Rady na výběr smuteční kytice

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

 

Je nejlepší volbou zůstat u bílé jistoty?

Co se týče barev, asi vás nepřekvapí, že ve většině situací vítězí oblíbená bílá barva. Květy na pohřbu a pro vyjádření soucitu zesnulým by měly být odrazem osoby, která vyjadřuje své emoce. Pokud vzpomínáte na někoho, kdo byl vždy v dobré náladě, měl v sobě temperamentního ducha, miloval pozornost a barvy, právě smuteční květiny by měly tuto osobnost nádherně odrážet. Zároveň pokud vzpomínáte na mladého člověka, nemusíte se v této situaci bát barev. Například kytice tulipánů bude určite vhodnou volbou, pro vyjádření vašich citů. Podobně tomu tak bude, pokud byl zesnulý vášnivým zahradníkem. Zkuste najít jeho oblíbené květiny, nejlépe v jeho oblíbené barvě místo toho, abyste nutně museli zůstávat u bílé barvy, která je pro smuteční události tradiční.

 

Kde s výběrem ideálních květin začít?

Doporučujeme se zeptat květinového profesionála, který vám jistě rád a ochotně poradí se správným výběrem květin. Díky jeho bohatým zkušenostem s květinami vám bude schopen předložit originální návrhy a nápady, na které byste pravděpodobně sami nepřišli. Zároveň vám rozhodně pomůže i s výběrem sezónních květin, díky kterým bude aranžmá co nejčerstvější a díky tomu i mnohem déle vydrží. Samozřejmně do smutečního aranžmá můžete promítnout i váš vzájemný vztah se zesnulým, čímž učiníte finální květiny mnohem více důmyslnější.

 

Kdy objednat smuteční květiny?

V ideálním případě je nejlepší naplánovat objednávku několik dnů v předstihu, před pohřbem. Mnoho hotových smutečních aranžmá můžete pořídit samozřejmně na poslední chvíli, nicméně pokud chcete opravdu originální smuteční květiny, které se budou tvořit na míru, objednávejte s dostatečným předstihem před konáním obřadu. Většina květinářství dokáže zajistit doručení květin ve stejný den od objednání, nicméně na tuto variantu se pro vlastní klid raději nikdy 100 procentně nespoléhejte, nikdy nevíte co se může v daný den přihodit. Pohřební květinová aranžmá a věnce jsou obvykle doručeny pohřebnímu ústavu nebo přineseny osobně během pohřebního dne, proto si vždy ověřte jak je to ve vašem konkrétním případě a kdy můžete květiny doručit.

 

Pohřební květiny podle sezóny

Zde přinášíme krátký náhled na oblíbené sezónní květiny pro smuteční události. Možná trochu překvapivě, ale celoročně dostupné růže jsou skvělou volbou na uctění památky vašich nejbližších. V jarním období jsou oblíbené narcisy a tulipány. V létě naopak vedou anglické růže a hrachor vonný. Na podzim můžete zvolit do smutečních aranžmá například jehnědy, bobule a další přírodní větvičky a na zimu naopak břečťan, který je vhodný pro opravdu všestranné využití.

 

Pohřební zvyky podle náboženství

●       Buddhismus: Bílé květy jsou pro buddhismus opravdu tradiční a mohou být zaslány jak příbuzným, rodině i kamarádům. Vyhněte se však červeným květům a jedlým darům.

●       Katolíci: Zde je výběr opravdu jednoduchý, jelikož zde neexistují žádné špatné ani správné květy pro pohřební události.

●       Hinduismus: Truchlící nepřinášejí na pohřeb květiny, ani jiné dary. Na rakvi mohou být květinové girlandy, nebo jiné sezónní květiny. Deset dní po smrti se zpravidla koná smuteční obřad.

●       Islám: Zde jsou názory na smuteční dary různorodé, ale obvykle se květiny jako poslední rozloučení nedávají.

●       Judaismus: Není zde zvykem posílat květin pozůstalým nebo je s sebou přinést na pohřeb. Židovský pohřeb se koná co nejdříve po smrti a květiny během obřadu nenajdete.

●       Protestanti: Stejně jako u katolíků, květiny jsou vítány a neexistuje zde žádné pravidlo, které květiny jsou ideální pro smuteční události.

 

Jaké jsou možnosti?

Nejčastěji se během smutečních obřadů pravděpodobně setkáváte s tradičními kulatými květinovými aranžmá, nebo věnci. Kytice jsou tradičně zasílány jako způsob vyjádření soucitu a soustrasti. Mohou být způsobem, jak ukázat vaši lásku a úctu v době, kdy se slova často zdají nedostatečná. Mezi nejpopulárnější volbu patří rozhodně pohřební věnce, které jsou navrženy tak, aby ležely na ploše jako projev pocty. Využití čerstvých bílých květů a krémových růží, které představují čistotu a duchovnost vám mohou pomoci vyjádřit vaše niterní pocity. Růžové růže se naopak používají k projevu vděčnosti zesnulému.

 

Vybírejte vždy květiny s ohledem na vaše vnitřní emoce a pocit, se kterým se chcete naposled rozloučit. Smuteční květy přenáší zvláštní zprávy a projevují váš pocit úcty k zesnulému, proto vybírejte na základě vašich vzpomínek a prožitků, jedině tak vytvoříte ideální smuteční kytici na míru. U nás v Kup Kytici máme speciální sekci vytvořenou pro smuteční kytice a smuteční věnce, můžete se zde inspirovat a možná právě zde naleznete ideální smuteční kytici, která dokonale vystihne vaše vnitřní emoce.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Zasaďte si vertikální zeleninovou zahradu

Zasaďte si vertikální zeleninovou zahradu

13.6.2021

Jak na vertikální zeleninovou zahradu

 

Bydlíte ve městě a jste omezení pouze na váš byt, který disponuje opravdu malým prostorem pro zahradničení? Rádi byste si vypěstovali vlastní zeleninu a užívali si lahodnou chuť rajčátek, na čerstvém chlebu s máslem se solí? Pokud máte pocit, že jste omezeni prostorem a každý drahocenný metr vašeho balkonu nebo terasy raději využijete jako prostor pro posezení s přáteli, naprosto vám rozumíme. Ovšem i na tak malém prostoru není nemožné vybudovat drobnou, městskou vertikální zahradu, ze které si můžete spokojeně sklízet čerstvou zeleninu nebo ovoce. Stačí do pěstování zapojit trochu plánování a představivosti a najednou se vám otevírají možnosti jak se stát pěstitelem zeleniny i uvnitř miniaturního bytu ve městě.

Číst celé
Šest základních kroků, jak naaranžovat správně kytici do vázy

Šest základních kroků, jak naaranžovat správně kytici do vázy

9.6.2021

Nejdůležitější kroky pro aranžování kytice do vázy

Kytice čerstvých květin se hodí ke každé příležitosti, ale nic vaše nadšení neutlumí rychleji než sledovat jejich vadnutí v přímém přenosu. Správná péče o řezané kytice vyžaduje více než jedno napuštění vody a umístění do vázy. Pokud chcete, aby vaše kytice vydržela co nejdéle, je důležité vědět, co dělat pro prodloužení jejich životnosti. A to dokonce až o týden a u některých konkrétních druhů dokonce více! V dnešním článku si představíme několik základních kroků, díky kterým zůstane vaše řezaná kytice krásná dostatečně dlouho.

Číst celé
Pět kreativních způsobů, jak přidat květiny do vaší home office

Pět kreativních způsobů, jak přidat květiny do vaší home office

5.6.2021

Jak kreativně zakomponovat květiny do vaší domácí kanceláře

 

Kromě zlepšení estetiky vaší domácí kanceláře, vám rostliny přinesou spoustu dalších zdravotních benefitů a vy díky nim budete odvádět mnohem lepší a kvalitnější práci. Nevěříte? Nechejte nás o tom přesvědčit. Rostliny pomáhají čistit vzduch, podporují lidskou produktivitu, zvyšují kreativitu a dokonce i pozitivně působí na naši náladu. Ať už se rozhodnete investovat do jedné rostliny, nebo si jich plánujete pořídit rovnou několik, existuje mnoho způsobů a praktik, jak si do vaší domácí kanceláře můžete přinést trochu více zeleně.

Číst celé