Květiny pro přátele

Květiny přátelství

Opravdová přátelství není snadné najít ani vybudovat a právě díky těmto důvodům jsou opravdovou vzácností, které bychom si měli vážit. Pokud máte to štěstí a narazili jste během vašeho života na přátele, na které se opravdu můžete spolehnout a můžete jim věřit, je důležité o takové přátelství vědomě pečovat. Jedno z nejkrásnějších překvapení, které můžete vašim přátelům věnovat jsou právě květiny, které vždy vašim kamarádům připomenou, že vám na nich opravdu záleží a že o váš kamarádský vztah chcete pečovat. Pokud si nejste úplně jistí výběrem těch správných květin pro vaše kamarády, v dnešním článku vám představíme hned několik zajímavých tipů na květy, se kterými můžete oslavit vaše kamarádství.

 

Růže

Pokud jde o růže, většina z nás si je spíše spojí s romantickými událostmi a vášnivými vzkazy. Ovšem ne všechny barevné provedení jsou nutně spojeny s láskou a vášní. Naopak žluté růže jsou významným symbolem přátelství, stejně tak jako neutrální bílé růže, které jsou vhodné pro každou příležitost nebo jako elegantní doplnění a zjemnění výrazných barevných kombinaci. Taktéž netradiční levandulové růže jsou nádherným symbolem přátelství, pokud tedy chcete něco netradičního, můžete zvolit jemnou levandulovou barvu, která se dá zároveň skvěle kombinovat se svěží žlutou nebo jemnou krémovou.

Chryzantémy

Chryzantémy jsou poněkud univerzální květiny, které jsou vhodné pro mnoho příležitostí a také příjemců. Pokud chcete projevit uznání příteli, kterého znáte od dětství, chryzantémy jsou skvělou volbou jak vyjádřit váš vděk a poděkování. U chryzantém máte také možnost vybírat z široké škály různých barev a druhů, proto můžete pustit uzdu vaší fantazie a vytvořit tak opravdu nádherná aranžmá.

Slunečnice

Zářivé, veselé a vždy nabité pozitivní energií, přesně takhle by sa daly definovat květy slunečnic, které jsou také významné květiny symbolizující přátelství. Jsou to ideální květy pro všechny radostné příležitosti, jelikož jejich vzhled připomíná slunce, které je známým nositelem pozitivní a energie, které není nikdy dost! Slunečnice mají tu výhodu, že jejich velké zářivé květy si ve váze vystačí naprosto samy, proto není nutné kombinovat s dalšími květy, pokud vyloženě netoužíte po smíšené kytici. Každé kamarádství si zaslouží slunečnice, proto neváhejte a v tomto letním období pořiďte vašemu nejlepšímu kamarádovi slunečnicovou kytici pro lepší den.

Mečíky

Mečíky jsou známým symbolem síly a pevného pouta, které nesmí chybět v žádném opravdovém přátelství. Pokud chcete dát najevo díky svému kamarádovi za oporu, důvěru a možnost vždy se obrátit o pomoc v jakékoliv situaci, mečíky jsou skvělou volbou! Zároveň jsou k dispozici hned v několika zajímavých a snadno kombinovatelných barvách, proto můžete zvolit buďto smíšené aranžmá a nebo vybrat barvu podle preferencí vašeho přítele. Ať už učiníte tak či tak, rozhodně neuděláte chybu!

 

Při darování květin kamarádovi nemusíte nutně vybírat pouze jeden jediný druh květů, naopak můžete různě kombinovat například výše zmíněné, kde se zároveň bude mít možnost uplatnit vaše hravost a kreativita, která by v žádném přátelství neměla chybět! Darování květin vašim kamarádům je skvělým přátelským gestem, a ne vždy se nutně musí týkat oslavy narozenin, svátku nebo jiných významných událostí, či výročí. Naopak nečekejte na žádnou příležitost a darujte květiny jen tak. Třeba na oslavu vašeho vzácného přátelství a důvěry. Můžete být ještě originálnější a květiny zaslat pomocí kurýra, kde vašim kamarádům necháte tajemný vzkaz. Volba je jen a jen na vás, ale jedno je jisté, vaši kamarádi budou rozhodně mile překvapeni až dojati.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 935 Kč
AGNES

AGNES

již od 935 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 924 Kč
ALENA

ALENA

již od 919 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 847 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 946 Kč
ANITA

ANITA

již od 957 Kč
ANNA

ANNA

již od 963 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 875 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 985 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 941 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 946 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 902 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 919 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 957 Kč
EMILY

EMILY

již od 941 Kč
BEÁTA

BEÁTA

již od 952 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 915 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 858 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 941 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 941 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 853 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 941 Kč
ALICE

ALICE

již od 935 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 902 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 919 Kč
BJORK

BJORK

již od 985 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 957 Kč
DANA

DANA

již od 935 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1007 Kč
DENISA

DENISA

již od 974 Kč
DITA

DITA

již od 1007 Kč
DONA

DONA

již od 957 Kč
ELENA

ELENA

již od 963 Kč
ELISN

ELISN

již od 935 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 902 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Usušte si svou kytici - 2 díl, Lisování

Usušte si svou kytici - 2 díl, Lisování

16.9.2021

Jak si usušit kytici - 2.díl Lisování

V minulém díle jsme se podívali hned na několik různých variant, jak můžete usušit vaši kytici. Začali jsme tradičním sušením pomocí vzduchu, kdy se kytice zavěsí za její stonky a nechá se sušit v suchém prostředí pomocí vzduchu. Další, méně tradiční variantou bylo sušení v mikrovlnné troubě nebo pomocí filtračního písku. Všechny metody byly schopné zachovat původní tvar rostliny a pracovat s ní co nejšetrněji. V dnešním díle se zaměříme zejména na lisování květin, které je také oblíbenou metodou, nahlédneme ale ještě také na některé méně tradiční metody sušení, které můžete použít. Tak pojďme na to!

Číst celé
Usušte si svou kytici - 1. díl: Tradiční sušení

Usušte si svou kytici - 1. díl: Tradiční sušení

15.9.2021

Jak si usušit kytici - 1. díl: Tradiční sušení

Sušené a lisované květiny mají jedinečný romantický podtón. Možná jste už někdy v životě dostali kytici, u které jste si přáli, aby neuschla a byla krásná napořád. Jedním ze způsobů, jak z něčeho tak prchavého, jako jsou právě řezané květiny udělat dlouhověké memento je právě sušení nebo lisování květin. Takto uchované květiny jsou schopny vyvolat šťastné vzpomínky vždy, kdy se na ni podíváte. Radost z květiny tedy rozhodně nekončí v procesu obdarování, naopak, dokáže trvat ještě dlouho poté! Pojďte se s námi podívat jak snadno a efektivně můžete usušit vaši oblíbenou kytici a těžit její krásu ještě dlouho poté, co skončí její období svěžesti a čerstvosti. Pojďte se s námi podívat na jednoduché metody, které vám umožní užívat si krásu květin mnohem déle, než jste možná byli doposud zvyklí.

Číst celé
Podzimní interiérové trendy

Podzimní interiérové trendy

14.9.2021

Interiérové trendy pro podzim

Každé období s sebou nese trendy, které se promítnou jak do interiérového, tak i do klasického, zahradního designu. Stejně tak i podzim s sebou nese hned několik zajímavých prvků, které tuto sezónu pravděpodobně nepřehlédnete. Krásné sezónní květiny jsou skvělým a snadným způsobem, jak do vašeho interiéru přidat trochu života a barev. Největší květinové trendy pro nadcházející podzimní sezonu jsou vzrušující směsicí odvážných barevných tónů v kombinaci s krásnými zemitými a neutrálními barvami. Velkou roli zde opět hraje minimalismus, kteří si nejen designéři, ale samotní floristé skutečně oblíbili.  

Číst celé