Léto a květiny

Krásné letní květiny do vázy

Teplejší měsíce jsou spojeny s bohatými loukami obsypanými letními květy. A nejen na loukách, ale i v květinářství naleznete širší nabídku než v zimě, za poměrně přijatelnější ceny. Není se čemu divit, léto je zkrátka obdobím doslova stvořeným pro květiny, což je skvělá zpráva pro všechny milovníky. Pokud si toužíte donést léto i na váš jídelní stůl, dnes přicházíme hned s několika tipy, jaké letní květy pořídit do vázy a jak si s nimi vytvořit nádherné letní květinové aranžmá.

 

Begónie

Nádherné letní begónie naleznete hned ve dvou různých variantách. Jednou z nich jsou begónie s jednoduchými květy nebo naopak s dvojitými. Mají také široký barevný výběr včetně růžové, červené, žluté, oranžové nebo jemné bílé barvy. Proto si na barevné paletě u begónií vybere naprosto každý! Její listy jsou nádherně lesklé a dokáže produkovat květy od léta až do podzimu, proto si ji můžete užívat v podzimních měsících. Další výhodou je také forma, begónie totiž přichází jak v řezané tak i v květináčové formě a je jen na vás jsou variantu zvolíte.

Kala

Tyto známé a výrazné letní květy jsou oblíbené zejména pro svůj jedinečný a nadčasový vzhled a pro svou sladkou vůni. Bílá barva patří k nejčastější a nejoblíbenější variantě, ovšem kalu naleznete v dalších barvách jako je například žlutá, růžová, fialová nebo oranžová. Jsou skvělou volbou pro svatební obřady, kde dokážou vytvořit nádhernou a jedinečnou podívanou.

Kopretiny

Kopretiny patří mezi jednu z nejromantičtějších letních květin vůbec. Jsou k dispozici v mnoha různých odrůdách a jejich velkým benefitem je rozhodně jejich výdrž! Pokud chcete kopretiny využít do kytice, větší kopretiny mohou tvořit krásné středové květy naopak menší odrůdy budou skvěle fungovat jako středové nebo výplňové květy. V tento moment je jen na vašich preferencích, jak chcete aby vaše kytice ve finále vypadala.

Hortenzie

Hortenzie mají jednu obrovskou výhodu! Jejich květy jsou totiž tvořeny shluky drobných květů, kterými se následně pyšní každý jednotlivý stonek. Proto vám stačí pouze pár stonků na vytvoření velké, ale zajímavé kytice. Hortenzie také naleznete v různých barvách od modré, růžové, fialové nebo bílé. Barva hortenzií se odvíjí od pH půdy, ve kterém jsou hortenzie pěstováné. Jakmile se ale hortenzie rozhodnete použít jako řezané květiny, počítejte s kratší životností, než jste například zvyklí u ostatních řezaných květin.

Levandule

Neexistuje snad více relaxační vůně, než právě vůně levandule. Levandule jsou nejen nádherné květiny, ale mají také velké využití jak v kosmetice tak v lékařství, pro své blahodárné uklidňující účinky. Navíc levanduli to sluší i po jejich usušení, kdy přetrvává jejich opojná vůně. Proto je dobré si roznést pár snítek levandule různě po domě a vytvořit si tak levný, ale účinný osvěžovač vzduchu.

Pivoňky

Když se bavíme o letních květech, rozhodně nesmíme zapomenout na pivoňky. Jejich jedinou nevýhodou je doba květu, která je oproti ostatním rostlinám opravdu krátká a také jejich životnost po řezu není bůhví jak dlouhá. Ovšem i přes tuto nevýhodu rozhodně stojí za zmínku! Pivoňky jsou známé pro své bohaté květy v jemných pastelových barvách nebo naopak v hlubokých barvách růžové a červené.

Jícnovka

Další letní květ známý zejména pro své dlouhé stonky a roztomilé rozčepýřené květy. Najdete je v krásných letních barvách od růžové, fialové, modré nebo bílé. A jsou vhodné téměř pro každou příležitost!

 

Ať už zvolíte jeden druh výše zmíněných letních květů, nebo se je rozhodnete různě kombinovat, můžete si být jisti nádherným, barevným a voňavým výsledkem, který vám bude dělat radost několik dnů, či týdnů.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 952 Kč
AGNES

AGNES

již od 952 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 863 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 924 Kč
ANNA

ANNA

již od 980 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 980 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 936 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 975 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 907 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 868 Kč
BJORK

BJORK

již od 1003 Kč
GISEL

GISEL

již od 1003 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1160 Kč
HELENA

HELENA

již od 930 Kč
BARBATA

BARBATA

Neprodejné
ANETA

ANETA

Neprodejné
LUCIE

LUCIE

již od 1025 Kč
DOMINIKA

DOMINIKA

již od 997 Kč
BLINDA

BLINDA

již od 936 Kč
ZUZANA

ZUZANA

již od 997 Kč
KARMEN

KARMEN

již od 1003 Kč
SUNNY

SUNNY

Neprodejné
LORELAIN

LORELAIN

již od 958 Kč
LUCIA

LUCIA

Neprodejné
ALSTRA

ALSTRA

již od 1003 Kč
COLOR

COLOR

již od 958 Kč
SUUNDY

SUUNDY

již od 992 Kč
RUZY

RUZY

již od 958 Kč
TILIN

TILIN

již od 980 Kč
RONA

RONA

již od 936 Kč
LILI

LILI

již od 924 Kč
LUCIANA

LUCIANA

již od 1003 Kč
FILOMENA

FILOMENA

již od 947 Kč
MISCHELIN

MISCHELIN

již od 980 Kč
LIBĚNA

LIBĚNA

již od 919 Kč
VIVI

VIVI

již od 947 Kč
EUSTOMA
Novinka

EUSTOMA

již od 919 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

22.1.2022

Ochrana květin před mrazem

 

Jak velký mráz dokáže zabít rostlinu? Tato otázka je poměrně složitá, protože na ni, jak asi správně tušíte, nejde odpovědět jednou obecnou odpovědí. Většinou ale stačí jedna mrazivá noc, která vaše rostliny dokáže poznamenat už nadoživotí. Ve většině případů to obvykle závisí na odolnosti rostliny a také na konkrétním podnebí. V momentě, kdy teploty začnou klesat pod bod mrazu rychle poškodí nebo dokonce zahubí mnoho druhů rostlin. Proto je vždy důležité na přelomu podzimu a zimy pravidelně sledovat předpověď počasí a pohlídat si tak první mrazíky sezóny. Pokud by se vám i přesto přihodilo, že na vaše rostliny napadl nečekaný mráz, při včasné péči lze mnohé z chladem poškozených rostlin zachránit. Ještě lepší je obecně chránit rostliny před mrazem dříve, než dojde k jejich poškození. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak můžete vaše rostliny chránit před nečekaným mrazem.

Číst celé
Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

20.1.2022

 Pokojové rostliny pro zimní období

Většina lidí často považuje pokojové rostliny za něco podobného, jako je například kus dalšího nábytku do jejich interiéru. Umístí rostliny do místnosti, kdy jim dají sem tam napít, když si vzpomenou, a pak jen doufají, že rostliny přežijí. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou pokojové rostliny živé, stejně jako vy a já. Živí se, dýchají, pijí a mají rády teplo stejně jako my. Schopnost udržet pokojové rostliny naživu a zdravé má mnoho společného s konkrétním umístěním správné rostliny na správné místo. Ani sebelepší odborník nedokáže zajistit, aby stínomilná rostlina přežila na slunném okně, zkrátka konkrétní potřeby rostlin neobalamutíte.

Číst celé
Zázračné účinky pokojových rostlin

Zázračné účinky pokojových rostlin

18.1.2022

Pokojové rostliny pro vaše zdraví

Jak může pěstování pokojových rostlin prospět vašemu fyzickému a duševnímu zdraví? Pořídit si domů rostliny zní jako skvělý nápad. Jsou skvělým způsobem, jak dodat místnosti život, barvy a svěžest. Vždycky se s nimi bude ale pojit povinnost se o ně starat. A pokud se o ně starat nebudete, místo toho, aby váš domov oživily, budou paradoxně působit spíše ponurým a depresivním dojmem.

Číst celé