Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

 

Existují stromy s červenými bobulemi, které se hodí do každé zahrady. Správný výběr bobulí dodá vašim nápadům dokonalý sezónní efekt. Stromy s červenými bobulemi jsou dokonalé dekorativní prvky, zejména v zimních měsících. Mnoho bobulí můžete také sbírat přímo ke konzumaci a poskytují cennou potravu pro volně žijící zvířata.

 

STROMY S ČERVENÝMI BOBULEMI

V dnešním článku vám představíme naše oblíbené stromy s červenými bobulemi. Několik odrůd lze pěstovat jako stálezelené živé ploty, což z nich dělá jedny z nejlepších stromů a keřů pro soukromí a stínění na zahradě. Při výběru stromů s červenými bobulemi, které se hodí do vaší zahrady, musíte vybrat pouze druhy, kterým se bude dařit ve vaší oblasti. Každý z nás ale ví, jaké počasí a teploty můžeme v různých měsíců během roku očekávat. Naštěstí existují možnosti pro téměř každé podnebí. Je dobré se také ujistit, že vybraný strom je kompatibilní s typem půdy, mírou slunečního záření, které se mu bude na vaší zahradě dostávat.

Zkontrolujte si také jeho maximální velikost a rychlost růstu, abyste se ujistili, že nepřeroste váš dvůr a hlavně zjistěte, jak strom správně zasadit. Nakonec zvažte, zda chcete strom s jedlými červenými plody, které můžete využít v kuchyni, nebo vám jde pouze o jeho okrasnou hodnotu.

Mnohé bobule jsou plné vitamínů a antioxidantů a lze z nich připravit vše od čaje až po alkoholické nápoje. Před konzumací jakýchkoli bobulí se však vždy ujistěte, o jakou odrůdu se jedná, protože některé z nich jsou jedovaté nebo vyžadují před konzumací tepelnou úpravu.

 

Hloh

Hloh jednosemenný patří mezi dobře známé živé ploty. Je také cenným doplňkem zahrad, protože jeho atraktivní červené bobule vydrží přes podzim až do zimy. Hloh je skutečně krásná krajinná dřevina, která poskytuje jasně zbarvené bobule, na nichž si pochutnávají ptáci, veverky nebo zajíci. Hloh můžete konzumovat až po tepelné úpravě, navíc plody hlohu jsou také oblíbené pro svou léčivou hodnotu, zejména pro podporu zdraví srdce. Co se týče odrůdy, pro zahradničení na malých plochách se dává přednost zelenému hlohu 'Winter King". Je to jeden ze stromů, který má na větvích červené bobule, zatímco ostatní stromy jsou holé,

Hlohu se daří ve většině půdních typů, ideálně potřebují plné slunce. Hloh bude tak dokonalou ozdobou pro všechny vaše vánoční aranžmá, kterým potřebujete dodat trochu barvy.

 

Cesmína

Cesmína je nejen symbolem Vánoc, ale také jedním z nejlepších stromů s červenými bobulemi, které můžete zahrnout do svých  kreativních nápadů na zimní dekorace. Dobrou volbou je například americká cesmína - Ilex opaca - která má lesklé, zelené listy po celou zimu a nádherné červené bobule, které se pravidelně používají ve svátečních věncích. Cesmíny dobře snášejí částečný stín a většinu typů půd. V dospělosti mohou dosáhnout výšky až 15 metrů! K získání bobulí budete potřebovat více než jeden strom, protože se samy neopylují. Anglická cesmína je ideální do zahrad, protože se jedná o statné kultivary, které plodí nádherné červené plody a dokonale plní funkci živých plotů.

 

Jeřabina

Jeřabina je atraktivní zahradní dřevina, která v období od konce léta až po začátek zimy plodí jasně červené jeřabiny a na jaře krásné bílé květy. Na podzim se listy zbarvují do naopak oranžového odstínu, díky čemuž se stává jednou z nejkrásněji zbarvených podzimních stromů.

Jeřabiny sice nepatří k nejchutnějším bobulím, ale jsou bohaté na vitamin C a mají protizánětlivé účinky. Před vařením je však musíte na několik týdnů zmrazit a abyste zabránili jejich hořkosti.Zároveň je u jejich přípravy potřeba skutečně hodně cukru. Ve správném prostředí jsou jeřabiny odolné, ale nemají rády extrémní teplo a vlhko. Jeřabiny snášejí velm dobře polostín a mají rády dobře propustnou půdu.

 

Arónie

Známá také pod názvem třešeň chocholičnatá, Prunus virginiana, která pochází ze Severní Ameriky. Je to menší strom s tmavě červenými dužnatými plody, které lze použít k výrobě džemů, sirupů a vína! Arónie je také plná antioxidantů, ale když není plně zralá, může být na chuť trochu trpká.. Ačkoli šlechtěné odrůdy jsou sladší a mají chuť podobnou třešním.

Na jaře a v létě stromy rozkvétají trsy bílých květů, takže jsou na zahradě atraktivní po většinu roku.

 

Ať už se rozhodnete červené bobule pěstovat pouze pro dekorace nebo hledáte ideální keř, který vám poskytne trochu soukromí před zvědavými sousedy, využití červených bobulek je rozhodně více!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANITA

ANITA

již od 1018 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 1097 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 1119 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 3

KVĚTINOVÝ KOŠ 3

již od 1379 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1631 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé