Květiny pro zimní období

Zimní květiny pro zářivější den

Během chladnějších a zejména zimních měsíců není vůbec neobvyklé že se u lidí objeví sezónní deprese, která je povětšinou způsobena skutečností, že je naše okolí méně barevné. Po krásně barevném podzimu najednou přichází mlhavé rána a četnější propršené dny, které nikomu na náladě moc nepřidají. Do toho se začínají dny výrazně zkracovat a nedostatek slunečního světla spolu s absencí barev se začíná opravdu výrazně podepisovat na naší náladě a vnímání. Naštěstí jsou tu pořád květiny a existuje hned několik nádherných podzimních a zimních květin, které dokáží vykouzlit lepší náladu a i ten úsměv na tváři. V dnešním článku si některé z nich představíme a vy se tak můžete inspirovat květinami, které budou nejen vypadat nádherně, ale navíc vám přinesou domů trochu optimistické nálady do šedých zimních dnů.

 

 

Sezónní květiny

Při nákupu zimních květin platí stejné pravidlo jako u ostatních sezón a to hlavně to, že bychom měli nakupovat květy, které jsou pro toto roční období přirozené. I když teplejší měsíce mají nabídku květin rozhodně širší a rozmanitější a taky trochu barevnější, nemusíte mít strach, že byste si si u zimních květin nevybrali. Mezi nejoblíbenější volbu pro zimní květiny patří zejména vánoční růže, macešky, cyklamen ale také chryzantémy, gerbery nebo kaly. A to že by u vás doma neměla chybět vánoční hvězda snad ani zmiňovat nemusíme.

 

Sázka na jistotu u každého floristy

I přes všechny technické vymoženosti jako jsou například vyhřívané skleníky pocítíme, že opravdu mnoho květin nemá svou sezónu. I přes všechny nepříznivé faktory zjistíte, že i přesto u vašeho oblíbeného květináře existuje několik stálic, které v květinářství naleznete prakticky kdykoliv - a tedy i v zimě! Patří mezi ně oblíbené a romantické růže, nádherné a výjimečné karafiáty a v neposlední řadě také vytrvalé chryzantémy. Všechny ze zmíněných květin navíc mohou být využity buď jako samostatné aranžmá, nebo spárovány navzájem, kdy vytváří aranžmá bohaté nejen barvy, ale také na texturu a výšku. Proto se rozhodně nebojte kombinovat a experimentovat.

 

Barvy

Zimní květiny seženete v různých barvách. Můžete se držet sezónnosti a slavnostních barev jako jsou tradiční červená, bílá a zelená, kterými rozhodně neurazíte, ale také nepřekvapíte. Alternativně můžete zvolit trochu více slavnostnější a zajímavější variantu v pohodě bílé, modré a stříbrné barvy, která bude působit opravdu exkluzivně! Případně se nebojte sáhnout po umělém sněhu, který každému aranžmá dodá tu správnou vánoční a hlavně zimní tématikou, s tímto kouzelným práškem vytvoříte zimní aranžmá téměř z čehokoliv. Pokud vsadíte na bílé květy, rozhodně se podívejte po karafiátech které mimo sněhové barvy navíc přidají i zajímavou texturu a zajistí opravdovou výdrž, ve váze totiž dokážou karafiáty vydržet až po dobu dvou týdnů! Stejné výhody platí také u chryzantémy. Pokud chcete aranžmá trochu oživit, můžete přidat tmavě zelené listy na kontrast nebo spárovat s přírodními doplňky jako jsou šišky nebo jehličí.   

 

Jakmile si přinesete domů trochu života v podobě květin a jejich barev a vůně, zjistíte, že váš domov najednou získá zcela jinou atmosféru a budete se v něm nejen vy, ale také vaši hosté cítit mnohem příjemněji a uvolněněji. Správné zimní květiny vám přinesou nejen zimní atmosféru, ale také pocit, že i květiny mají období, které není jejich nejlepším a právě během zimních měsíců i my lidé bychom měli využít čas strávený doba k odpočinku a načerpání energie na jarní měsíce plné sluníčka a teplého počasí. Proto využijte síly květin a do určité míry se jimi nechte inspirovat.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
KAMALIE

KAMALIE

již od 919 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 902 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 858 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 902 Kč
GERMINA

GERMINA

již od 919 Kč
HAPPY

HAPPY

již od 836 Kč
SPRING

SPRING

již od 864 Kč
CANDY

CANDY

již od 847 Kč
GERBY

GERBY

již od 847 Kč
GUZY

GUZY

již od 880 Kč
BRENDA

BRENDA

již od 919 Kč
MELI

MELI

již od 963 Kč
LONGORIA

LONGORIA

již od 875 Kč
GERBI

GERBI

již od 913 Kč
KOLORKA

KOLORKA

již od 836 Kč
ADINA

ADINA

již od 902 Kč
POLIN

POLIN

již od 886 Kč
SLUKY

SLUKY

již od 748 Kč
KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE HAPPY + PLYŠOVÝ MEDVĚD

již od 1275 Kč
KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

KYTICE HAPPY + MERCI 250 g

již od 1077 Kč
KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

KYTICE HAPPY + MILKA 110 g

již od 1055 Kč
KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

KYTICE HAPPY + RAFFAELLO 150 g

již od 1088 Kč
KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

KYTICE HAPPY + TOFFIFEE 125 g

již od 967 Kč
KRISTIN

KRISTIN

již od 968 Kč
NINA

NINA

již od 913 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé