Vánoční zelené dekorování

Zeleň, která přinese vánoční atmosféru přímo k vám domů

Ať už jste milovníkem čerstvých květin a nikdy u vás ve váze nesmí chybět kousek přírody v podobě řezaných květin, nebo je vaše zahrada druhým domovem rozhodně oceníte i dnešní rady a tipy na to jak si přinést ještě více přírody do vašeho domova. Nejen řezané květy, pokojové rostliny a zimní zahrada jsou možnosti, jak přinést co nejvíce přírody do vašeho domova během zimních měsíců. Mnoho lidí přehlíží ty nejobyčejnější a zároveň i nejlevnější varianty, jak si vytvořit opravdu nádherné dekorace do vašeho domova. I když by se mohlo zdát, že je to s nástupem chladnějších měsíců je stále větší výzva jak si přinést domů zeleň a přírodu, tak stále to není nemožné! V dnešním článku se vás pokusíme přesvědčit, že i přes nepříznivé podmínky počasí a chladné zimní měsíce můžete doma udělat nádhernou výzdobu a přinést tak do vašeho domova ještě více života a pozitivní energie pomocí zeleně!

Jehličnany do každého domova

Existuje hned několik zajímavých druhů jehličnanů, které můžete využít do vaší výzdoby. Ať už je to méně známý cedr, oblíbený smrk, či nádherně voňavá jedle nebo borovice. Určitě alespoň většinu zmíněných jehličnanů znáte, jelikož patří mezi oblíbené varianty vánočních stromečků do obývacích pokojů. Cedrové větvičky jsou ideální pro tvorbu dekorací, jelikož se s nimi velmi dobře pracuje a můžete je využít jak na věnce tak i na dekorace jako jsou svícny, stolní dekorace či jen tak do vázy. I když se po několika týdnech může jevit větvička jako suchá, neztratí své jehly a nenadělá proto mnoho nepořádku. Smrkové větvičky jsou skvělé pro závěsné i stolní věnce. Jeho nevýhodou je ale jeho výdrž, jelikož po pár týdnech začne usychat a bohužel i velmi rychle opadat. Pokud chcete opadávání co nejvíce zabránit, květinovou pěnu, na které plánujete dekoraci vytvořit namočit do vody a čas od času ji zalít. Můžete tak alespoň o trochu déle prodloužit životnost finálního aranžmá. Oblíbená a nádherně voňavá jedlička je velmi oblíbenou a častou volbou, stejně jako smrk, na věnce a venkovní dekorace. Bude se vám s ní navíc i lépe pracovat, jelikož její jehličky nejsou ostré, jako například jehličky ze smrku. To bohužel neplatí pro borovici, jejíž jehličky jsou největší ze všech zmíněných, ovšem o to víc je vhodná na větší a výraznější a mohutnější dekorace. Je skvělá na různé vánoční girlandy, venkovní výzdobu ale také do vázy. Všechny zmíněné druhy jehličnanů navíc do vašeho domova přinesou tu pravou vánoční vůni, která vždy vytváří příjemnou atmosféru.

 

Ostatní listy a zeleň

Jehličnany nejsou jedinou volbou, jak vytvořit tu správnou zimní atmosféru. Co se týče ostatních listů mezi oblíbené patří hlavně cesmína, tedy stálezelené keře s pevnými listy, které navíc mají nádherné červené kulovité plody, které jsou oblíbenou vánoční dekorací. Cesmínu bohužel v přirozeném prostředí v České republice nenaleznete, ovšem můžete se podívat do různých květinářství či zahradních potřeb a možná budete úspěšní. Cesmína je ideální a velmi oblíbenou dekorací pro Vánoce, kterou můžete navíc využít jak v interiéru, tak exteriéru! V anglicky mluvících zemích se jí říká také “holly”, což je název odvozený ze jména Hollywood.

Mezi další oblíbené listnaté dekorace patří také břečťan, který je pro naše končiny již dostupnější variantou. Většina z nás ho zná jako ideální potah fasády starších domů, která obroste často i to, co nechceme. Nicméně břečťan není pouze pokrývka domů, ale také ideální vánoční dekorace. Můžete ho využít například do věnců, kde vytvoří nádherný kontrast k jehličí. Mimo listí se rozhodně nebojte využít také podzimních plodů jako jsou šípky, žaludy, lískové oříšky, vlaššké a jiné plody. Také šišek, které můžete nechat v jejich přirozené barvě, nebo pro zajímavější strukturu a kontrast například nastříkat na měděnou barvu pro co největší vánoční vzhled.

