Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

 

Existují stromy s červenými bobulemi, které se hodí do každé zahrady. Správný výběr bobulí dodá vašim nápadům dokonalý sezónní efekt. Stromy s červenými bobulemi jsou dokonalé dekorativní prvky, zejména v zimních měsících. Mnoho bobulí můžete také sbírat přímo ke konzumaci a poskytují cennou potravu pro volně žijící zvířata.

 

STROMY S ČERVENÝMI BOBULEMI

V dnešním článku vám představíme naše oblíbené stromy s červenými bobulemi. Několik odrůd lze pěstovat jako stálezelené živé ploty, což z nich dělá jedny z nejlepších stromů a keřů pro soukromí a stínění na zahradě. Při výběru stromů s červenými bobulemi, které se hodí do vaší zahrady, musíte vybrat pouze druhy, kterým se bude dařit ve vaší oblasti. Každý z nás ale ví, jaké počasí a teploty můžeme v různých měsíců během roku očekávat. Naštěstí existují možnosti pro téměř každé podnebí. Je dobré se také ujistit, že vybraný strom je kompatibilní s typem půdy, mírou slunečního záření, které se mu bude na vaší zahradě dostávat.

Zkontrolujte si také jeho maximální velikost a rychlost růstu, abyste se ujistili, že nepřeroste váš dvůr a hlavně zjistěte, jak strom správně zasadit. Nakonec zvažte, zda chcete strom s jedlými červenými plody, které můžete využít v kuchyni, nebo vám jde pouze o jeho okrasnou hodnotu.

Mnohé bobule jsou plné vitamínů a antioxidantů a lze z nich připravit vše od čaje až po alkoholické nápoje. Před konzumací jakýchkoli bobulí se však vždy ujistěte, o jakou odrůdu se jedná, protože některé z nich jsou jedovaté nebo vyžadují před konzumací tepelnou úpravu.

 

Hloh

Hloh jednosemenný patří mezi dobře známé živé ploty. Je také cenným doplňkem zahrad, protože jeho atraktivní červené bobule vydrží přes podzim až do zimy. Hloh je skutečně krásná krajinná dřevina, která poskytuje jasně zbarvené bobule, na nichž si pochutnávají ptáci, veverky nebo zajíci. Hloh můžete konzumovat až po tepelné úpravě, navíc plody hlohu jsou také oblíbené pro svou léčivou hodnotu, zejména pro podporu zdraví srdce. Co se týče odrůdy, pro zahradničení na malých plochách se dává přednost zelenému hlohu 'Winter King". Je to jeden ze stromů, který má na větvích červené bobule, zatímco ostatní stromy jsou holé,

Hlohu se daří ve většině půdních typů, ideálně potřebují plné slunce. Hloh bude tak dokonalou ozdobou pro všechny vaše vánoční aranžmá, kterým potřebujete dodat trochu barvy.

 

Cesmína

Cesmína je nejen symbolem Vánoc, ale také jedním z nejlepších stromů s červenými bobulemi, které můžete zahrnout do svých  kreativních nápadů na zimní dekorace. Dobrou volbou je například americká cesmína - Ilex opaca - která má lesklé, zelené listy po celou zimu a nádherné červené bobule, které se pravidelně používají ve svátečních věncích. Cesmíny dobře snášejí částečný stín a většinu typů půd. V dospělosti mohou dosáhnout výšky až 15 metrů! K získání bobulí budete potřebovat více než jeden strom, protože se samy neopylují. Anglická cesmína je ideální do zahrad, protože se jedná o statné kultivary, které plodí nádherné červené plody a dokonale plní funkci živých plotů.

 

Jeřabina

Jeřabina je atraktivní zahradní dřevina, která v období od konce léta až po začátek zimy plodí jasně červené jeřabiny a na jaře krásné bílé květy. Na podzim se listy zbarvují do naopak oranžového odstínu, díky čemuž se stává jednou z nejkrásněji zbarvených podzimních stromů.

Jeřabiny sice nepatří k nejchutnějším bobulím, ale jsou bohaté na vitamin C a mají protizánětlivé účinky. Před vařením je však musíte na několik týdnů zmrazit a abyste zabránili jejich hořkosti.Zároveň je u jejich přípravy potřeba skutečně hodně cukru. Ve správném prostředí jsou jeřabiny odolné, ale nemají rády extrémní teplo a vlhko. Jeřabiny snášejí velm dobře polostín a mají rády dobře propustnou půdu.

 

Arónie

Známá také pod názvem třešeň chocholičnatá, Prunus virginiana, která pochází ze Severní Ameriky. Je to menší strom s tmavě červenými dužnatými plody, které lze použít k výrobě džemů, sirupů a vína! Arónie je také plná antioxidantů, ale když není plně zralá, může být na chuť trochu trpká.. Ačkoli šlechtěné odrůdy jsou sladší a mají chuť podobnou třešním.

Na jaře a v létě stromy rozkvétají trsy bílých květů, takže jsou na zahradě atraktivní po většinu roku.

 

Ať už se rozhodnete červené bobule pěstovat pouze pro dekorace nebo hledáte ideální keř, který vám poskytne trochu soukromí před zvědavými sousedy, využití červených bobulek je rozhodně více!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 952 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 941 Kč
ALENA

ALENA

již od 936 Kč
KAMALIE

KAMALIE

již od 936 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 924 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 964 Kč
ANITA

ANITA

již od 975 Kč
ANNA

ANNA

již od 980 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 891 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1003 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 980 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 964 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 936 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 975 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 958 Kč
ALICE

ALICE

již od 952 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 919 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 936 Kč
BJORK

BJORK

již od 1003 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 975 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1025 Kč
DENISA

DENISA

již od 992 Kč
DITA

DITA

již od 1025 Kč
DONA

DONA

již od 975 Kč
ELENA

ELENA

již od 980 Kč
ELISN

ELISN

již od 952 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 919 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 896 Kč
GISEL

GISEL

již od 1003 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1137 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1042 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 3

KVĚTINOVÝ KOŠ 3

již od 1064 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1076 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1204 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1160 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1081 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1104 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

22.1.2022

Ochrana květin před mrazem

 

Jak velký mráz dokáže zabít rostlinu? Tato otázka je poměrně složitá, protože na ni, jak asi správně tušíte, nejde odpovědět jednou obecnou odpovědí. Většinou ale stačí jedna mrazivá noc, která vaše rostliny dokáže poznamenat už nadoživotí. Ve většině případů to obvykle závisí na odolnosti rostliny a také na konkrétním podnebí. V momentě, kdy teploty začnou klesat pod bod mrazu rychle poškodí nebo dokonce zahubí mnoho druhů rostlin. Proto je vždy důležité na přelomu podzimu a zimy pravidelně sledovat předpověď počasí a pohlídat si tak první mrazíky sezóny. Pokud by se vám i přesto přihodilo, že na vaše rostliny napadl nečekaný mráz, při včasné péči lze mnohé z chladem poškozených rostlin zachránit. Ještě lepší je obecně chránit rostliny před mrazem dříve, než dojde k jejich poškození. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak můžete vaše rostliny chránit před nečekaným mrazem.

Číst celé
Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

20.1.2022

 Pokojové rostliny pro zimní období

Většina lidí často považuje pokojové rostliny za něco podobného, jako je například kus dalšího nábytku do jejich interiéru. Umístí rostliny do místnosti, kdy jim dají sem tam napít, když si vzpomenou, a pak jen doufají, že rostliny přežijí. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou pokojové rostliny živé, stejně jako vy a já. Živí se, dýchají, pijí a mají rády teplo stejně jako my. Schopnost udržet pokojové rostliny naživu a zdravé má mnoho společného s konkrétním umístěním správné rostliny na správné místo. Ani sebelepší odborník nedokáže zajistit, aby stínomilná rostlina přežila na slunném okně, zkrátka konkrétní potřeby rostlin neobalamutíte.

Číst celé
Zázračné účinky pokojových rostlin

Zázračné účinky pokojových rostlin

18.1.2022

Pokojové rostliny pro vaše zdraví

Jak může pěstování pokojových rostlin prospět vašemu fyzickému a duševnímu zdraví? Pořídit si domů rostliny zní jako skvělý nápad. Jsou skvělým způsobem, jak dodat místnosti život, barvy a svěžest. Vždycky se s nimi bude ale pojit povinnost se o ně starat. A pokud se o ně starat nebudete, místo toho, aby váš domov oživily, budou paradoxně působit spíše ponurým a depresivním dojmem.

Číst celé