Květomluva, jak naložit s řečí květin (2.díl)

Řeč květin pokračování

V minulém díle o květomluvě jsme si obecně představili v čem spočívá její podstata a její kouzlo. Jak ji efektivně využívat a také co vedlo k jejímu vzniku. Ačkoliv viktoriánská doba je již dávno za námi a my naše emoce, city a zašifrované zprávy můžeme sdělovat, jak se nám zachce, kouzlo jazyka květin nadále přetrvává. Předávání zpráv pomocí květin je stále oblíbenou formou, jak vašim blízkým můžete sdělit vaše pocity, a to bez jediného slova. Jazyk květin sebou nese magické kouzlo okamžiku a vzájemného propojení dvou lidí, proto neztrácí na oblíbenosti ani v dnešní moderní době, kdy vás za vaše city nebude rozhodně nikdo odsuzovat. V dnešním díle se budeme věnovat dalším situacím a příležitostem, ve kterých můžete efektivně využít květin ke sdělení zpráv, které si přejete předat dále. 

 

Květiny pro romantické situace


Existuje snad lepší způsob, jak vyjádřit vaši hlubokou lásku své partnerce nebo partnerovi, než krásnou kyticí červených květin? Ať už je posíláte svému oddanému partnerovi k vašemu výročí nebo toužíte po tom ukázat svůj obdiv někomu novému. Zde máte na výběr hned několik květin, které vám vaše zamilované myšlenky pomohou dostat napovrch, aniž byste museli říct jedno jediné slovo.

 

Červené růže: Červené růže jsou nejlepším vyjádřením vaší lásky. Jejich symbolika je tak silně zažitá a veřejně známá, že nemusíte říkat vůbec ale vůbec nic, veškeré emoce budou uloženy v jejich rudě červených okvětních květech. Červené růže jsou celosvětově známým symbolem nekonečné lásky a vášně. Často jsou spojovány se svátkem svatého Valentýna, ale nejen na svatého Valentýna je ideální čas vyjádřit vaše vášnivé emoce a projevit trochu lásky.

Červené karafiáty: Karafiáty jsou stejně jako růže symbolem lásky, ale jejich význam se značně mění společně s jejich barvou. Ovšem červené karafiáty jsou symbolem hluboké lásky a náklonnosti, zatímco bílé symbolizují čistou lásku.

Jiřiny: Jiřiny jsou svým jedinečným vzhledem tak dokonalé, že jsou zaručeným způsobem, jak zapůsobit na vaši drahou polovičku. Tyto květiny jsou také vhodnou volbou, jak ukázat oddanost a trvalé pouto mezi dvěma lidmi, proto jsou ideální pro oslavu společného výročí.

Červené tulipány: Podobně jako karafiáty, i tulipány obecně symbolizují lásku, ale jejich význam se může měnit v závislosti na jednotlivých barvách. Je známo, že červené tulipány symbolizují pravou lásku, což z nich dělá perfektní dárek pro vaši drahou polovičku.

 

Ačkoliv červené květiny jsou jasnými nositelkami zamilovaných a vášnivých zpráv, možná i u nich budete chtít podpořit vaše sdělení několika zamilovanými větami. Vždy můžete přiložit drobný vzkaz ke květině a vyjádřit zbytek vaší vášně a zamilovanosti formou krátkého citátu o lásce, básní nebo jen vaší láskyplnou zprávou.

 

Květiny pro vyjádření soucitu a upřímné soustrasti


Květiny soucitu jsou vhodným způsobem, jak vyjádřit podporu každému, kdo si momentálně prochází těžkým obdobím. Nejčastěji se jedná o vyjádření podpory a soucitu vašim blízkým, kteří v nedávné době ztratili blízkého člověka. Zde vám přinášíme seznam několika druhů květin, které můžete poslat k vyjádření upřímné soustrasti.

 

Bílé lilie: Hvězdné lilie v bílé barvě patří mezi jednu z nejoblíbenějších smutečních květin, které dokonale vystihnou pocity sympatie. Používají se také jako symbol nevinnosti duší, které tu s námi nadále zůstávají i v momentě, kdy těla našich blízkých odchází.

Bílé růže: Bílé růže patří taktéž mezi oblíbené smuteční květiny. Bílé růže jsou symbolem úcty a pokory, tedy vhodné květiny pro smuteční obřady nebo jako květinové překvapení pro kohokoliv, kdo si aktuálně prochází smutným obdobím.

Orchideje: Pokud váš známý přišel v poslední době o milovanou osobu, jedním ze způsobů, jak mu vyjádřit váš soucit mohou být právě orchideje. Orchideje s sebou nenesou pouze projev soucitu, ale jsou také považovány za nositelky vnitřní síly, kterou každý v těžkých chvílích potřebuje a jednoznačně ocení.

Broskvové růže: Stejně jako bílé růže, tak i růže v broskvové barvě vám pomohou vyjádřit pocity soucitu.

Hortenzie: Hortenzie symbolizují vděčnost a porozumění, tato nádherná a bohatá květina je vhodným projevem hlubokého a upřímného uznání vaši blízkým.

 

Květiny jako blahopřání


V životě nás naštěstí čekají i světlejší chvilky, které si zaslouží pořádnou oslavu! A to ať už jste nastoupili do své první skutečné práce, vašim blízkým se narodil nový potomek, kamarádka byla povýšena na vysněnou pozici nebo si jenom chcete život užít a oslavit další den života. Květiny jako forma blahopřání jsou ideální volbou pro každou radostnou situaci, využijte jejich kouzla a věnujte je vašim nejbližším jako překvapení a ukázku, že na ně skutečně myslíte a radujete se společně s nimi.

 

Pivoňky: Pivoňky jsou často spojovány se šťastným životem a prosperitou, což z nich dělá dobrou volbu pro vyjádření vaší radosti a oslavy úspěchu. Jsou například vhodným darem pro vaši kamarádku, která se nedávno zasnoubila nebo zjistila radostnou zprávu těhotenství.

Kala lilie: Kala lilie patří mezi populární svatební květiny, které jsou symbolem čistoty, nevinnosti a věrnosti.

Růžové lilie: Růžové lilie pošlete komukoliv, kdo dosáhl skutečně velkého úspěchu. Ať už jsou to ve vašich očích promoce, získání nové práce nebo povýšení, růžové lilie jsou symbolem prosperity, hojnosti a úspěchu.

Narcisy: Symbolika narcisů je velmi úzce spojena také s dobou, kdy se začínají ukazovat světu. Narcisy patří mezi první květy, které se začínají volně objevovat na našich zahrádkách po dlouhé, mrazivé zimě.

 

Ke květinám, které jsou primárně určeny jako gratulace je vhodné vždy přiložit alespoň drobné blahopřání. Ať už se bude jednat o jedno jediné, ale výstižné gratuluji nebo vysoce personalizovanou báseň. Můžete také popřát vše nejlepší do dalších let a mnoho úspěchů, čímž vyjádříte slova skutečné podpory a povzbuzení.

 

Jazyk květin se využívá jako forma komunikace již po stovky let a stále patří mezi oblíbené formy k vyjádření lidských emocí. A to ať už se jedná o ty radostné a plné veselí, romantické a plné vášně, nebo naopak jako podpora v těch nejsmutnějších a zároveň nejtěžších chvílích našeho života. Můžete si být jistí, že s květinami nikdy nešlápnete vedle a pro každou konkrétní situaci zde pro vás bude ideální druh květin, se kterými rozhodně zabodujete.

 

Ať už se rozhodnete potěšit přátele, obdarovat vaše nejbližší, nebo vyjádřit nejniternější city vaší druhé polovičce, které je vaše srdce nakloněno, květiny budou i nadále tou správnou volbou, jak vždy zaručeně dosáhnete úspěchu. Doufáme, že vám náš dnešní článek usnadní výběr dalších květin pro vámi vybranou situaci nebo událost. Květiny dokážou šířit radost a spokojenost, proto využijte jejich potenciálu a šiřte jejich poselství dál.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
AMALIE

AMALIE

již od 919 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 902 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 858 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 902 Kč
AGATA

AGATA

již od 902 Kč
GERMINA

GERMINA

již od 919 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 836 Kč
SPRING

SPRING

již od 864 Kč
CANDY

CANDY

již od 847 Kč
GERBY

GERBY

již od 847 Kč
GUZY

GUZY

již od 880 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 919 Kč
MELI

MELI

již od 963 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 875 Kč
GERBI

GERBI

již od 913 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 836 Kč
ADINA

ADINA

již od 902 Kč
POLIN

POLIN

již od 886 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 748 Kč
KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1275 Kč
KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

již od 1077 Kč
KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

již od 1055 Kč
KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

již od 1088 Kč
KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

již od 967 Kč
KRISTIN

KRISTIN

již od 968 Kč
NINA

NINA

již od 913 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Usušte si svou kytici - 2 díl, Lisování

Usušte si svou kytici - 2 díl, Lisování

16.9.2021

Jak si usušit kytici - 2.díl Lisování

V minulém díle jsme se podívali hned na několik různých variant, jak můžete usušit vaši kytici. Začali jsme tradičním sušením pomocí vzduchu, kdy se kytice zavěsí za její stonky a nechá se sušit v suchém prostředí pomocí vzduchu. Další, méně tradiční variantou bylo sušení v mikrovlnné troubě nebo pomocí filtračního písku. Všechny metody byly schopné zachovat původní tvar rostliny a pracovat s ní co nejšetrněji. V dnešním díle se zaměříme zejména na lisování květin, které je také oblíbenou metodou, nahlédneme ale ještě také na některé méně tradiční metody sušení, které můžete použít. Tak pojďme na to!

Číst celé
Usušte si svou kytici - 1. díl: Tradiční sušení

Usušte si svou kytici - 1. díl: Tradiční sušení

15.9.2021

Jak si usušit kytici - 1. díl: Tradiční sušení

Sušené a lisované květiny mají jedinečný romantický podtón. Možná jste už někdy v životě dostali kytici, u které jste si přáli, aby neuschla a byla krásná napořád. Jedním ze způsobů, jak z něčeho tak prchavého, jako jsou právě řezané květiny udělat dlouhověké memento je právě sušení nebo lisování květin. Takto uchované květiny jsou schopny vyvolat šťastné vzpomínky vždy, kdy se na ni podíváte. Radost z květiny tedy rozhodně nekončí v procesu obdarování, naopak, dokáže trvat ještě dlouho poté! Pojďte se s námi podívat jak snadno a efektivně můžete usušit vaši oblíbenou kytici a těžit její krásu ještě dlouho poté, co skončí její období svěžesti a čerstvosti. Pojďte se s námi podívat na jednoduché metody, které vám umožní užívat si krásu květin mnohem déle, než jste možná byli doposud zvyklí.

Číst celé
Podzimní interiérové trendy

Podzimní interiérové trendy

14.9.2021

Interiérové trendy pro podzim

Každé období s sebou nese trendy, které se promítnou jak do interiérového, tak i do klasického, zahradního designu. Stejně tak i podzim s sebou nese hned několik zajímavých prvků, které tuto sezónu pravděpodobně nepřehlédnete. Krásné sezónní květiny jsou skvělým a snadným způsobem, jak do vašeho interiéru přidat trochu života a barev. Největší květinové trendy pro nadcházející podzimní sezonu jsou vzrušující směsicí odvážných barevných tónů v kombinaci s krásnými zemitými a neutrálními barvami. Velkou roli zde opět hraje minimalismus, kteří si nejen designéři, ale samotní floristé skutečně oblíbili.  

Číst celé