 

Tip: Pokud chcete zpracovávat krásně barevné podzimní listí, ujistěte se vždy, že jej správně vysušíte. Pokud byste tak neučinili, velmi brzy by vám začalo hnít a to přímo na vaší dekoraci. A to přeci nechcete. Ideálně jej zavěste na suchém místě stopkou dole, aby list neztratil při sušení svůj tvar a nijak se nepoškodil.

 

Jehličnany a ostatní listy můžete využít jak na zimní, ale také na podzimní dekorace. Záleží jen na vaší kombinaci jak dokážete jednotlivé listy zpracovat. Podzimní a zimní aranžmá můžete snadno odlišit díky barvám jednotlivých komponentů, stačí změnit pouze stuhy z podzimních barev na vánoční červenou, zaměnit klasické šišky, za meděné nebo šípky za baňky a máte vystaráno! Dekorování nemusí být vůbec drahé, pokud víte jak na to! Nebojte se zapojit do jedné dekorace i více druhů větviček, vaše dekorace bude tak zajímavější a možná ještě o něco voňavější, než při použití pouze jednoho druhu. Rozmanitost zvolených druhů necháme už na vás. Doufáme, že jsme vás přesvědčili, že dekorace nemusí být jen drahé, ale naprosto si vystačíte i s tím, co příroda kolem nás nabízí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Květiny pro zimní období

Květiny pro zimní období

28.11.2020

Zimní květiny pro zářivější den

Během chladnějších a zejména zimních měsíců není vůbec neobvyklé že se u lidí objeví sezónní deprese, která je povětšinou způsobena skutečností, že je naše okolí méně barevné. Po krásně barevném podzimu najednou přichází mlhavé rána a četnější propršené dny, které nikomu na náladě moc nepřidají. Do toho se začínají dny výrazně zkracovat a nedostatek slunečního světla spolu s absencí barev se začíná opravdu výrazně podepisovat na naší náladě a vnímání. Naštěstí jsou tu pořád květiny a existuje hned několik nádherných podzimních a zimních květin, které dokáží vykouzlit lepší náladu a i ten úsměv na tváři. V dnešním článku si některé z nich představíme a vy se tak můžete inspirovat květinami, které budou nejen vypadat nádherně, ale navíc vám přinesou domů trochu optimistické nálady do šedých zimních dnů.

 

Číst celé
Nápady pro vánoční tabuli

Nápady pro vánoční tabuli

27.11.2020

5 zajímavých nápadů na vánoční tabuli

Jakákoliv slavnostnější hostina si rozhodně zaslouží pořádné prostírání! A která jiná večeře v roce, než právě ta vánoční by měla být pořádně nazdobená! Přitom stačí opravdu maličko úsilí a váš stůl může vypadat opravdu nádherně. Základem je zvolit správné nádobí, vytvořit příjemnou atmosféru pomocí světla, vybrat vhodné barvy a samozřejmě také květiny! Najednou vaše hostina získá naprosto nepřekonatelnou atmosféru a uvidíte, že si pochutnáte mnohem více. Pokud vás omrzelo vaše každoroční vánoční prostírání, náš článek je pro vás ideální čtení. V dnešním článku můžete nasát originální ispiraci na to, jak prostřít vaši štědrovečerní tabuli a udělat si doma příjemnou atmosféru u stolu. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Přezimování rostlin v květináči

Přezimování rostlin v květináči

13.11.2020

Tipy na rostliny v květináči, které přetrpí i zimní měsíce

Ať už máte na vaší zahradě příliš mnoho květin, které je nemožné přenést na zimní měsíce k vám domů, ale rádi byste jim i přesto poskytli co nejpreciznější a nejlepší péči, aby jste se mohli na jaro radovat z jejich květů. V dnešním článku si představíme několik rad a tipů, jak udržet vaše zahradní květiny v květináčích zdravé a dostatečně silné na to, aby přežily drsnější zimní měsíce a dělaly vám radost i další sezónu. Nejde o nic náročného, stačí když si na ně uděláte před zimou chvilku času a ony se vám za to na jaro odvděčí, tak jdeme na to!

 

Číst celé