Květina k narozeninám - nejlepší druhy květin, které můžete věnovat k narozeninám

 

Nejoblíbenější druhy květin k narozeninám

Květiny dokážou říct spoustu věcí a vyjádřit nesčetně emocí. Můžete s jejich pomocí sdělit opravdu silná slova jako miluji tě, líbíš se mi a cítím k tobě něco víc, ale také pomocí květin můžete předat radost, vděk nebo jednoduše popřát všechno nejlepší! Navíc každý z nás zažil pravděpodobně ten nádherný pocit, který člověk zažívá jakmile obdrží květiny od někoho milovaného. Radost z květin však funguje i oboustranně, a to v případě kdy obdržíte květiny, nebo květiny věnujete.

 

Na světě však existuje opravdu spousta různých květinových druhů, které jsou vhodné pro různé příležitosti. A stejně tak existují i květiny vhodné pro narozeninové oslavy a blahopřání. Zároveň také pro odlišné lidi ve vašich životech budete volit jiný druh, barvu nebo celkové provedení květin. Vaši maminku, babičku nebo sestru můžete překvapit jarními, veselými květinami jako jsou například kopretiny, lilie nebo tulipány. Naopak pro květiny s nádechem romantiky, které jsou vhodnou volbou pro vaši přítelkyni, manželku je ideální vsadit na romantické barvy v podobě rudé červené nebo tmavě růžové. Nebojte se klasiky v podobě červených růží, ale zároveň trochu experimentování v podobě méně tradičních a známých druhů může být perfektní příležitostí jak ozvláštnit veselé narozeninové květiny. Samozřejmě červené růže nesou nepřekonatelnou zprávu lásky, a jsou dokonce považovány za významný symbol znázorňující váš kvetoucí vztah.

 

Vždy je možnost volby oblíbené barvy nebo oblíbeného druhu květin oslavence, ovšem v tomto případě ztrácí květinové překvapení hlavní kouzlo. Můžete se také zamyslet nad kombinací květiny a interiéru oslavence, aby krásně ladila a následně se vyjímala na stole a nebojte se, pokud se netrefíte přesně do stylu obývacího pokoje nebo jídelny oslavence, věřte nebo ne, nikdo si toho ani nevšimne nebo nad tím opravdu nebude nijak dlouze přemýšlet. Pokud chcete mít ale jistotu s tím, že darujete opravdu vhodnou a adekvátní květinu k narozeninám, kterou vykouzlíte úsměv na tváři!

 

Lilie

Lilie představují štěstí a pozitivitu, a právě tyto dvě významné vlastnosti z nich dělají ideální narozeninovou květinu. Pošlete své mamince, babičce, sestře nebo kamarádce lilie jako narozeninové překvapení a můžeme se vsadit, že jím tím rozhodně uděláte hezčí den! Navíc u samotných lilií se stále nabízí široká volba výběru a vy tak můžete zvolit druh přesně na míru oslavencovi osobnosti!

 

Orchideje

Exotická a zároveň na první pohled ohromující orchidej dokáže krásně zprostředkovat zvláštní narozeninový okamžik, který zajistí, že budou dokonalým překvapením pro vaši manželku nebo přítelkyni. Krása, láska a síla jsou společné významy spojující orchidej. Navíc orchideje přicházejí v mnoha oku líbivých barvách, které nádherně rozzáří váš minimalistický byt. U orchidejí se potvrzuje pravidlo, že v jednoduchosti je opravdová krása.

 

Růže

Na našem seznamu nesmí samozřejmně chybět již zmiňované růže. Možná by bylo ale dobré si blíže představit jejich barvy. U červené růže asi nikoho nepřekvapí, že je symbolem romantické lásky, krásy a úcty. Červenou růži tedy věnujte ženě, které jste ochotni věnovat celý svůj život. Bílá růže je naopak symbolem čistoty, nevinnosti, mládí a nových začátků. Žluté růže oslavují přátelství a radost, proto jsou skvělou volbou jako narozeninová květina pro vaše kamarády. Růžová barva u růží symbolizuje uznání, štěstí a obdiv. Pokud váháte nad kombinací jednotlivých barev, veselé, barevné aranžmá, vytvoříte například pomocí žlutých kontrastních růží ve spojení s jemnými růžovými. Taková kombinace potěší opravdu každého!

 

Mečíky

Květiny mečíků krásně vyjádří vaši zamilovanost. Ukažte vaší manželce nebo přítelkyni, že váš vztah je opravdu silný a plný charakteru. Čestnost, upřímnost a hlavně možnost spolehnout se jeden na druhého je dar, který váš vzájemný vztah má, proto ji překvapte k narozeninám kyticí krásných mečíků jemných barev a smyslných vůní, které se jí jistě vryjí do paměti a bude je mít navždy spojené s tímto konkrétním okamžikem!

 

Gerbery

Rozjasněte narozeninový den vašim blízkým veselými gerberami. Představují nevinnost a veselost, navíc jsou skvělou všestrannou květinou k narozeninám a můžete je věnovat ženám v každém věku! Gerbery ocení jak vaše malá sestřenice, tak i babička. Navíc díky jejich veselým barvám se můžete pořádně vyřádit v aranžování veselé kytice.

 

Tulipány

Pro jarní oslavence by měly být téměř jasnou volbou! Jejich sezóna doslova vybízí k různorodým barevným kreacím, které si u nich díky široké paletě různých barev můžete dovolit. Pokud tedy hledáte květy pro veselé barevné uspořádání, tulipány jsou rozhodně skvělou volbou, kterou byste měli zvážit. Kombinujte dohromady žluté, růžové, fialové i jemné bílé květy tulipánů pro vytvoření co nejzajímavější kytice.

 

Ať už vyberete jakoukoliv ze zmíněných květin, můžete si být zcela jistí, že udělají ke každé narozeninové příležitosti upřímnou radost. Navíc se rozhodně nemusíte bát kombinace více druhů dohromady, například kombinace lilií a růží dokáže vytvořit opravdu krásnou a romantickou podívanou, kterou jistě ocení každá žena! Navíc pokud ke květinovému daru přidáte kvalitní víno a chutnou čokoládu, můžete si být zcela jistí, že úspěch bude rozhodně zaručen!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
KAMALIE

KAMALIE

již od 919 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 902 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 858 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 902 Kč
GERMINA

GERMINA

již od 919 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 836 Kč
SPRING

SPRING

již od 864 Kč
CANDY

CANDY

již od 847 Kč
GERBY

GERBY

již od 847 Kč
GUZY

GUZY

již od 880 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 919 Kč
MELI

MELI

již od 963 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 875 Kč
GERBI

GERBI

již od 913 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 836 Kč
ADINA

ADINA

již od 902 Kč
POLIN

POLIN

již od 886 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 748 Kč
KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1275 Kč
KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

již od 1077 Kč
KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

již od 1055 Kč
KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

již od 1088 Kč
KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

již od 967 Kč
KRISTIN

KRISTIN

již od 968 Kč
NINA

NINA

již od 913 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

4.12.2021

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

Číst celé
Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé