečků do obývacích pokojů. Cedrové větvičky jsou ideální pro tvorbu dekorací, jelikož se s nimi velmi dobře pracuje a můžete je využít jak na věnce tak i na dekorace jako jsou svícny, stolní dekorace či jen tak do vázy. I když se po několika týdnech může jevit větvička jako suchá, neztratí své jehly a nenadělá proto mnoho nepořádku. Smrkové větvičky jsou skvělé pro závěsné i stolní věnce. Jeho nevýhodou je ale jeho výdrž, jelikož po pár týdnech začne usychat a bohužel i velmi rychle opadat. Pokud chcete opadávání co nejvíce zabránit, květinovou pěnu, na které plánujete dekoraci vytvořit namočit do vody a čas od času ji zalít. Můžete tak alespoň o trochu déle prodloužit životnost finálního aranžmá. Oblíbená a nádherně voňavá jedlička je velmi oblíbenou a častou volbou, stejně jako smrk, na věnce a venkovní dekorace. Bude se vám s ní navíc i lépe pracovat, jelikož její jehličky nejsou ostré, jako například jehličky ze smrku. To bohužel neplatí pro borovici, jejíž jehličky jsou největší ze všech zmíněných, ovšem o to víc je vhodná na větší a výraznější a mohutnější dekorace. Je skvělá na různé vánoční girlandy, venkovní výzdobu ale také do vázy. Všechny zmíněné druhy jehličnanů navíc do vašeho domova přinesou tu pravou vánoční vůni, která vždy vytváří příjemnou atmosféru.

 

Ostatní listy a zeleň

Jehličnany nejsou jedinou volbou, jak vytvořit tu správnou zimní atmosféru. Co se týče ostatních listů mezi oblíbené patří hlavně cesmína, tedy stálezelené keře s pevnými listy, které navíc mají nádherné červené kulovité plody, které jsou oblíbenou vánoční dekorací. Cesmínu bohužel v přirozeném prostředí v České republice nenaleznete, ovšem můžete se podívat do různých květinářství či zahradních potřeb a možná budete úspěšní. Cesmína je ideální a velmi oblíbenou dekorací pro Vánoce, kterou můžete navíc využít jak v interiéru, tak exteriéru! V anglicky mluvících zemích se jí říká také “holly”, což je název odvozený ze jména Hollywood.

Mezi další oblíbené listnaté dekorace patří také břečťan, který je pro naše končiny již dostupnější variantou. Většina z nás ho zná jako ideální potah fasády starších domů, která obroste často i to, co nechceme. Nicméně břečťan není pouze pokrývka domů, ale také ideální vánoční dekorace. Můžete ho využít například do věnců, kde vytvoří nádherný kontrast k jehličí. Mimo listí se rozhodně nebojte využít také podzimních plodů jako jsou šípky, žaludy, lískové oříšky, vlaššké a jiné plody. Také šišek, které můžete nechat v jejich přirozené barvě, nebo pro zajímavější strukturu a kontrast například nastříkat na měděnou barvu pro co největší vánoční vzhled.

 

Tip: Pokud chcete zpracovávat krásně barevné podzimní listí, ujistěte se vždy, že jej správně vysušíte. Pokud byste tak neučinili, velmi brzy by vám začalo hnít a to přímo na vaší dekoraci. A to přeci nechcete. Ideálně jej zavěste na suchém místě stopkou dole, aby list neztratil při sušení svůj tvar a nijak se nepoškodil.

 

Jehličnany a ostatní listy můžete využít jak na zimní, ale také na podzimní dekorace. Záleží jen na vaší kombinaci jak dokážete jednotlivé listy zpracovat. Podzimní a zimní aranžmá můžete snadno odlišit díky barvám jednotlivých komponentů, stačí změnit pouze stuhy z podzimních barev na vánoční červenou, zaměnit klasické šišky, za meděné nebo šípky za baňky a máte vystaráno! Dekorování nemusí být vůbec drahé, pokud víte jak na to! Nebojte se zapojit do jedné dekorace i více druhů větviček, vaše dekorace bude tak zajímavější a možná ještě o něco voňavější, než při použití pouze jednoho druhu. Rozmanitost zvolených druhů necháme už na vás. Doufáme, že jsme vás přesvědčili, že dekorace nemusí být jen drahé, ale naprosto si vystačíte i s tím, co příroda kolem nás nabízí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Rady na výběr smuteční kytice

Rady na výběr smuteční kytice

17.4.2021

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

16.4.2021

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

14.4.2021

Šest důvodů, proč objednat vaši další kytici online

Jsme lidé pohodlní a neustále hledáme cesty, jak si věci usnadnit a urychlit. Právě kvůli těmto důvodům často hledáme spolehlivé služby, které nám udělají život zase o trochu příjemnější. Díky tomu nabídka online obchodů stále roste a spolu s ní se rozšiřují také její služby. Lidé si zvykli na možnost pořídit na internetu téměř všechno a není divu, díky internetovým obchodům a službám můžete vyřídit všechno během chvilky a to přímo od vás z domova. Ke stále oblíbenějším a vyhledávanějším službám patří také online nákupy květin! Zaslání květin pomocí květinových kurýrů se najednou stalo oblíbeným a krásným překvapením, jak můžete potěšit vaše blízké nejen ve významných životních situacích. Online doručení květin dokáže přinést vaše srdečné přání a pozdravy ve správný čas i ve chvíli, kdy se nacházíte daleko od vašich blízkých. V dnešním článku vám představíme několik benefitů, které můžete vytěžit z objednávky květin online.

 

Číst celé