Léto a květiny

Krásné letní květiny do vázy

Teplejší měsíce jsou spojeny s bohatými loukami obsypanými letními květy. A nejen na loukách, ale i v květinářství naleznete širší nabídku než v zimě, za poměrně přijatelnější ceny. Není se čemu divit, léto je zkrátka obdobím doslova stvořeným pro květiny, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky. Pokud si toužíte donést léto i na váš jídelní stůl, dnes přicházíme hned s několika tipy, jaké letní květy pořídit do vázy a jak si s nimi vytvořit nádherné letní květinové aranžmá.

 

Begónie

Nádherné letní begónie naleznete hned ve dvou různých variantách. Jednou z nich jsou begónie s jednoduchými květy nebo naopak s dvojitými. Mají také široký barevný výběr včetně růžové, červené, žluté, oranžové nebo jemné bílé barvy. Proto si na barevné paletě u begónií vybere naprosto každý! Její listy jsou nádherně lesklé a dokáže produkovat květy od léta až do podzimu, proto si ji můžete užívat v podzimních měsících. Další výhodou je také forma, begónie totiž přichází jak v řezané tak i v květináčové formě a je jen na vás jsou variantu zvolíte.

Kala

Tyto známé a výrazné letní květy jsou oblíbené zejména pro svůj jedinečný a nadčasový vzhled a pro svou sladkou vůni. Bílá barva patří k nejčastější a nejoblíbenější variantě, ovšem kalu naleznete v dalších barvách jako je například žlutá, růžová, fialová nebo oranžová. Jsou skvělou volbou pro svatební obřady, kde dokážou vytvořit nádhernou a jedinečnou podívanou.

Kopretiny

Kopretiny patří mezi jednu z nejromantičtějších letních květin vůbec. Jsou k dispozici v mnoha různých odrůdách a jejich velkým benefitem je rozhodně jejich výdrž! Pokud chcete kopretiny využít do kytice, větší kopretiny mohou tvořit krásné středové květy naopak menší odrůdy budou skvěle fungovat jako středové nebo výplňové květy. V tento moment je jen na vašich preferencích, jak chcete aby vaše kytice ve finále vypadala.

Hortenzie

Hortenzie mají jednu obrovskou výhodu! Jejich květy jsou totiž tvořeny shluky drobných květů, kterými se následně pyšní každý jednotlivý stonek. Proto vám stačí pouze pár stonků na vytvoření velké, ale zajímavé kytice. Hortenzie také naleznete v různých barvách od modré, růžové, fialové nebo bílé. Barva hortenzií se odvíjí od pH půdy, ve kterém jsou hortenzie pěstováné. Jakmile se ale hortenzie rozhodnete použít jako řezané květiny, počítejte s kratší životností, než jste například zvyklí u ostatních řezaných květin.

Levandule

Neexistuje snad více relaxační vůně, než právě vůně levandule. Levandule jsou nejen nádherné květiny, ale mají také velké využití jak v kosmetice tak v lékařství, pro své blahodárné uklidňující účinky. Navíc levanduli to sluší i po jejich usušení, kdy přetrvává jejich opojná vůně. Proto je dobré si roznést pár snítek levandule různě po domě a vytvořit si tak levný, ale účinný osvěžovač vzduchu.

Pivoňky

Když se bavíme o letních květech, rozhodně nesmíme zapomenout na pivoňky. Jejich jedinou nevýhodou je doba květu, která je oproti ostatním rostlinám opravdu krátká a také jejich životnost po řezu není bůhví jak dlouhá. Ovšem i přes tuto nevýhodu rozhodně stojí za zmínku! Pivoňky jsou známé pro své bohaté květy v jemných pastelových barvách nebo naopak v hlubokých barvách růžové a červené.

Jícnovka

Další letní květ známý zejména pro své dlouhé stonky a roztomilé rozčepýřené květy. Najdete je v krásných letních barvách od růžové, fialové, modré nebo bílé. A jsou vhodné téměř pro každou příležitost!

 

Ať už zvolíte jeden druh výše zmíněných letních květů, nebo se je rozhodnete různě kombinovat, můžete si být jisti nádherným, barevným a voňavým výsledkem, který vám bude dělat radost několik dnů, či týdnů.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 901 Kč
AGNES

AGNES

již od 901 Kč
FRÉZIE

FRÉZIE

již od 933 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 817 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 843 Kč
ANNA

ANNA

již od 896 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 896 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 867 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 897 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 850 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 790 Kč
BJORK

BJORK

již od 917 Kč
GISEL

GISEL

již od 917 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1079 Kč
HELENA

HELENA

již od 880 Kč
LUCIE

LUCIE

již od 913 Kč
DOMINIKA

DOMINIKA

již od 918 Kč
LINDA

LINDA

již od 867 Kč
ZUZANA

ZUZANA

již od 918 Kč
KARMEN

KARMEN

již od 917 Kč
LORELAIN

LORELAIN

již od 875 Kč
ALSTRA

ALSTRA

již od 917 Kč
COLOR

COLOR

již od 888 Kč
SUUNDY

SUUNDY

již od 907 Kč
RUZY

RUZY

již od 850 Kč
TILIN

TILIN

již od 896 Kč
RONA

RONA

již od 867 Kč
LILI

LILI

již od 843 Kč
LUCIANA

LUCIANA

již od 930 Kč
FILOMENA

FILOMENA

již od 864 Kč
MISCHELIN

MISCHELIN

již od 896 Kč
LIBĚNA

LIBĚNA

již od 870 Kč
VIVI

VIVI

již od 864 Kč
EUSTOMA
Novinka

EUSTOMA

již od 870 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 806 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Užijte si ještě letní květiny

Užijte si ještě letní květiny

19.9.2020

Užijte si letní květiny před koncem sezóny

Ačkoliv to nejspíš neradi slyšíte, je to tak, léto se skutečně chýlí ke konci a s jeho koncem se také pomalu, ale jistě krátí dlouhé dny, plné slunce a teplot nad krásných dvacet stupňů. Zároveň s ním také začíná ubývat druhová rozmanitost květin, pro které je léto hlavní sezónou, a že jich je opravdu hodně! I když podzim přinese další krásy plné zářivých barev žluté, oranžové až po červenou, je na čase užít si poslední chvilky léta spolu s letními květinami, předtím než je sezóna definitivně fuč. Pokud stále tápete a nevíte se kterými rostlinami se důstojně s létem rozloučit, připravili jsme pro vás hned několik tipů, jak si ještě posledními doušky přinést léto pomocí květin do vašeho domova. Zde najdete několik z našich hlavních favoritů, tak se na ně pojďme společně podívat.

Číst celé
Správná péče o květiny

Správná péče o květiny

17.9.2020

Běžné chyby, kterým se vyvarovat, jakmile dostanete čerstvé květiny

Nelze popřít, že čerstvé květiny jsou skvělým způsobem, jak někomu rozjasnit den a vykouzlit úsměv na tváři. Kurýrní služby celý tento zážitek dělají ještě o to intenzivnější a významnější. Ovšem obdržet květiny je jedna věc, následná péče a starost je věc druhá. Pokud vám květiny začnou uvadat ještě dříve, než začaly pořádně kvést, nejspíše se někde stala chyba. Bez ohledu na konkrétní druh, který obdržíte, je nutné věnovat květinám potřebnou péči, a to hned od okamžiku, kdy je obdržíte. Jak zajistit, aby zůstali svěží snad co nejdéle to jen jde si prozradíme v následujících řádcích. Pokud všechny zmíněné tipy a rady budete mít na mysli, odměnou vám budou krásné, zdravé a dlouhotrvající květy.

Číst celé
Esenciální oleje z čerstvých rostlin

Esenciální oleje z čerstvých rostlin

15.9.2020

Esenciální oleje z čerstvých rostlin a jejich výhody

Esenciální oleje nejsou jenom skvělou vůní do vašeho domova, naopak dokážou toho nabídnout možná ještě mnohem víc, než si myslíte. Esenciální oleje mají totiž úžasný účinek jak na naše tělo, tak i mysl. Velkou výhodou je využití, kdy mohou být použity v různých formách, hojně jsou také využívány při terapii. Mnoho esenciálních olejů se vyrábí právě z čerstvých květin a jiných aromatických rostlin. Dneska si představíme konkrétní esenciální oleje, jejich výhody a pozitivní účinky na lidský organismus. A třeba zjistíte, že některý z nich by vám mohl pomoci vyřešit problémy, se kterými si už dlouho lámete hlavu.

Číst celé