Nápady pro vánoční tabuli

5 zajímavých nápadů na vánoční tabuli

Jakákoliv slavnostnější hostina si rozhodně zaslouží pořádné prostírání! A která jiná večeře v roce, než právě ta vánoční by měla být pořádně nazdobená! Přitom stačí opravdu maličko úsilí a váš stůl může vypadat opravdu nádherně. Základem je zvolit správné nádobí, vytvořit příjemnou atmosféru pomocí světla, vybrat vhodné barvy a samozřejmě také květiny! Najednou vaše hostina získá naprosto nepřekonatelnou atmosféru a uvidíte, že si pochutnáte mnohem více. Pokud vás omrzelo vaše každoroční vánoční prostírání, náš článek je pro vás ideální čtení. V dnešním článku můžete nasát originální ispiraci na to, jak prostřít vaši štědrovečerní tabuli a udělat si doma příjemnou atmosféru u stolu. Tak jdeme rovnou na to!

 

Nápady na ideální vánoční prostírání jsme rozdělili do pěti originálních stylů, ze kterých si vybere zkrátka každý.

 

Skandidávská elegance

Moderní skandinávský vzhled v poslední době stále více nabírá na popularitě a oblíbenosti a to zejména během zimních měsíců. Právě zimní měsíce jsou pro státy Skandinávie opravdu dlouhé, proto je důležité si to doma udělat příjemné a hlavně útulné. Skandinávský styl na Vánoce rád kombinuje tradiční vánoční barvy u kterých nesmí chybět výrazná hřejivá červená, svěží bílá a hlavně nesmíme opomenout přírodní prvky jako jsou šišky a smrkové jehličí, jelikož má tento styl k přírodě opravdu blízko. Navíc je zde důležitý každý detail! Co se týče uspořádání květin na stole, je jim věnována celá délka! Nejčastěji jsou květiny rozděleny do jednotlivých barevných bloků, což jim dodává svěží a moderní nádech. Pokud byste květin neměli dost, na každý talíř můžete umístit svazek vázaných tyčinek skořice spolu s květem růže - jednoduchý a elegantní detail, který potěší nejen oko, ale hosté si po večeři drobnou růžičku mohou vzít sebou jako malý dárek.

 

Venkovské vánoce plné vzpomínek

Přineste si krásy zimy do interiéru pomocí vánočního stolu inspirovaného přírodními krásami. Tlumené přírodní barvy dokazují, že vánoční ozdoby nemusí být nutně v tradičních vánočních barvách, aby vám přinesly ten pravý požitek vánoc. Jemné tóny růžové a zelené v kontrastu s přírodními barvami a materiály vytvoří požadované rustikální kouzlo, které vám bude přípomínat dětská léta strávená na chatě. Pokud chcete celému stolu dodat ještě větší a kouzelnější efekt, připravte si pár prskavek bokem a těstě před podáváním večeře si udělejte dětskou radost v podobě prskajících prskavek!

 

Zářivé a krásné

Pokud si nepotrpíte na přírodní materiály, ale naopak vyhledáváte spíše speciální dekorace, u kterých můžete upustit uzdu vaší kreativitě, Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete pořádně vyřádit. Nebojte se odvážných, zářivých barev, které svými odlesky získají pozornost každého hosta. Třpytivá ledová stříbrná, nebo snad teplá zlatá jsou rozhodně ideální volbou pro vánoční ozdoby! Díky své osobitosti se najednou váš sváteční stůl promění v opravdový šperk. Pokud si opět potrpíte na detailech, můžete zvolit mimo květinové aranžmá také svícny ve stejných odlescích či kolem židlí omotat stuhy ve stejných barvách, aby celkový výsledek působil opravdu královsky!

 

Sváteční luxus

Pokud si libujete v moderním designu svátky v podobě luxusního prostírání budou pro vás tím pravým. Velkým trendem jsou větve modřínu doplněné o orchideje, které dodají celkovému aranžmá onen luxusní vzhled. Pokud nechcete orchideje, další možností je bez váhání kala, která působí luxusně již sama o sobě. V kombinaci s větvičkami modřínu ale získá tu pravou vánoční atmosféru a vzhled! Prostírání zvolte také v netradičních jemných a krémových barvách, skvěle bude vypadat ledově bílá v kombinaci s limetkovou a fialovou. Na první dojem to zní jako prapodivná vánoční kombinace, ovšem budete překvapeni jak skvěle bude fungovat!

 

Nezaměnitelné kouzlo Vánoc

Pokud stále milujete klasiku a nechcete se ji vzdát, nevadí. Vyzkoušejte alespoň novou hru s výškou vašich dekorací. Ať už výšku naznete pomocí vysokých svícnů, které vyniknou na stole, nebo různě velkými vánočními hvězdami, které by neměly chybět na žádném tradičním svátečním stole, nebo si pohrajete s trochou exotiky a přidáte do na váš stůl orchideje pro zajímavý vzhled. Jemné nádobí podtrhne klasický vzhled a k červené barvě se nebojte zapojit růžovou či jinou netradiční vánoční barvu.

 

A na závěr pár tipů pro váš vánoční stůl:

·         K vytvoření hlavního ohniska využijte středový prvek. Může to být právě květinové aranžmá nebo například svícny.

·         Využijte kouzlo svíček, které vám pomohou vytvořit nejen příjemnou atmosféru, ale také vnést teplo domova.

·         Zkombinujte barvy prostírání a nádobí! Nemusíte nutně pořizovat novou sadu, stačí když zlaté, červené či jinak barevné okraje vašich talířů budou ladit s barvou květin či prostírání. Pokud vaše nádobí má jednu barvu, oživte finální vzhled alespoň zajímavými ubrousky.

·         Vždy dbejte na to, aby každý host měl dostatek místa! Není nic horšího než o sebe tlačit lokty u svátečního stolu.

·         Připravte si příjemnou, pohodovou hudbu, která vám pomůže naladit krásnou vánoční atmosféru.

·         Před samotnou večeří přichystejte na stůl drobné zobání v podobě krekrů nebo cukroví, ať stůl vypadá vždy připravené a prostřeně.

 

Doufáme, že se necháte inspirovat našimi tipy na výzdobu vánoční tabule. Vánoční večeře je jen jednou v roce, proto si ji užijte na maximum a věnujte jí pozornost, kterou si opravdu zaslouží!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 924 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
KAMALIE

KAMALIE

již od 919 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 908 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 946 Kč
ANITA

ANITA

již od 957 Kč
ANNA

ANNA

již od 963 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 875 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 985 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 963 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 946 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 919 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 957 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 941 Kč
ALICE

ALICE

již od 935 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 902 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 919 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 957 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1007 Kč
DENISA

DENISA

již od 974 Kč
DITA

DITA

již od 1007 Kč
DONA

DONA

již od 957 Kč
ELENA

ELENA

již od 963 Kč
ELISN

ELISN

již od 935 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 902 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 880 Kč
GISEL

GISEL

již od 985 Kč
HELENA

HELENA

již od 913 Kč
HELGA

HELGA

již od 974 Kč
IDA

IDA

již od 957 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 963 Kč
KLOE
JARNÍ

KLOE

Neprodejné
BARBATA

BARBATA

Neprodejné
ANETA

ANETA

Neprodejné
ALEX

ALEX

již od 1007 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé