Květiny pro zimní období

Zimní květiny pro zářivější den

Během chladnějších a zejména zimních měsíců není vůbec neobvyklé že se u lidí objeví sezónní deprese, která je povětšinou způsobena skutečností, že je naše okolí méně barevné. Po krásně barevném podzimu najednou přichází mlhavé rána a četnější propršené dny, které nikomu na náladě moc nepřidají. Do toho se začínají dny výrazně zkracovat a nedostatek slunečního světla spolu s absencí barev se začíná opravdu výrazně podepisovat na naší náladě a vnímání. Naštěstí jsou tu pořád květiny a existuje hned několik nádherných podzimních a zimních květin, které dokáží vykouzlit lepší náladu a i ten úsměv na tváři. V dnešním článku si některé z nich představíme a vy se tak můžete inspirovat květinami, které budou nejen vypadat nádherně, ale navíc vám přinesou domů trochu optimistické nálady do šedých zimních dnů.

 

 

Sezónní květiny

Při nákupu zimních květin platí stejné pravidlo jako u ostatních sezón a to hlavně to, že bychom měli nakupovat květy, které jsou pro toto roční období přirozené. I když teplejší měsíce mají nabídku květin rozhodně širší a rozmanitější a taky trochu barevnější, nemusíte mít strach, že byste si si u zimních květin nevybrali. Mezi nejoblíbenější volbu pro zimní květiny patří zejména vánoční růže, macešky, cyklamen ale také chryzantémy, gerbery nebo kaly. A to že by u vás doma neměla chybět vánoční hvězda snad ani zmiňovat nemusíme.

 

Sázka na jistotu u každého floristy

I přes všechny technické vymoženosti jako jsou například vyhřívané skleníky pocítíme, že opravdu mnoho květin nemá svou sezónu. I přes všechny nepříznivé faktory zjistíte, že i přesto u vašeho oblíbeného květináře existuje několik stálic, které v květinářství naleznete prakticky kdykoliv - a tedy i v zimě! Patří mezi ně oblíbené a romantické růže, nádherné a výjimečné karafiáty a v neposlední řadě také vytrvalé chryzantémy. Všechny ze zmíněných květin navíc mohou být využity buď jako samostatné aranžmá, nebo spárovány navzájem, kdy vytváří aranžmá bohaté nejen barvy, ale také na texturu a výšku. Proto se rozhodně nebojte kombinovat a experimentovat.

 

Barvy

Zimní květiny seženete v různých barvách. Můžete se držet sezónnosti a slavnostních barev jako jsou tradiční červená, bílá a zelená, kterými rozhodně neurazíte, ale také nepřekvapíte. Alternativně můžete zvolit trochu více slavnostnější a zajímavější variantu v pohodě bílé, modré a stříbrné barvy, která bude působit opravdu exkluzivně! Případně se nebojte sáhnout po umělém sněhu, který každému aranžmá dodá tu správnou vánoční a hlavně zimní tématikou, s tímto kouzelným práškem vytvoříte zimní aranžmá téměř z čehokoliv. Pokud vsadíte na bílé květy, rozhodně se podívejte po karafiátech které mimo sněhové barvy navíc přidají i zajímavou texturu a zajistí opravdovou výdrž, ve váze totiž dokážou karafiáty vydržet až po dobu dvou týdnů! Stejné výhody platí také u chryzantémy. Pokud chcete aranžmá trochu oživit, můžete přidat tmavě zelené listy na kontrast nebo spárovat s přírodními doplňky jako jsou šišky nebo jehličí.   

 

Jakmile si přinesete domů trochu života v podobě květin a jejich barev a vůně, zjistíte, že váš domov najednou získá zcela jinou atmosféru a budete se v něm nejen vy, ale také vaši hosté cítit mnohem příjemněji a uvolněněji. Správné zimní květiny vám přinesou nejen zimní atmosféru, ale také pocit, že i květiny mají období, které není jejich nejlepším a právě během zimních měsíců i my lidé bychom měli využít čas strávený doba k odpočinku a načerpání energie na jarní měsíce plné sluníčka a teplého počasí. Proto využijte síly květin a do určité míry se jimi nechte inspirovat.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 960 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 913 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 960 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč
BRIGITA

BRIGITA

již od 1119 Kč
SAN

SAN

již od 1085 Kč
COLOR

COLOR

již od 1046 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 911 Kč
SPRING

SPRING

již od 1877 Kč
CANDY

CANDY

již od 990 Kč
MELI

MELI

již od 1108 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 1015 Kč
GERBI

GERBI

již od 1045 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 890 Kč
GONA

GONA

již od 1097 Kč
ADINA

ADINA

již od 960 Kč
POLIN

POLIN

již od 1097 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 819 Kč
BAREVNÁ KYTICE KRISTIN

BAREVNÁ KYTICE KRISTIN

již od 1163 Kč
NINA

NINA

již od 1105 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 9

VĚNEC NA POHŘEB 9

již od 3842 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 10

VĚNEC NA POHŘEB 10

již od 3667 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 12

VĚNEC NA POHŘEB 12

již od 3814 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé