Nejznámější květinové zahrady na světě, kdy je navštívit?

Kdy navštívit nejkrásnější světové zahrady

Pravděpodobně už jste ve vašem životě o některé z nich slyšeli. Nádherné zahrady, které jsou proslulé svými krásnými květinami, tématickými zahrady a dekoracemi a hlavně svou jedinečnou atmosférou, kterou nedostanete nikde jinde. Květinové zahrady jsou oblíbenými místy k návštěvě již od dob, kdy pravěké kmeny bloudily po lesech a sbíraly divoké květiny, inspirovaly umělce, spisovatele, hudebníky a přinesly a nadále přináší spoustu radostných momentů pro miliony lidí. Od všem evropanům známých a uznávaných zahrad ve Versailles ve Francii, po tropické botanické zahrady Nongnoochu v Thajsku jsme si pro vás připravili speciální článek, plný inspirace na návštěvu botanických květinových zahrad. Třeba až jednou budete na dovolené hledat místo, kam se podívat, dost možná budete mít v blízkosti zahradu z dnešního článku, která rozhodně bude stát za návštěvu.

 

 

Dubai Miracle Garden

Dubajská zahrada plná zázraků byla poprvé otevřena na svátek svatého Valentýna v roce 2013. Jedná se o největší přírodní květinovou zahradu na světě s neskutečnými 100 miliony kvetoucích rostlin. Zahrady byly založeny s hlavním úmyslem jako turistický cíl, který by měl mít zároveň pozitivní dopad na přírodní prostředí a zvýšení povědomí a zájem o témata spojené s životním prostředím a klimatem.

Květiny pocházejí doslova z celého světa a jsou rozmístěny po celém parku do různých tvarů a kreací. Srdce, hvězdy, zvířata nebo dokonce i letadla, které zdobí nádherné dubajské zahrady. Za zmínku a zastávku rozhodně stojí kruhová zahrada motýlů, která obsahuje devět květinových kopulí o rozloze 1800 metrů čtverečních! Nejvhodnější dobou pro návštěvu je prosinec a únor. Další atrakce, které si rozhodně nemůžete nechat ujít jsou květinového hodiny, a známé ikonické letadlo Emirates.

 

Zahrady ve Versailles

Ikonické zahrady ve Versailles jsou historickým klenotem v srdci Francie a byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1979. Areál Versailles je mimo bohatých zahrad známý tím, že sloužil jako sídlo francouzské monarchie, a to již od roku 1682 za doby vlády Ludvíka XIV. až do vypuknutí samotné francouzské revoluce v roce 1789. Tyto majestátní zahrady jsou domovem tisíce stromů a rostlin, které můžete najít po území celé Francie. Zahrady se navíc mohou pochlubit také přibližně 50 fontánami. Zároveň se zde můžete pokochat citrusovníky, které jsou dováženy především z Itálie nebo Španělska a jsou samy o sobě jedním z největších lákadel. Nejlepší čas pro návštěvu zahrad ve Versailles je období mezi dubnem a říjnem. Toto místo je ideální zejména pro rodinnou procházku, jízdu na kole po hájích nebo projížďkou po vodních kanálech, abyste dokonale nasáli atmosféru kterou místní zeleň nabízí.

 

Botanické zahrady v Montrealu

Montrealské botanické zahrady byly oficiálně založeny v roce 1931 bratry Teucschery. Od jejich původní výstavby se zahrady během času rozrostly o arboretum, růžovou zahradu, japonskou zahradu, čínskou zahradu a insektárium. Přibližně 22 000 druhů rostlin je vysazeno v rámci 20 tematických exponátů a 10 skleníků. Nádvoří smyslu vás naláká na květinový zážitek, který potěší nejen váš zrak, ale také nos a ruce. Tato smyslová zahrada je určená zejména pro hosty se zrakovým postižením. Mezi zajímavé zahrady patří také zahrada toxických rostlin, která poskytuje expozici 40 jedovatých druhů. Nejvhodnější dobou pro návštěvu je období od března do května nebo poté od září až do listopadu. Během vaší návštěvy byste rozhodně neměli minout barevné záhony růží, výstavu toxických rostlin a insektárium.

 

Tropická botanická zahrada v Nongnooch

Zahrada v Nongnooch byla otevřena v roce 1980 jako veřejná zahrada která pořádá každodenní thajskou kulturní show v divadle, které je součástí zahrad. Původně ovocný sad o rozloze 600 akrů byl přeměněn na zahradu, kdy se paní Nongnooch Tanasha nechala inspirovat světoznámými zahradami, které navštívila během svých cest do zahraničí. Květinové zahrady jsou navíc tematicky seskupeny, od barevného vrchu Butterfly hill až po historickou zahradu Stonehenge. Zajímavá expozice Animal Kingdom nabízí zážitek z divočiny, který vás přenese až do dob za dinosaury, kteří probíhají obdobím jury. Další expozice jsou rozděleny kulturně podle asijských, karibských nebo evropských exponátů. Nejvhodnější doba pro návštěvu ja v období mezi listopadem a únorem. Při vaší návštěvě byste rozhodně neměli minout expozici království zvířat, výstavu slonů a orchidejová aranžmá!

 

Keukenhof, zahrada Evropy

V holandských zahradách Keukenhof vás rozhodně potěší rostliny a jejich hybridy z celé Evropy, stejně jako majestátní hrad, který byl postaven v roce 1641. Název Keukenhof vznikl ale už mnohem dříve, kdy hraběnka Jacqueline z Bavorska sbírala bylinky do kuchyně, aby je následně mohla využít ve svých receptech. Keukenhof doslova znamená kuchyňská zahrada.

Samotný park byl otevřen v roce 1950 a od té doby se zahrady staly jednou z nejvyhledávanějších památek holandské květinové kultury. Pořádají se zde obrovské květinové výstavy a veletrhy, které nabízí skvělou příležitost setkání s významnými osobnostmi v oboru, ale také možnost předvést vaše květiny na různých akcích pořádaných přímo v areálu. Nejvhodnějším obdobím, kdy můžete slavný Keukenhof navštívit, je samozřejmě hlavní tulipánová sezóna, která trvá od března až do poloviny května. Při své návštěvě byste rozhodně neměli minout také zámek Keukenhof a nádherné, vyhlášené tulipánové zahrady.

 

I přes aktuální situaci, která není nejpříznivější k volnému cestování, je neustálá zásoba inspirace dobrou motivací a zároveň také nadějí, že je stále co objevovat a na co se těšit. Tyto vyhlášené zahrady rozhodně stojí za návštěvu, která potěší nejen zapálené milovníky květin a zahradníky, ale i jedince, kteří se o květiny příliš nezajímají. Atraktivní provedení zahrad ve spojení s květinami dokáže překvapit a pobavit skutečně každého.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ANDREA

ANDREA

již od 908 Kč
ANNA

ANNA

již od 963 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 875 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 985 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 941 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 963 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 946 Kč
EMILY

EMILY

již od 941 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 705 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 915 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 907 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 941 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 853 Kč
DENISA

DENISA

již od 974 Kč
ELENA

ELENA

již od 963 Kč
HELGA

HELGA

již od 974 Kč
IDA

IDA

již od 957 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 963 Kč
ALEX

ALEX

již od 1007 Kč
ANGELIKA

ANGELIKA

již od 941 Kč
BRIGITA

BRIGITA

již od 963 Kč
LUCIE

LUCIE

již od 1007 Kč
ROMANA

ROMANA

již od 842 Kč
DUO RŮŽE

DUO RŮŽE

již od 941 Kč
ZUZANA

ZUZANA

již od 979 Kč
SINDIE

SINDIE

již od 941 Kč
SANDRA

SANDRA

již od 842 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE ZDOBENÉ

ŽLUTÉ RŮŽE ZDOBENÉ

již od 987 Kč
KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
NEJ....

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

již od 705 Kč
EXTRA RŮŽE

EXTRA RŮŽE

již od 941 Kč
BÍLOČERVENÉ RŮŽE

BÍLOČERVENÉ RŮŽE

již od 941 Kč
PINK

PINK

již od 842 Kč
EXOTIKA

EXOTIKA

již od 924 Kč
RŮŽE + FREZIE

RŮŽE + FREZIE

již od 963 Kč
MIX RŮŽÍ

MIX RŮŽÍ

již od 941 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Přesazování vánočních kaktusů: Jak a kdy přesazovat vánoční kaktus

Přesazování vánočních kaktusů: Jak a kdy přesazovat vánoční kaktus

8.12.2021

Jak a kdy přesazovat vánoční kaktus

 

Vánoční kaktus svým původem pochází z tropických lokalit a proto zcela přirozeně preferuje místa s vyšší vlhkostí, na rozdíl od svých standardních kaktusových kolegů, kteří naopak vyžadují teplé, suché klima. Vánoční kaktus kvete v zimě a jeho květy mají v závislosti na odrůdě odstíny červené, levandulové, růžové, fialové, bílé, broskvové, krémové a oranžové. Tyto plodné kaktusy je však třeba přesazovat, což mnoho lidí může vystrašit nebo dokonce i odradit. Přesazování vánočních kaktusů však není vůbec složité, klíčové je pouze vědět, kdy a jak vánoční kaktus přesadit. Právě tyto základní informace si prozradíme v dnešním článku.

Číst celé
Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 2. díl

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 2. díl

5.12.2021

Jak využít stromy s červenými bobulemi - 2. díl

V prvním díle, který byl věnován stromům s červenými bobulemi jsme si představili hned několik zajímavých zástupců.  Prozradili jsme také, co je dobré si při výběru správného stromu pro vaši zahradu pohlídat a na co se při výběru soustředit a rozhodně nepodcenit. Každý strom s červenými bobulemi má své specifické vlastnosti, požadavky na pěstování a také různou dobu, kdy produkuje své nádherné červené plody. Navíc je také důležité si ujasnit, k čemu primárně váš strom plánujete vysadit a důvody se mohou lišit. V našem případě se jedná zejména o nádherné zimní a vánoční dekorace, které do vašeho interiéru vnesou ducha Vánoc a trochu pozitivních barev během pochmurných měsíců. Dalším využití může být například v kuchyni, nebo jako okrasný plot. V dnešním článku se podíváme na další adepty, které můžete zařadit do vaší letošní zimní výzdoby.

Číst celé
Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

4.12.2021

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

Číst celé