Průvodce červenými květinami (1. díl)

Zajímavosti o červenokvětých květinách 1. díl

Co ve skutečnosti znamenají červené květiny? To je otázka! Červená barva v kytici nikdy nezklame a její zářivé záblesky jsou oživením každé barevné kytice. A díky široké škále emocí a významu, které za červenou barvou stojí, jsou právě červené květy jednou z neoblíbenějších barev, kterou můžete někomu věnovat. Pokud uvažujete nad zasláním několika červených květů, je užitečné vědět jaké druhy červených květin máte k dispozici, co znamenají a na jakou příležitost jsou vhodnou volbou. Samozřejmě ani na tuto otázku neexistuje jedna jediná správná nebo špatná odpověď. Co se ale týče překvapení v podobě květin, jen těžko budete hledat člověka, který by tento krásný pocit neocenil a nevážil si ho. S našimi užitečnými tipy budete moci vyjádřit vaše emoce přesně a poslat tak dokonale promyšlený dárek.

 

Jaké jsou nejčastější významy červených květů?


Zatímco význam červených květů se často liší, červená barva je téměř vždy spojena s vášní, láskou a náklonností obecně. Pokud tedy vaší partnerce pošlete velkou kytici romantických červených květů, zejména elegantních druhů květin, jako jsou například růže a tulipány, můžete si být jistí, že tento romantický krok bude rozhodně oceněn.

 

Červené květiny se také často používají k výzdobě domova během vánočních svátků. Červená barva dokáže skvěle roznášet slavnostní náladu a dokonale tak představuje vánoční radost. Pokud někdy budete bojovat s nápadem, jak potěšit vaše blízké během Vánoc, zaslání kytice plné červených květů neuděláte chybu, naopak podpoříte dokonalou sváteční atmosféru.

 

Kdy je vhodné věnovat červené květiny?


Existuje spousta příležitostí a událostí, kdy jsou červené květy dokonalým dárkem. Níže vám představíme hned několik situací, kde se červené květiny rozhodně neztratí!

 

Vánoce

Červená barva a vánoce jdou rozhodně ruku v ruce. Jenom se zamyslete nad tím, kolik červené barvy kolem sebe během vánoc pozorujete. A také květin, které se hojně využívají do vánočních ozdob a dekorací. Červená kytice je také vhodným dárkem, můžete vaše nejbližší překvapit tradiční červenou vánoční hvězdou, růžemi nebo liliemi. Červené květy jsou ideální pro každou vánoční příležitost a také pro zimní narozeniny.

 

Svatby

Při myšlence na svatební květiny vás s největší pravděpodobností napadnou spíše krásně bílé, čisté květy. Ovšem i červená barva si zde najde své místo, a to zejména právě jako romantický a vášnivý kontrast k bílým květům. Pomocí červené barvy dostanete do svatebního aranžmá pocity vášně, romantiky a také zajímavý prvek, který se jen tak nepřehlédne.

 

Výročí

Oslava výročí je ideální příležitostí pro červené květy, které právě v této situaci získají ideální příležitost vyjádřit svoji symboliku lásky a vášně. Červené růže jsou skvělou volbou pro většinu výročí, protože jsou považovány za jednu z nejromantičtějších květin. Pokud ale budete oslavovat své 11. výročí, poté jsou červené tulipány oficiální květinou pro oslavu tohoto významného mezníku.

 

Po divadelním, či jiném uměleckém představení

Červené květy jsou často po představení věnovány umělcům, jako ocenění za jejich úsilí a odvedenou práci. Tradičně se vždy na projev úcty a obdivu věnovaly růže s dlouhými stonky, v průběhu let se ovšem tradice mírně proměnily a můžete věnovat téměř jakýkoliv červený květ.

 

Červené květy dle ročních období


5 červených květů na jaro


Květinová krása s příchodem prvních jarních paprsků je vždy velký důvod k oslavě. Po dlouhé době plné chladné zimy, tmy a dlouhých večerů je příchod jara naprostým znovuzrozením. Zvířata se po zimním spánku začínají opět navracet do přírody, která ožívá barvami a celkově svěžejší vzduch a pozitivnější vyhlídky jsou nedílnou součástí příchodu jarního období. Samozřejmě ani červená barva v této barevné paletě nesmí chybět! Proto jsme vám vybrali hned několik jarních květů v červené barvě, které byste neměli přehlédnout.

 

Červené lilie

Červené lilie jsou krásným doplňkem každé zahrady. Dávají přednost chladnějšímu počasí, proto se obvykle doporučuje jejich výsadba během jarního období. Zároveň věnování kytice složené z červených lilií je během jara perfektní načasování. Lilie v červené barvě představují vášeň, lásku i čistotu.

 

Červené jiřiny

Na jiřiny v červené barvě je skutečně radost pohledět. Jsou perfektní jarní květinou nejen díky svému nádhernému, zajímavému vzhledu, ale také díky své symbolice. Červené jiřiny jsou symbolem lásky a čistoty.

 

Červené karafiáty

Červené karafiáty představují obdiv a radost, často se také používají k vyjádření platonické lásky. V tmavších odstínech červené barvy dokonale vyjádří romantickou, zamilovanou lásku. Ve světlejších naopak tu platonickou. Karafiáty kvetou na jaře, což z nich dělá dokonalý doplněk vaší zahrady během této sezóny.

 

Červené kosatce

Jedna z nejoblíbenějších jarních, až letních květin, která má skutečně dlouhou dobu květu, proto si jich můžete užívat skutečně dlouho. Červená barva u kosatců symbolizuje romantiku a hravost, což z nich dělá perfektní dárek pro vaši veselou druhou polovičku.

 

Červené sasanky

Tyto rozkošné květy s jedinečným vzhledem jsou ideálním společníkem na jaro. I když jejich nejběžnější barvou je bílá, jsou k dispozici také v červené barvě, která vypadá naprosto krásně a zajímavě. Stejně jako u většiny květin i u sasanek je červená barvou romantiky a lásky.

 

5 červených květů na léto

Dny zalité sluncem, teplé, dlouhé večery strávené společně s nejbližšími. Letní období doslova volá po tom, abychom si naše domovy projasnili zářivými barvami. A červená je tedy ideální volbou! Na jaké červené květy se můžeme těšit během letních měsíců?

 

Červené gerbery

Veselé květiny, které svým tvarem a okvětními lístky připomínají slunce můžete pořídit v mnoha zářivých barvách, včetně červené. Gerbery navíc milují slunce a rády si ho užívají plnými doušky! Proto jsou vhodné i pro zahradníky začátečníky, jelikož vyžadují skutečně málo úsilí, aby se jim dařilo.

 

Červené frézie

Frézie milují letní měsíce a díky své dokonalé vůni nejen že rozzáří každou kytici, stanou se navíc dokonalým přirozeným parfémem, který provoní každou místnost. Červené frézie představují lásku a vášeň, což z nich dělá dokonalý dárek pro osobu, kterou milujete celým svým srdcem.

 

Červené pivoňky

Mnoho lidí miluje pivoňky pro jejich obrovské květy, které jsou bohatým doplňkem každé kytice. Pivoňky nabízí taktéž širokou škálu barev, my se dnes ovšem zaměříme pouze na červenou. Pivoňky červené barvy představují romantiku, mohou být ale také symbolem ostýchavosti. V řecké mytologii se totiž Paesonia styděla před bohyní Afroditou až celá zčervenala. Legenda praví, že právě v tento moment bohyně Afrodita přeměnila vílu Paesonii na červenou pivoňku.

 

Červený hvozdík

Hvozdík si můžete užívat celou letní sezónu, jelikož kvete po celé léto, a ještě k tomu je poměrně nenáročným na pěstování. V dobře odvodněné půdě se mu bude dařit téměř samo. Červený hvozdík je navíc považován za květ bohů a symbolizuje obdiv a božství.

 

Červené begónie

Begónie jsou zvyklé na tropické, teplé podnebí, což znamená, že léto je jejich obdobím číslo jedna. Oproti hvozdíku je sezóna begónií výrazně kratší, avšak i tak si jich můžete hojně užívat. Jejich jemnost vás oslní plnými doušky.

 

V dalším díle se podíváme na červené květy, které si můžete užívat v podzimním a zimním období. Doufáme, že se vám náš článek líbil, načerpali jste dostatečnou inspiraci a červené květiny vám přinesou spoustu radosti a zážitků.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé