Pět kreativních způsobů, jak přidat květiny do vaší home office

Jak kreativně zakomponovat květiny do vaší domácí kanceláře

 

Kromě zlepšení estetiky vaší domácí kanceláře, vám rostliny přinesou spoustu dalších zdravotních benefitů a vy díky nim budete odvádět mnohem lepší a kvalitnější práci. Nevěříte? Nechejte nás o tom přesvědčit. Rostliny pomáhají čistit vzduch, podporují lidskou produktivitu, zvyšují kreativitu a dokonce i pozitivně působí na naši náladu. Ať už se rozhodnete investovat do jedné rostliny, nebo si jich plánujete pořídit rovnou několik, existuje mnoho způsobů a praktik, jak si do vaší domácí kanceláře můžete přinést trochu více zeleně.

 

Je vědecky dokázáno, že rostliny snižují množství nežádoucích toxinů ve vzduchu a přirozeně tak zvyšují jeho kvalitu. Kromě těchto jasně prokazatelných výhod se mohou nadále pochlubit mnoha aromaterapeutickými vlastnostmi, od oživení mysli po snížení krevního tlaku až po samotné snížení úrovně stresu. Rostliny rovněž podporují hlubší a klidnější spánek, což je výhodné zejména pro osoby, které mají problém se spánkem nebo s usínáním.

 

Rostliny nakopnou vaši produktivitu

Ať už se snažíte soustředit sebevíc, ale neustále jsou prvky, které vás u vás doma rozptylují, investice do pokojových rostlin vám s tímto problémem může výrazně pomoci. Studie dokončená doktorem Christem Knightem z roku 2014 prezentuje, jak výrazné a blahodárné dopady rostliny mají na naši motivaci a efektivitu v pracovním prostředí. Tým Knighta se později spojil s několika dalšími výzkumníky doslova po celém světě od Austrálie, Nizozemí až po Velkou Británii, aby sledovali produktivitu v pracovním prostředí poté, co zde byly umístěny rostliny. Studie odhalily až 15% zvýšení produktivity v kancelářích, ve které byli rostliny. Kromě nárůstu produktivity u pracovníků, bylo také zjištěno, že zeleň přispěla k vyšší pozornosti a soustředěnosti u pracovníků, což je něco, co při práci opravdu oceníte!

 

Zlepšení kvality vzduchu

I v našich domovech je znečištění ovzduší naprosto běžné, a to, že ho nevidíme, opravdu neznamená, že tady není. Znečišťující látky přicházejí z mnoha různých míst, včetně našeho oblečení, čistících prostředků až po nábytek a chemikálie, které se postupem času hromadí v našich domovech. Znečištěné ovzduší ovlivňuje naše zdraví a celkovou pohodu. Jedním ze způsobů, jak můžete tento problém začít řešit, je právě přidáním zelených rostlin do vaší domácí kanceláře.

Rostliny mají totiž tu úžasnou schopnost, kdy vám budou ze vzduchu odstraňovat chemikálie a tím pomáhat čistit vzduch pomocí fotosyntézy. Výsledkem bude nejen čistější vzduch, ale také mysl a tělo. Na výběr máte hned z několika možností rostlin, které se liší velikostí, barvou a svými vlastnostmi. Mezi nejznámější patří tchýnin jazyk, anglický břečťan, pavoučí rostlina, aloe vera, chryzantéma a různé druhy palm. Rostlin,které nám pomáhají čistit vzduch je nepřeberné množství, pojďme se společně podívat alespoň na některé z nich.

 

Tipy pro vaši zelenější domácí kancelář

Pokud máte menší pracovní místnosti, bude terárium ideální volbou pro vaši soukromou domácí kancelář. Je poměrně snadné na údržbu a péči, jsou nenápadné a navíc se hodí do každého moderního interiéru. A rozhodně jsou zajímavější než vaše tradiční květináče od kterého se liší zejména zajímavým a netradičním provedením. Namísto jedné rostliny do terária můžete umístit menší, stylové, skleněné květináčky s drobnými rostlinami nebo sukulenty. Díky tomu získáte jedinečný a esteticky zajímavý displej, který je ideální na polici nebo na váš pracovní stůl.

 

Experimentujte s různou výškou

Abyste zajistili dokonalou rovnováhu rostlin pro váš prostor, nebojte se rozhodně experimentovat s různými výškami a vzory listů. Stojany na rostliny jsou skvělou investicí, pokud si přejete přidat zajímavější prvek do vaší kanceláře. Pokud nemáte žádný stojan po ruce, a i přesto byste si rádi pohráli s různými výškami, můžete improvizovat pomocí knih. Doporučujeme květiny rozprostřít různě do prostoru a než je ukotvíte na finální místo, trochu si s nimi pohrát, než najdete to pravé!

 

Nezapomínejte i na možnosti využití vertikálního prostoru

Pokud je výměra vaší pracovny opravdu omezená a každý centimetr plochy se počítá, váš pracovní stůl je obvykle zaplavený pracovními papíry, využijte holých stěn a přidejte do vaší domácí kanceláře police, díky kterým celý prostor zútulníte a navíc získáte nový vertikální prostor. Masivní police poskytne ideální domov pro vaše nové květinové přírůstky a vytváří tak nové možnosti a prostor, který jste doposud přehlíželi. Ačkoliv existuje mnoho různých květin, ze kterých si můžete nyní vybírat, mezi oblíbené a nenáročné patří například hoya linearis, která je dokonalým doplňkem do každé místnosti, tedy i do vaší pracovny. Splňuje všechny zmíněné benefity. Dokáže vám vyčistit vzduch v místnosti a navíc je opravdu zajímavou a nepřehlédnutelnou dekorací zejména díky jejím vzorovaným listům. Závěsné rostliny jsou dokonalým společníkem, pokud si přejete ozelenit váš pokoj, aniž byste nutně museli zabírat drahocenný prostor na vašem stole, nebo na podlaze.

 

Investujte do drobných květin

Pokud jde o vytvoření dokonalé rovnováhy mezi kancelářským nábytkem a rostlinami, je důležité vybírat moudře a promyšleně. Vyberte květináče, které dokonale doladí styl vaší kanceláře. Například pokud máte vaši kancelář v moderním stylu, držte se tohoto stylu i při výběru květináče. V moderních interiérech budou převažovat jednoduché prvky nevýrazných, přírodních barev, které elegantně doplní zbytek místnosti. Pokud je naopak vaše kancelář spíše v tradičním stylu, zkuste zakomponovat například bambus nebo dřevo. Pro okamžité estetické potěšení se ale naopak nebojte trochu zaexperimentovat s různými vzory, strukturami a kombinací různých materiálů. V neposlední řadě je také nutné přemýšlet nad konkrétním místem, kam plánujete rostlinu umístit a zhodnotit její podmínky. Pokud víte, že na místo svítí celý den odpolední sluníčko, je nutné přizpůsobit výběr rostlin konkrétním podmínkám. A jako poslední věc rozhodně nezapomeňte na misky pod květináče, abyste si nezničili váš nábytek hned s první pořízenou rostlinou.

 

Vezměte v potaz vaši barevnou paletu

Jak jsme již několikrát zmínili, existuje opravdu obrovská nabídka různých rostlin, které vám pomůžou vytvořit z vaší kanceláře pracovní oázu. Proto je můžete velmi snadno přizpůsobit také vašemu stylu. Pokud dáváte přednost veselým a zářivým doplňkům, hledejte rostliny, které produkují zářivé květy v kontrastních barvách. Ale pozor, příliš mnoho kontrastních a zářivých barev by na vaši soustředěnost mohlo mít opačný účinek. Pokud preferujete jednoduchost, elegantnost a nejste příliš fanouškem zářivých barev. Raději zůstaňte u klasických zelených rostlin, s kterými nikdy nic nezkazíte a můžete si být jistí, že vás po týdnu neomrzí.

 

Pamatujte na nejdůležitější věc, že i na konci pracovního dne, by pro vás vaše kancelář měla být místem, ze kterého se vám nechce odcházet. Pracovna by pro vás měla být místem vyzařující relaxaci, možnost se soustředit a hlavně místem, kde budete trávit čas rádi a dobrovolně. Prozkoumejte možnosti, jaké květiny zvolit ještě dnes a vytvořte si tak dokonalou pracovní oázu, ve které bude radost pracovat!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé