Symbolika květin při výročí svatby

Svatební výročí: Květiny pro jejich oslavu

 

Pravděpodobně znáte symboliku významů spojené s oslavami svatebních milníků. Všichni z nás už pravděpodobně někdy slyšeli pojem stříbrná svatba, která se slaví po 25 letech manželství, dalším velkým mezníkem je rozhodně zlatá svatba, která oslavuje 50 let života ve svazku manželském. Věděli jste však, že většina výročí je poctěna také konkrétní květinou? Pokud vás v následujících dnech či měsících čeká oslava svatebního výročí, můžete se připravit a svůj vztah ocenit odpovídající květinou! V dnešním článku vám představíme, kterými květinami nejlépe oslavíte jednotlivé svatební výročí. Vezmeme to přitom hezky popořadě.

 

 

1 výročí: Karafiát

Hlavně z důvodu jejich mladistvého a živého vzhledu se karafiáty používají k oslavě mladé a vášnivé lásky, která rozhodně nechybí v prvním roce manželství! Právě první léta manželství jsou spojovány s mladou a vášnivou láskou novomanželů. Navíc se jedná opravdu o jeden z nejzajímavějších roků v životě, kdy si nadále zvykáte na novou roli pána a paní, kteří oficiálně vstoupili do nového života. V mnoha zemích se navíc první rok manželství označuje také jako líbánková fáze.

 

2. výročí: Krásenka

Do druhého roku páry vstupují s hlubším porozuměním, co od manželství čekat. Líbánkovou a prvotní fázi již mají za sebou a nyní nastává čas velkého růstu a porozumění. Každý člověk se během svého života vyvíjí a stejně tak se vyvíjí i vzájemný vztah, proto je důležité na něm neustále pracovat a něčím ho ozvláštňovat. Oslavou druhého roku manželství oslavíte krásenkou, která dokonale zachycuje lásku mladého manželství.

 

3. výročí: Slunečnice

Stejně jako robustní, silný stonek slunečnice, má i manželství ve třetím roce silné základy. Slunečnice, která vždy stojí proti slunci představuje výzvy, které jste již překonali a zároveň díky své zářivé a veselé barvě dává naději, že vás čekají pozitivní, společné časy.

 

4. výročí: Pelargonie

Pelargonie představují spojení dvou lidí v jednu mysl, tělo i ducha. Ve čtvrtém výročí vaší svatby můžete tak oslavovat opravdové vzájemné propojení, které jste za předešlé roky získali a dostatečně upevnili tak, že jste si v této roli manžela a manželky skutečně jistí. Už to pro vás není nová role, ale naprosto přirozená role, o které nepochybujete.

 

5. výročí: Kopretiny

Ačkoli kopretiny mohou na první pohled vypadat jako jednoduché květiny, jejich struktura je natolik jedinečná a vzrušující až je zcela nenahraditelná! Po pěti letech manželství se život v páru může zdát rutinní a všední, ovšem stejně jako na první pohled u obyčejné kopretin můžete objevit ještě spoustu překvapení. Kopretina je zároveň symbolem věrnosti a věčné lásky.

 

10. výročí: Narcis

Narcisy jsou dokonalým způsobem, jak oslavit vaše první desetiletí v manželství. Narcis je ve srovnání s ostatními řezanými květy poměrně drobný, ovšem pokud je uspořádáte do kytice, s jejich rozkvetem doslova ožijí! Právě narcis je nádherným symbolem spojení všech vašich malých vzpomínek, které vytvoří jeden neobyčejný život dvou duší.

 

15. výročí: Růže

Žádná květina nesymbolizuje tak intenzivně pocity vášně, chtíče a lásky víc, než právě růže. Proto je možná malým překvapením, že až patnáctileté výročí manželství patří právě růži. Po 15. letech společného manželství už opravdu můžeme říct, že většina párů si prošla jak dobrými, tak špatnými časy. Zažili spolu jak veselé, tak i smutné chvilky a proto jsou právě růže dokonalým způsobem, jak ukázat, že ať se stane cokoli, vaše láska bude nadále stejně silná a vášnivá jako vaše první výročí.

 

20. výročí: Astry

Ve starověku lidé věřili, že astry mají magické vlastnosti, které nám dodávají znalosti a moudrost. Znáte snad vhodnější květinu než je astra pro oslavu druhého desetiletí? Za tuto dobu jste již opravdu zjistili mnohé a můžete si tak sami pogratulovat, že jste došli až do takového významného milníku, jako je oslava 20 let manželství!

 

25. výročí: Kosatce

Kosatce ztělesňují ducha, lásku a vaši vzájemnou úctu, proto jsou ideálním květem jak uctít vaše společné čtvrtstoletí. Kosatce svou výškou jsou symbolem síly a významnosti vašeho vztahu. Ať se stane cokoliv vaše vzájemná láska stojí dostatečně vysoko a je dostatečně jasná na to, aby čelila i méně příjemným věcem.

 

30. výročí: Lilie

Lilie jsou často spojovány se symbolem mateřství a přechodu z jedné životní etapy na druhou. Proto jsou vhodné na oslavu právě 30. výročí manželství, které je často obdobím velkých změn a úvah. Vaše děti pravděpodobně opouští rodné hnízdo a stěhují se za svým, novým životem. U mnohých nastává také období důchodu a  s ním spojené i velké změny v životě. Najednou se váš život, na který jste byli doposud zvyklí obrátí doslova o 180 stupňů. Lilie je dokonalá květina, která vám připomene vašich intenzivních 30. let a navíc vás krásně připraví pro další milníky ve vašem životě.

 

40. výročí: Mečíky

Mečíky jsou odvozené z latinského slova gladiola, což v překladu znamená meč. Ideálně tak symbolizuje odvahu a přitom sílu vašeho vztahu, že dlouhá léta, která jste spolu již prožili jsou nádherným důkazem toho, jak je vaše láska pevná a silná. Zkrátka dokáže probojovat i ty nejtěžší životní chvíle.

 

50. výročí: Žluté růže a fialky

Padesát let společného manželství je opravdová životní meta, kterou by si přál zažít každý. Na počest tak obdivuhodného čísla je potřeba také speciálních květin. Proto výročí jsou symbolické žluté růže a fialky, které navíc barevně potvrzují, že pro tak dlouhý společný život je důležité spojení obou lidí, kteří se navzájem nejen doplňují, ale hlavně podporují!

 

Nyní už víte, kterými květinami oslavíte jaké výročí. My vám budeme držet palce, aby se každý z vás dostal na úctyhodné 50. výročí. Navíc, svatební výročí se opakují každoročně a je hezkou tradicí a příjemným potěšením na tyto mezníky myslet a každoročně vaši drahou polovičku překvapit nějakou drobností. Každá příležitost pro věnování květin se počítá a svatební výročí by mělo být jedním z nich! Přejeme vám, ať vám vaše manželství jenom vzkvétá a oslavíte co nejvíce společných let.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ANDREA

ANDREA

již od 908 Kč
ANNA

ANNA

již od 963 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 875 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 985 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 941 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 963 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 946 Kč
EMILY

EMILY

již od 941 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 705 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 915 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 907 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 941 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 853 Kč
DENISA

DENISA

již od 974 Kč
ELENA

ELENA

již od 963 Kč
HELGA

HELGA

již od 974 Kč
IDA

IDA

již od 957 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 963 Kč
ALEX

ALEX

již od 1007 Kč
ANGELIKA

ANGELIKA

již od 941 Kč
BRIGITA

BRIGITA

již od 963 Kč
LUCIE

LUCIE

již od 1007 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 10

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

již od 1117 Kč
ROMANA

ROMANA

již od 842 Kč
DUO RŮŽE

DUO RŮŽE

již od 941 Kč
ZUZANA

ZUZANA

již od 979 Kč
SINDIE

SINDIE

již od 941 Kč
SANDRA

SANDRA

již od 842 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE ZDOBENÉ

ŽLUTÉ RŮŽE ZDOBENÉ

již od 987 Kč
KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
NEJ....

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

již od 705 Kč
EXTRA RŮŽE

EXTRA RŮŽE

již od 941 Kč
BÍLOČERVENÉ RŮŽE

BÍLOČERVENÉ RŮŽE

již od 941 Kč
PINK

PINK

již od 842 Kč
EXOTIKA

EXOTIKA

již od 924 Kč
RŮŽE + FREZIE

RŮŽE + FREZIE

již od 963 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé