Proč věšíme věnce

Jaký je hlavní důvod pro věšení věnců?

Přemýšleli jste někdy nad významem, který se skrývá za tradicí věšení věnce? Jakmile se řekne slovo věnec, většina lidí si vybaví smuteční událost nebo naopak svátky spojené s Velikonocemi nebo Vánocemi, kdy běžně lidé věsí věnce jako ozdoby na jejich vstupní dveře. Tato tradice je spojena s následující vírou.

 

Obětování se Ježíše za naše hříchy

Křesťané často spojují věšení věnce s obětí Ježíše Krista, kterou na sebe vzal se svým ukřižováním. Tyto věnce tradičně zahrnují dvě hlavní barvy, a to zelenou v podobě listů a červené bobule. Zelená barva symbolizuje věčný život Ježíše, zatímco červená barva bobulí zobrazuje jeho krev. Mnoho křesťanů tak zavěšuje své věnce na dveře jako symboliku, že Ježíše zvou do svých domovů a otvírají mu svá srdce.

 

Oslava vítězství

Již v antickém Římě lidé věšeli věnce na dveře, jako oslavu vítězství po bitvě. Stejně tak křesťané během Vánoc oslavují vítězství. Hlavním důvodem je že nic nedokázalo zabránit tomu, aby Ježíš přišel na svět a zároveň dokázal zvítězit nad smrtí.

 

Nekonečný kruh

Samotný tvar věnce nese svůj význam. Pro některé představuje kruh života, pro ostatní symbolizuje věčný život a nekonečnou lásku k bohu. Tvar věnce nemá ani začátek, ani konec, stejně jako život Ježíše Krista, který je nekonečný. Stejně tak jeho zelená barva přispívá k tématu věčnosti. Věnce se používaly už v dobách před příchodem křesťanství, kdy symbolizovaly protiklad ke studené a chladné zimě bez úrody.

 

Pošlete věnec jako dárek

Věncem si můžete vyzdobit vlastní stůl nebo dveře, můžete jej ale věnovat jako dárek během vánočních svátků. Zároveň se nebojte experimentovat s místem, kde věnec zavěsíte. Nejčastěji věnce najdeme na vstupních dveřích či v okně. Zkuste věnec letos naaranžovat trochu netradičně a zavěste ho například na římsu od krbu, do rámečku obrázku nebo jej elegantně naaranžujte mezi dvě poličky. Tato netradiční místa jistě upoutají pozornost a nenechají návštěvu bez povšimnutí.

 

Věnec není jediný co se věší..

Mezi další tradice patří také věšení jmelí nejčastěji nad vánoční tabuli, kde by tímto způsobem zavěšené jmelí mělo splnit přání všem stolujícím hostům. Zároveň také mezi oblíbené tradice patří líbání se pod jmelím v den štědrého dne, což by mělo utužit vztah zamilovanému páru. Jmelí si ovšem nemusíte věšet pouze nad stůl, ale kdekoliv jinde ve vašem bytě by mělo přinést štěstí, lásku a v neposlední řadě by vás mělo ochránit před nemocemi. Jmelí si nese svou tradici již od dob Keltů, kteří věřili v jeho magickou moc, kterou získalo díky jeho výskytu vysoko na stromech a vyskytuje se tak v přímé blízkosti samotného nebe. Jmelí mělo svými větvičkami vyhánět zlé démony a chránit stromy před jejich zlými útoky.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
NEJ....

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

již od 623 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 806 Kč
KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

již od 850 Kč
TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE

již od 774 Kč
SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

SESTAVTE SI KYTICI RŮŽÍ

již od 623 Kč
ROZA

ROZA

již od 782 Kč
GUAPA

GUAPA

již od 771 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 623 Kč
TULIPÁNY MIX
NEJ....

TULIPÁNY MIX

již od 795 Kč
SUNNYS

SUNNYS

již od 803 Kč
BEST

BEST

již od 841 Kč
JASMIN

JASMIN

již od 806 Kč
SOMA

SOMA

již od 792 Kč
LUCIE

LUCIE

již od 913 Kč
EUSTOMA
Novinka

EUSTOMA

již od 870 Kč
CLASICO

CLASICO

již od 833 Kč
RACHELS

RACHELS

již od 877 Kč
RŮŽE MIX

RŮŽE MIX

již od 850 Kč
ŽÍHANÉ RŮŽE 1

ŽÍHANÉ RŮŽE 1

již od 850 Kč
FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

již od 774 Kč
TILIN

TILIN

již od 896 Kč
CARIN

CARIN

již od 814 Kč
FRÉZIE

FRÉZIE

již od 933 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 850 Kč
VANESA

VANESA

již od 850 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 897 Kč
SPRING

SPRING

již od 814 Kč
RUDÉ RŮŽE

RUDÉ RŮŽE

již od 850 Kč
GERBY

GERBY

již od 817 Kč
PRECIOSO

PRECIOSO

již od 896 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 850 Kč
SVĚŽÍ TULIPÁNY

SVĚŽÍ TULIPÁNY

již od 795 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 721 Kč
DULY

DULY

již od 877 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Dekorace na Velikonoce

Dekorace na Velikonoce

29.3.2020

DIY: Velikonoční dekorace, které zvládnete i doma!

V dnešní nelehké době, kdy se na nás z médií šíří denně plno nelehkých zpráv z oblasti politiky, zdravotnictví a zahraničí.. Je nesnadné zůstat v klidu a nepropadnou panice. To je ale jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou v momentální situaci musíme myslet. Zabavit mysl, hlavu, ruce a klidně i děti! S našimi tipy, jak se připravit na blížící se Velikonoce zvládnete všechno hravě. Velikonoce mají patřit ke svátkům plných barev, radosti, rodiny a vítání jara. Pojďte si spolu s námi přinést do vašich domovů trochu pozitivní energie a využít čas kreativně. Dneska si představíme několik inspirativních tipů, jak si snadno a v pohodlí domova můžete vyrobit nádherné velikonoční dekorace, které vám bude kdekdo závidět. Tak jdeme rovnou na to!

Číst celé
Květiny a domácí mazlíčci

Květiny a domácí mazlíčci

24.3.2020

Domácí mazlíčci a rostliny - s jakými jsou kamarádi?

Všichni známe světově známých sedm divů světa,.. my do nich řadíme ale další dva! Bezpochyby zvířecí mazlíčky a květiny, protože ruku na srdce, umíte si bez nich představit váš život? Ať už roztomilí chlupáči, nebo krásně voňavé květiny se staly nedílnou součástí našich životů. Zatímco mazlíčci jsou roztomilí, plní života a dokážou nám zvednou svou přítomností i tu nejsmutnější náladu, květiny náš život dělají krásnější svým estetickým vzhledem a nádhernou vůní. Pro šťastný a spokojený život budeme už vždycky potřebovat ve své blízkosti alespoň jedno ze zmíněného. Ovšem pokud chcete svůj život naplnit radostí co nejvíce, právě dnešní článek je jako stvořený pro vás. Představíme si, které květiny jsou vhodné nejen pro vás, ale také pro vašeho domácího mazlíčka.

Číst celé
Fair trade květiny

Fair trade květiny

12.3.2020

5 důvodů, proč koupit Fair trade květiny

Výmluvy jako špatná dostupnost, nedostatek barev či druhů květin v dnešní době už opravdu neexistuje. Nabídka fair trade květin je dnes tak široká, že dokáže bez problému konkurovat obyčejným komerčním květinám. Například ve Velké Británii seženete až 69 odstínů barev fairtrade květin jenom u maloobchodníků. Proto věříme, že z téhle barevné škály květin si vybere naprosto každý. Hlavní myšlenkou fairtrade zůstává zajistit lepší život pro pracovníky, kterým se v konvenčním průmyslu nedostává správného zacházení.

Číst celé