Kytice jako dárek

Proč kytici jako dárek 

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč zrovna květiny jsou tak skvělým a univerzálním dárkem? Dar v podobě květin je něco, co se v určité formě nachází ve všech různých kulturách po staletí. Čerstvá kytka je už dlouhou dobu jednou z nejlepších a nejčastějších možností dárků, které můžete věnovat vašim nejbližším a je poměrně snadné pochopit proč tomu tak je. Pro věnování květin je vhodná téměř každá příležitost, protože právě květiny vám poskytnou dokonalý způsob, jak někomu rozjasnit den. Způsoby jak můžete kytici věnovat, jakým stylem jsou jednotlivé květy uspořádány, jakou mají barvu, druhy květu a spousta dalších vlastností může opravdu výrazně ovlivnit zprávu, kterou příjemci květinou sdělíte. Je naprosto fascinující jak moc se tyto zprávy mohou lišit v závislosti na konkrétním druhu květu. Ale zpět k hlavní otázce. Proč tak rádi věnujeme květiny jako dárky? Je tady s námi tato tradice věnování květin opravdu tak dlouho? Pojďte se společně s námi podívat, jaká je historie věnování květin jako darů.

 

 

Komunikace skrze vaše emoce

Nejčastějším důvodem, proč volíme právě květiny jako dárek je rozhodně přímé spojení s emocemi. Ať už je to láska, radost, náklonnost, uznání, soucit romantika nebo omluva. Všechny zmíněné pocity a emoce dokážete pomocí květiny opravdu dokonale vyjádřit bez potřeby jediného slova. Darování květin je tedy elegantním způsobem jak komunikovat vaše nejhlubší pocity. Říká se, že žádná jiná tradice není při komunikaci lidských emocí tak účinná, jako je právě darování květin, která má za sebou navíc dlouhou tradici. Existují také stovky výzkumů a kulturně inspirovaných mytologií, které tuto praktiku potvrzují.

 

V závislosti na typu květu bude jeho barva a způsob uspořádání určovat emoce, které budete chtít sdělit příjemci. Existuje však jedna obecná vlastnost, kdy jsou květiny především symbolem lásky a péče. I tento symbol lze však snadno zesílit, nebo lépe rozlišit pomocí konkrétních druhů a barev, aby byla každá květina ideálním dárkem pro danou příležitost.

 

Okamžité štěstí

Jednou z nejlepších věcí na darování a přijímání květin je rozhodně okamžité štěstí, které se dostaví při darování. Ať už jste dárce nebo příjemce, pocity radosti, které se dostaví v kombinaci s květinami jsou nevyčíslitelné. Tento okamžitý pocit štěstí, který získáte květinami prokazuje skutečnou rozkoš a vděčnost, je to doslova instatní kouzelník úsměvu na tváři. Právě toto okamžité štěstí jde ruku v ruce s darováním květin pro zláštní příležitosti. Každý speciální den si zaslouží svoji oslavu ať už jsou to narozeniny, výročí nebo den matek, všechny příležitosti vyzařují jedinečné emoce a pocity extrémního štěstí.

 

Sršící optimismus

Když je štěstí, je tu také pozitivita. Díky květinám se lidé prokazatelně cítí méně osamělí a smutní. Tento pozitivní účinek je doslova kouzelnou hrou květin a je jen na nás, koho do této hry zapojíme. Darováním květin můžeme komunikovat různé emoce. Výzkumy navíc opravdu dokazují, že po obdržení květin se cítíme méně úzkostní, rozrušení a deprimovaní. Není tedy žádným velkým překvapením, že rozdávání květin vede k pozitivním prožitkům a spokojenosti.

Vizuální radost

Vizuální efekt květů dokáže působit ještě dlouho po jejich obdržení. Není divu, že se květiny používají jako součást výzdoby interiérů a dodávají na přitažlivosti téměř v jakémkoliv prostoru Dokonce i poté, co odumřou. Květiny můžete usušit a i v této formě dokážou poskytnout esteticky příjemné výsledky. Květiny jsou prosnulé tím, že dokážou rozjasnit každý prostor, který udrží tyto pocity štěstí a pozitivity ještě o to déle! Přidáním květin do vašeho domova nebo pracovního prostoru může velmi pozitivně ovlivnit vaši produktivitu, vyčistit mysl a vytvořit zdravější a šťastnější prostředí. Květiny navíc můžete použít také jako ozdobu nebo pro doplnění barev do interiéru či exteriéru, kde dokážou vizuálně inspirovat vaši kreativní mysl.

 

Intimní napojení

Vzhledem k tomu, že se květiny obykle používají ke komunikaci emocí, dokážou také velmi efektivně posilovat důvěrné vztahy. Každý, kdo kdy obdržel květiny od milované osoby, může zřejmě pouze souhlasit s tím, že pocity při darování jsou doslova nepopsatelným kolotočem emocí. Obzvláště tehdy, pokud si někdo dal skutečnou práci a péči aby vytvořil kytici přesně podle vašich představ, oblíbených květin nebo barev.

 

Umění věnovat dárky vždy spočívá v drobných detailech a věnování květin není žádnou výjimkou. Každý dárce květin podporuje důvěrné spojení, které dokážou odhlalit váš vztah a pozornost kterou mu věnujete.

 

Efektivně a pohodlně

Díky široké dostupnosti květin se jedná o dárek, který seženete téměř kdykoliv a kdekoliv. Navíc s aktuálně rostoucí nabídkou online květinářství se celý proces výrazně zjednodušuje a zrychluje, kytici tak můžete velmi snadno objednat přímo z pohodlí vašeho domova a ještě bude doručena kurýrem přesně na místo určení v daný čas, kdy si jen budete přát. Navíc se vám otevře opravdu široká nabídka různých druhů květin a kytic, kde si rozhodně vybere naprosto každý. Před samotným odesláním si nezapoňte provést malý průzkum, co jaké květiny znamenají, abyste náhodou omylem neposlali květinu, která bude sdělovat zcela jinou zprávu, než si přejete.

 

Květiny jako dárek jsou doslova radost pro všechny. Až si příště budete lámat hlavu nad tím, jaký dárek zvolit, můžete si být jistí, že s květinami nikdy nešlápnete vedle.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 935 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 847 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 908 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 875 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 946 Kč
DANA

DANA

již od 935 Kč
GABRIELA

GABRIELA

již od 880 Kč
ANABELA

ANABELA

již od 963 Kč
ALEX

ALEX

již od 1007 Kč
ANGELIKA

ANGELIKA

již od 941 Kč
ZUZANA

ZUZANA

již od 979 Kč
RITA

RITA

již od 836 Kč
EXOTIKA

EXOTIKA

již od 924 Kč
KRÁLOVSKÉ LILIE

KRÁLOVSKÉ LILIE

již od 935 Kč
LILI

LILI

již od 908 Kč
LILIN

LILIN

již od 1007 Kč
DULY

DULY

již od 930 Kč
KAMILA

KAMILA

již od 908 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 919 Kč
DAFNE

DAFNE

již od 820 Kč
OLI

OLI

již od 908 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 875 Kč
KING

KING

již od 935 Kč
ANA

ANA

již od 875 Kč
EMA

EMA

již od 820 Kč
BIBIANA

BIBIANA

již od 1007 Kč
KLÍVIE

KLÍVIE

již od 908 Kč
SANTANA

SANTANA

již od 875 Kč
PIPA

PIPA

již od 1007 Kč
HANNAH

HANNAH

již od 880 Kč
ESTER

ESTER

již od 880 Kč
RACHELS

RACHELS

již od 930 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

4.12.2021

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

Číst celé
Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé