Květomluva, jak naložit s řečí květin (2.díl)

Řeč květin pokračování

V minulém díle o květomluvě jsme si obecně představili v čem spočívá její podstata a její kouzlo. Jak ji efektivně využívat a také co vedlo k jejímu vzniku. Ačkoliv viktoriánská doba je již dávno za námi a my naše emoce, city a zašifrované zprávy můžeme sdělovat, jak se nám zachce, kouzlo jazyka květin nadále přetrvává. Předávání zpráv pomocí květin je stále oblíbenou formou, jak vašim blízkým můžete sdělit vaše pocity, a to bez jediného slova. Jazyk květin sebou nese magické kouzlo okamžiku a vzájemného propojení dvou lidí, proto neztrácí na oblíbenosti ani v dnešní moderní době, kdy vás za vaše city nebude rozhodně nikdo odsuzovat. V dnešním díle se budeme věnovat dalším situacím a příležitostem, ve kterých můžete efektivně využít květin ke sdělení zpráv, které si přejete předat dále. 

 

Květiny pro romantické situace


Existuje snad lepší způsob, jak vyjádřit vaši hlubokou lásku své partnerce nebo partnerovi, než krásnou kyticí červených květin? Ať už je posíláte svému oddanému partnerovi k vašemu výročí nebo toužíte po tom ukázat svůj obdiv někomu novému. Zde máte na výběr hned několik květin, které vám vaše zamilované myšlenky pomohou dostat napovrch, aniž byste museli říct jedno jediné slovo.

 

Červené růže: Červené růže jsou nejlepším vyjádřením vaší lásky. Jejich symbolika je tak silně zažitá a veřejně známá, že nemusíte říkat vůbec ale vůbec nic, veškeré emoce budou uloženy v jejich rudě červených okvětních květech. Červené růže jsou celosvětově známým symbolem nekonečné lásky a vášně. Často jsou spojovány se svátkem svatého Valentýna, ale nejen na svatého Valentýna je ideální čas vyjádřit vaše vášnivé emoce a projevit trochu lásky.

Červené karafiáty: Karafiáty jsou stejně jako růže symbolem lásky, ale jejich význam se značně mění společně s jejich barvou. Ovšem červené karafiáty jsou symbolem hluboké lásky a náklonnosti, zatímco bílé symbolizují čistou lásku.

Jiřiny: Jiřiny jsou svým jedinečným vzhledem tak dokonalé, že jsou zaručeným způsobem, jak zapůsobit na vaši drahou polovičku. Tyto květiny jsou také vhodnou volbou, jak ukázat oddanost a trvalé pouto mezi dvěma lidmi, proto jsou ideální pro oslavu společného výročí.

Červené tulipány: Podobně jako karafiáty, i tulipány obecně symbolizují lásku, ale jejich význam se může měnit v závislosti na jednotlivých barvách. Je známo, že červené tulipány symbolizují pravou lásku, což z nich dělá perfektní dárek pro vaši drahou polovičku.

 

Ačkoliv červené květiny jsou jasnými nositelkami zamilovaných a vášnivých zpráv, možná i u nich budete chtít podpořit vaše sdělení několika zamilovanými větami. Vždy můžete přiložit drobný vzkaz ke květině a vyjádřit zbytek vaší vášně a zamilovanosti formou krátkého citátu o lásce, básní nebo jen vaší láskyplnou zprávou.

 

Květiny pro vyjádření soucitu a upřímné soustrasti


Květiny soucitu jsou vhodným způsobem, jak vyjádřit podporu každému, kdo si momentálně prochází těžkým obdobím. Nejčastěji se jedná o vyjádření podpory a soucitu vašim blízkým, kteří v nedávné době ztratili blízkého člověka. Zde vám přinášíme seznam několika druhů květin, které můžete poslat k vyjádření upřímné soustrasti.

 

Bílé lilie: Hvězdné lilie v bílé barvě patří mezi jednu z nejoblíbenějších smutečních květin, které dokonale vystihnou pocity sympatie. Používají se také jako symbol nevinnosti duší, které tu s námi nadále zůstávají i v momentě, kdy těla našich blízkých odchází.

Bílé růže: Bílé růže patří taktéž mezi oblíbené smuteční květiny. Bílé růže jsou symbolem úcty a pokory, tedy vhodné květiny pro smuteční obřady nebo jako květinové překvapení pro kohokoliv, kdo si aktuálně prochází smutným obdobím.

Orchideje: Pokud váš známý přišel v poslední době o milovanou osobu, jedním ze způsobů, jak mu vyjádřit váš soucit mohou být právě orchideje. Orchideje s sebou nenesou pouze projev soucitu, ale jsou také považovány za nositelky vnitřní síly, kterou každý v těžkých chvílích potřebuje a jednoznačně ocení.

Broskvové růže: Stejně jako bílé růže, tak i růže v broskvové barvě vám pomohou vyjádřit pocity soucitu.

Hortenzie: Hortenzie symbolizují vděčnost a porozumění, tato nádherná a bohatá květina je vhodným projevem hlubokého a upřímného uznání vaši blízkým.

 

Květiny jako blahopřání


V životě nás naštěstí čekají i světlejší chvilky, které si zaslouží pořádnou oslavu! A to ať už jste nastoupili do své první skutečné práce, vašim blízkým se narodil nový potomek, kamarádka byla povýšena na vysněnou pozici nebo si jenom chcete život užít a oslavit další den života. Květiny jako forma blahopřání jsou ideální volbou pro každou radostnou situaci, využijte jejich kouzla a věnujte je vašim nejbližším jako překvapení a ukázku, že na ně skutečně myslíte a radujete se společně s nimi.

 

Pivoňky: Pivoňky jsou často spojovány se šťastným životem a prosperitou, což z nich dělá dobrou volbu pro vyjádření vaší radosti a oslavy úspěchu. Jsou například vhodným darem pro vaši kamarádku, která se nedávno zasnoubila nebo zjistila radostnou zprávu těhotenství.

Kala lilie: Kala lilie patří mezi populární svatební květiny, které jsou symbolem čistoty, nevinnosti a věrnosti.

Růžové lilie: Růžové lilie pošlete komukoliv, kdo dosáhl skutečně velkého úspěchu. Ať už jsou to ve vašich očích promoce, získání nové práce nebo povýšení, růžové lilie jsou symbolem prosperity, hojnosti a úspěchu.

Narcisy: Symbolika narcisů je velmi úzce spojena také s dobou, kdy se začínají ukazovat světu. Narcisy patří mezi první květy, které se začínají volně objevovat na našich zahrádkách po dlouhé, mrazivé zimě.

 

Ke květinám, které jsou primárně určeny jako gratulace je vhodné vždy přiložit alespoň drobné blahopřání. Ať už se bude jednat o jedno jediné, ale výstižné gratuluji nebo vysoce personalizovanou báseň. Můžete také popřát vše nejlepší do dalších let a mnoho úspěchů, čímž vyjádříte slova skutečné podpory a povzbuzení.

 

Jazyk květin se využívá jako forma komunikace již po stovky let a stále patří mezi oblíbené formy k vyjádření lidských emocí. A to ať už se jedná o ty radostné a plné veselí, romantické a plné vášně, nebo naopak jako podpora v těch nejsmutnějších a zároveň nejtěžších chvílích našeho života. Můžete si být jistí, že s květinami nikdy nešlápnete vedle a pro každou konkrétní situaci zde pro vás bude ideální druh květin, se kterými rozhodně zabodujete.

 

Ať už se rozhodnete potěšit přátele, obdarovat vaše nejbližší, nebo vyjádřit nejniternější city vaší druhé polovičce, které je vaše srdce nakloněno, květiny budou i nadále tou správnou volbou, jak vždy zaručeně dosáhnete úspěchu. Doufáme, že vám náš dnešní článek usnadní výběr dalších květin pro vámi vybranou situaci nebo událost. Květiny dokážou šířit radost a spokojenost, proto využijte jejich potenciálu a šiřte jejich poselství dál.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
KAMALIE

KAMALIE

již od 919 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 902 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 858 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 902 Kč
GERMINA

GERMINA

již od 919 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 836 Kč
SPRING

SPRING

již od 864 Kč
CANDY

CANDY

již od 847 Kč
GERBY

GERBY

již od 847 Kč
GUZY

GUZY

již od 880 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 919 Kč
MELI

MELI

již od 963 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 875 Kč
GERBI

GERBI

již od 913 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 836 Kč
ADINA

ADINA

již od 902 Kč
POLIN

POLIN

již od 886 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 748 Kč
KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1275 Kč
KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

již od 1077 Kč
KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

již od 1055 Kč
KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

již od 1088 Kč
KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

již od 967 Kč
KRISTIN

KRISTIN

již od 968 Kč
NINA

NINA

již od 913 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé