Květiny věčného léta

Jak si prodloužit léto květinami

Posteskne se vám někdy během podzimu po letním období a přemýšlíte, jak si navodit alespoň trochu pocit léta zpátky? Připravili jsme si pro vás seznam několik květin po jejichž boku budete mít pocit nekončícího léta. Jedná se o mix různých květin, některé z nich mají léčivý potenciál, jiné z nich exotický nádech a původ. Jedno je ale jisté, všechny z nich ve vás navodí pocity léta a společně si u vás doma naladíte ideální letní vzpomínky, připomínající bezstarostné letní dny a večery. Jakmile na vás tedy dojdou podzimní chmury, můžete si zlepšit náladu některým z těchto květů a zavzpomínat tak na krásné letní vzpomínky, které tyto květy přináší.

 

Kalokvět

Africká lilie známá také pod názvem kalokvět je skutečnou letním vzpomínkou, která vás zahřeje u srdce. Tento obvykle bílý nebo modrý květ vás uchvátí zejména svým dramatickým kulovitým vzhledem, ze kterého vyrůstají desítky drobných květů. Africká lilie je oblíbenou volbou svatebních květin což není nic překvapivého, jelikož je známá také pod lidovým názvem jako květ lásky. V minulosti byly masité kořeny africké lilie sušeny a používány jako náhrdelníky, které byly symbolem lásky a plodnosti. Pokud tedy ženy chtěly podpořit svoji plodnost, nosily náhrdelníky právě z africké lilie.

 

Toulitka

Toulitka, další rostlina, která si vysloužila lidový název rostlina plameňáka je taktéž plná překvapení. Možná to úplně nečekáte, ale její protáhlý bodec, který vystupuje ze srdčitého listenu je ve skutečnosti květem. Díky svému exotickému vzhledu dostala právě lidovou přezdívku jako květina plameňáka. Zajímavým faktem je také ten, že právě toulitka má jednu z nejdelších výdrží, co se týká řezaných květin. Zároveň je také ceněná pro své jedinečné schopnosti čistit vzduch od nebezpečných látek v ovzduší.

 

Echinacea

Echinacea je nejen krásnou rostlinou, ale také léčivým zázrakem, který vám dokáže pomoci v mnoha ohledech. Květina se již dlouhá léta používá jako přirozený posilovač imunitního systému. Květy echinecei jsou navíc velmi atraktivním cílem pro motýly a včely, které si u této rostliny užívají zejména snadno dostupný nektar. Pokud tedy hledáte květinu, která vám připomene letní pohodu a zároveň z ní můžete vytěžit i něco více, bude skvělou echinacea skvělou volbou.

 

Mnohokvět hroznatý

Mnohokvět je známý taktéž pod názvem jako kniphofia nebo jako Kleopatřina jehla, svým ohnivě červeným tropickým vzhledem se stane výjimečnou podívanou doslova v každé váze. Mnohokvět hroznatý pochází svým původem z Afriky a je známá také jako red hot poker. Její květ připomíná hrozen, ovšem květina neroste jako hroznové víno, ale ve skutečnosti se ohýbá sluncem.

 

Strelície

Tato zvláštní barevná květina získala svoji přezdívku díky své podobnosti s rajskými ptáky. Strecílie byla původně objevena Franzem Bauerem, prvním botanikem, který ji doslova dokonale popsal a zdokumentoval. Jeho kresby květin jsou dokonale detailní a pozoruhodné, proto opravdu stojí za to, si je prohlédnout. Mnoho z nich připomínají fotografie, což je vzhledem k době, odkud pochází skutečně výjimečné. Strelíce se také často udává jako vhodnou volbou, pokud vybíráte květiny pro muže. Její atypický vzhled totiž oslní i každé mužské oko.

 

Ať už si přejete uchovat léto ve vašich vzpomínkách nebo milujete barevné a zajímavé květiny. Rozhodně výše zmíněné stojí za to poznat více zblízka. Navíc se jedná o druhy, které rozzáří každou vázu a budou ideální dekorací do vašeho domova. Připomeňte si letní období krásnými květy a vylaďte vaše vázy ještě dnes!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ANETA

ANETA

Neprodejné
SUNNY

SUNNY

Neprodejné
SUMMER

SUMMER

Neprodejné
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

Neprodejné
SOLI

SOLI

Neprodejné
HELIN

HELIN

Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

27.10.2021

Květiny pro krásnou podzimní atmosféru

S podzimem mnoho lidí získává pocit, že sezóna krásných, barevných květin je pryč. Nicméně to, že nám teploty začínají pomalu klesat ještě nutně neznamená, že je krásným květinám konec. Naopak i takový podzim má rozhodně co nabídnout. Barevné podzimní kombinace nabízí širokou škálu nádherných barev, které dokážou přinést teplo do každé domácnosti a rozzářit tak pochmurné dny našich nejbližších. Podzim je naopak skvělým obdobím a také důvodem, proč byste měli darovat kytici plnou zářivých květin. Květiny můžete darovat vašim blízkým tradičním způsobem nebo naopak zvolit v naší společnosti stále poněkud netradiční způsob, kterým je zaslání květin pomocí květinového kurýra. Pojďte se společně s námi podívat na druhy, které patří mezi podzimní oblíbence. Inspirace není nikdy dost a možná v dnešní dávce květin najdete druhy, o kterých jste doposud neslyšeli nebo vás nenapadlo se na ně zaměnit.

Číst celé
Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

25.10.2021

Proč se vašim květinám doma nedaří

 

Který pěstitel si tuto otázku už někdy nepoložil? Ačkoliv si pořídíte rostliny v krásném, rozkvetlém stavu, kdy vypadají zdravě a svěže, rozhodně nepočítáte s tím, že by se jim u vás nelíbilo. Ovšem i tento počáteční stav se může během chvilky změnit a stane se, že vaše pokojovky začnou zničeho nic umírat i přes vaše přesvědčení, že jim poskytuje tu nejlepší péči. Nejčastěji se tak děje u pěstitelů nováčků, kteří se s květinami spíše seznamují, a proto není divu, že nováčci v oboru jsou často zmatení, proč jejich rostlina odešla.

Dobrou zprávou ale je, že rostliny opravdu neumírají jen tak bez důvodu. Pokojové rostliny jsou ve skutečnosti poměrně předvídatelné v závislosti na jejich druhu a drtivá většina rostlinných obětí je způsobena stejnými faktory. My vám dnes prozradíme nejčastější důvody, proč pokojové rostliny umírají a možná právě díky tomuto článku, objevíte zakopaného psa i ve vašem případě. Pojďte společně s námi odhalit tajemství spojené s umíráním vašich pokojovek.

Číst celé
Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

24.10.2021

Tipy na vaření s dýní

Ať už se o dýně zajímáte nebo ne, alespoň tušíte, že existuje více dýňových druhů, přičemž některé z nich jsou vhodnější volbou pro dekorace, zatímco na jiných si můžete klidně pochutnat k večeři. Všichni z nás jistě známe obří dýně, které následně putovaly do neoblíbených školních kompotů, kterým jsme se ve výsledku raději vyhýbali, než že bychom se na ně těšili. Ovšem s rostoucí popularitou farmářských trhů a drobným zemědělstvím se nám otevřela široká škála dýňových odrůd, které se pěstují výhradně ke konzumaci. Pojďte se společně s námi v dnešním článku inspirovat různými odrůdami dýní, které jsou vhodné ke zpracování ve vaší kuchyni.

Číst celé