Sny o květinách

Co prozradí květiny ve snu

Výklad snů je fascinující obor. Význam různých symbolů ve snu se sice může lišit v závislosti na snícím a jeho konkrétních okolnostech, přesto je zajímavé vyhledat si témata snů ve výkladech snů a podobně, abyste získali přehled, co mohou konkrétní věci ve snu symbolizovat. Naší otázkou, která asi nikoho nepřekvapí zůstává, co znamená, když ve snu vidíte květiny? Podle jednotlivých astrologů, může sen o květinách znamenat mnoho různých významů.

 

 

Není květina jako květina

Zpravidla se má za to, že snění o květinách je obecně pozitivní, koneckonců květiny máme tendenci spojovat se štěstím a potěšením. To je za předpokladu, že sen je o čerstvých, krásných květinách. Pokud se vám zdá o zvadlých, umírajících nebo mrtvých květinách, můžeme předpokládat, že to může mít zlověstnější význam. Sen o bílých květinách v zahradě je znamením smutku. Květiny v poupěti nebo v květu mohou symbolizovat znovuzrození nebo vstup do nové fáze vašeho života. Sen o květinách v plném květu symbolizuje pohodlí a bohatství.

 

Obecně je ale květina považována za symbol šťastné události a ve snu je znamením štěstí a zbohatnutí. Květina může také symbolizovat přízeň, štěstí a radost a naznačuje, že budete žít stále šťastný život. Sen o nádherných živých květinách, ať už venkovních nebo pokojových, naznačuje osobní štěstí.

 

Květiny a jejich barvy

Pokud jste květiny ve snu viděli jasně, pak se význam jednotlivých barev liší. Například barevné květiny symbolizují duši a sex. Červené květy naznačují násilí; modré květy naznačují sebezapření; žluté květy naznačují zdraví; fialové květy naznačují, že ve svých zálibách něčeho dosáhnete. Kromě toho, pokud jste žena, je sen o růžových a bílých květech symbolem panenství a nevinnosti nebo duchovní čistoty. Sen o květech na trávě naznačuje ztrátu nevinnosti.

 

Druhy květin a jejich významy ve snu

Úroveň vhledu, kterou lze z výkladu snů získat, může záviset také na tom, jak složitě se vybavují konkrétní detaily snu. Pokud jde o sny o květinách, může přesný druh květiny ovlivnit význam daného snu. Například sen o sasankách může být chápán jako znamení, že byste neměli někomu důvěřovat, zatímco výskyt motýlů ve snech může naznačovat úspěch v podnikání.

Zimolez může předvídat nepokoje u vás doma, zatímco sen o narcisu může znamenat, že jste se k někomu blízkému nezachovali spravedlivě. Snění o kosatci má vyjadřovat naději a dobré zprávy. Není překvapením, že freudovská analýza květin objevujících se ve snech souvisí se sexualitou, přičemž samotné květiny představují panenství s konotacemi čistoty a nevinnosti.

 

Význam květin v různých situacích

●     Sen o tom, že vám někdo dává kytici květin, symbolizuje lásku a náklonnost. Mladým ženám sen o tom, že dostanou svazek barevných květin, naznačuje, že vás dotyčný miluje.

●     Sen o tom, že dostáváte zvadlé květiny, naznačuje, že se vám přání nesplní, nebo vám připomíná sobecký či zlovolný záměr, který se skrývá za něčí laskavostí.

●     Sen o sázení květin je dobrým znamením, které znamená, že se lásce bude dařit. Svobodným sen naznačuje, že brzy najdete toho pravého. Pro ženaté a vdané naznačuje sladkou lásku.

●     Sen o trhání květin naznačuje, že vaše úsilí vám přinese odměnu a je symbolem rozkvětu podnikání nebo rodinného štěstí. Sen o trhání květin také naznačuje, že najdete toho pravého. Pokud by květiny uschly, sen naznačuje, že byste se mohli trápit a prožít těžké chvíle.

●     Sen o uschlých nebo vyhozených květinách vám připomíná, abyste byli skromní a rozvážní v zacházení s lidmi nebo věcmi a nikdy nebyli arogantní, jinak vás čeká neúspěch.

●     Pokud květiny ve snu spadly na zem, připomíná vám to, že si máte dávat pozor na své zdraví, protože můžete vážně onemocnět.

●     Sen o květinách, které někdo pošlapal nebo zničil, vám připomíná, abyste méně chodili ven, protože vás může potkat neštěstí nebo se můžete nečekaně zranit.

●     Pokud jste nemocní a cítili jste ve snu vůni květin, znamená to, že se brzy uzdravíte.

●     Sen o květinách kvetoucích osamoceně na neúrodné půdě, bez zelených listů, naznačuje bolestivé věci, ale vy bolest překonáte a díky své energii a společenské povaze získáte zpět dobrou pověst a štěstí.

●     Sen o květinách ve váze naznačuje bujnou vitalitu a větší štěstí při vydělávání peněz.

 

Pokud se vám zdá sen zahrnující květiny, je dobré si jej hned po probuzení zaznamenat na papír, abyste neztratili žádné důležité detaily. Sny se z bdělé mysli vypařují s pozoruhodnou rychlostí a je důležité, aby nezmizely žádné významné indicie. Proto je dobré mít v dosahu postele snový deník, abyste si mohli zapisovat poznámky a postřehy, které pak můžete později vyhledat buď na internetu nebo ve fyzických slovnících snů v místní knihovně. A co vaše sny? Objevují se v nich květiny? Pokud ano, máte osobní zkušenosti s výkladem květinových snů?

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ANETA

ANETA

Neprodejné
SUNNY

SUNNY

Neprodejné
SUNNY SET 1

SUNNY SET 1

Neprodejné
SUMMER

SUMMER

Neprodejné
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

Neprodejné
SOLI

SOLI

Neprodejné
HELIN

HELIN

Neprodejné
KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

Neprodejné
KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

Neprodejné
KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

Neprodejné
KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

22.1.2022

Ochrana květin před mrazem

 

Jak velký mráz dokáže zabít rostlinu? Tato otázka je poměrně složitá, protože na ni, jak asi správně tušíte, nejde odpovědět jednou obecnou odpovědí. Většinou ale stačí jedna mrazivá noc, která vaše rostliny dokáže poznamenat už nadoživotí. Ve většině případů to obvykle závisí na odolnosti rostliny a také na konkrétním podnebí. V momentě, kdy teploty začnou klesat pod bod mrazu rychle poškodí nebo dokonce zahubí mnoho druhů rostlin. Proto je vždy důležité na přelomu podzimu a zimy pravidelně sledovat předpověď počasí a pohlídat si tak první mrazíky sezóny. Pokud by se vám i přesto přihodilo, že na vaše rostliny napadl nečekaný mráz, při včasné péči lze mnohé z chladem poškozených rostlin zachránit. Ještě lepší je obecně chránit rostliny před mrazem dříve, než dojde k jejich poškození. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak můžete vaše rostliny chránit před nečekaným mrazem.

Číst celé
Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

20.1.2022

 Pokojové rostliny pro zimní období

Většina lidí často považuje pokojové rostliny za něco podobného, jako je například kus dalšího nábytku do jejich interiéru. Umístí rostliny do místnosti, kdy jim dají sem tam napít, když si vzpomenou, a pak jen doufají, že rostliny přežijí. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou pokojové rostliny živé, stejně jako vy a já. Živí se, dýchají, pijí a mají rády teplo stejně jako my. Schopnost udržet pokojové rostliny naživu a zdravé má mnoho společného s konkrétním umístěním správné rostliny na správné místo. Ani sebelepší odborník nedokáže zajistit, aby stínomilná rostlina přežila na slunném okně, zkrátka konkrétní potřeby rostlin neobalamutíte.

Číst celé
Zázračné účinky pokojových rostlin

Zázračné účinky pokojových rostlin

18.1.2022

Pokojové rostliny pro vaše zdraví

Jak může pěstování pokojových rostlin prospět vašemu fyzickému a duševnímu zdraví? Pořídit si domů rostliny zní jako skvělý nápad. Jsou skvělým způsobem, jak dodat místnosti život, barvy a svěžest. Vždycky se s nimi bude ale pojit povinnost se o ně starat. A pokud se o ně starat nebudete, místo toho, aby váš domov oživily, budou paradoxně působit spíše ponurým a depresivním dojmem.

Číst celé