Podzimní interiérové trendy

Interiérové trendy pro podzim

Každé období s sebou nese trendy, které se promítnou jak do interiérového, tak i do klasického, zahradního designu. Stejně tak i podzim s sebou nese hned několik zajímavých prvků, které tuto sezónu pravděpodobně nepřehlédnete. Krásné sezónní květiny jsou skvělým a snadným způsobem, jak do vašeho interiéru přidat trochu života a barev. Největší květinové trendy pro nadcházející podzimní sezonu jsou vzrušující směsicí odvážných barevných tónů v kombinaci s krásnými zemitými a neutrálními barvami. Velkou roli zde opět hraje minimalismus, kteří si nejen designéři, ale samotní floristé skutečně oblíbili.  

 

Podle analýzy popularity hashtagů na Instagramu, zůstaly růže i v letošním roce oblíbenou květinou číslo jedna. Zároveň ale vzrostla popularita třešňových květů a sedmikrásek, které nabraly v tomto roce na popularitě. Ovšem to není vše, co by měly květinové trendy pro podzimní sezónu 2021 nabídnout. Je toho naopak mnohem více, než si myslíte! A vybere si skutečně každý. Ať už patříte mezi jedince, pro které je nejdůležitějším faktorem udržitelnost a preferují spíše jednoduché designy, nebo jste milovníkem nejnovějších módních a květinových výstřelků a typ člověka, který nesmí zaspat žádný z nových trendů. Pojďte se tedy společně s námi podívat co za trendy přinese letošní podzim.

 

Neutralita neumírá

Prvním z trendů, které můžeme po zářivém létě zaznamenat je rozhodně posun směrem k neutrálním odstínům s jemnými barevnými paletami složených z jemných tónových rozdílů. Lidé začínají stále více uznávat trend udržitelnosti a ekologické produkce, přičemž se tento trend netýká pouze módy, ale také květin! U květin se nadále zvyšuje poptávka po přírodních a zemitých barvách květin a lidé stále více preferují lokální květiny a luční kvítí zažívá velký boom.

 

Funkční květiny

Téma duševního zdraví bylo v roce 2020 velkým tématem zejména skrze pandemickou situaci, která zasáhla všechny z nás. Toto téma nás doprovází a bude doprovázet pravděpodobně i další sezóny. Co se týče květin, i ty mají co dočinění s naším psychickým zdravím, možná více, než by se na první pohled vůbec mohlo zdát.  Lidé stále více vyhledávají květiny, které mají nejen estetické benefity, ale také také zdravotní. Ptáte se jaké to jsou? Mezi nejznámější jistě patří čištění vzduchu, likvidace nebezpečných látek z ovzduší nebo také samotné přidání více zeleně do našeho interiéru působí většinu našich smyslů pozitivním účinkem.

 

Květiny inspirovány šperky

S podzimem by se mohlo zdát, že končí společně i sezóna barev. Ovšem může tomu být přesně naopak. Během letního období naše louky sice zdobí nádherné pastelové a barevné tóny květin, ovšem s podzimem naopak nastupuje hra teplých a výrazných, barevných odstínů, které do našich interiérů přináší nejen teplo domova, ale také hravost a světlo ponuřejších dnů.

 

Minimalistický styling

Co se týká aranžování květin, i u podzimních dekorací bude nadále vyhrávat trend minimalismu a jednoduchost designu. Samotné podzimní listy již v sobě skrývají zajímavé tvary, díky kterým už nemusíte vymýšlet žádné sofistikované provedení a textury. Obyčejné podzimní listy se vám tak postarají o dokonalý podzimní look. Jednoduchost bude převládat ve všech směrech a vy si můžete být jistí, že s ní nikdy nešlápnete vedle.

 

Silné vůně

Čich je nejsilnějším ze všech pěti smyslů, se schopností přinést zpět silné vzpomínky a ovlivnit tak nejen naši náladu, ale také naše emoce. Kytice a květinové aranžmá nejsou jenom o barevných schématech a kráse na první pohled. Naopak vůně dokáže každou kytici povznést ještě na mnohem vyšší úroveň. Využijte voňavých schopností frézií, levandule nebo hrachoru vonného a přineste k vám domů i voňavé akcenty. Věřte, že vůně společně s krásným designem květin dokáže udělat s vaším domovem skutečné zázraky.

 

Sušené květiny

Sušené květiny nebyly pouze trendem osmdesátých let, naopak stále se vrací do kurzu, a to zejména na podzim, kdy jejich estetika dokonale ladí s prostředím. Navíc nastává období šípků a dalších barevných bobulí, které se sušenými květinami dokonale rozumí a dokážou se tak dokonale doplňovat ve všech směrech. Zkuste si sami doma usušit květiny a následně si z nich vyrobit nádherné podzimní aranžmá. Nejenže dodáte vašemu domovu nádech venkova, navíc si vyrobíte vlastní aranžmá, na které budete moct být skutečně pyšní!

 

Ať už vás některý z podzimních trendů zaujal natolik, že se rozhodnete ho aplikovat i do vašeho interiéru, rozhodně nebudete litovat. Navíc mnoho podzimních trendů se dá aplikovat s drobnými úpravami také na ostatní sezóny a další roční období. V případě udržitelnosti a minimalismu by se trend měl stát spíše zažitou normou. Pokud bychom se všichni na chvilku zamysleli nad tím, kolik toho skutečně potřebujeme a kolik toho příroda kolem nás nabízí, možná byste se divili, jak jednoduchá udržitelnost a minimalismus ve skutečnosti je. Což o to, právě to je jedna z hlavních podstat a myšlenek minimalismu. 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

již od 1117 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé