Květiny pro přátele

Květiny přátelství

Opravdová přátelství není snadné najít ani vybudovat a právě díky těmto důvodům jsou opravdovou vzácností, které bychom si měli vážit. Pokud máte to štěstí a narazili jste během vašeho života na přátele, na které se opravdu můžete spolehnout a můžete jim věřit, je důležité o takové přátelství vědomě pečovat. Jedno z nejkrásnějších překvapení, které můžete vašim přátelům věnovat jsou právě květiny, které vždy vašim kamarádům připomenou, že vám na nich opravdu záleží a že o váš kamarádský vztah chcete pečovat. Pokud si nejste úplně jistí výběrem těch správných květin pro vaše kamarády, v dnešním článku vám představíme hned několik zajímavých tipů na květy, se kterými můžete oslavit vaše kamarádství.

 

Růže

Pokud jde o růže, většina z nás si je spíše spojí s romantickými událostmi a vášnivými vzkazy. Ovšem ne všechny barevné provedení jsou nutně spojeny s láskou a vášní. Naopak žluté růže jsou významným symbolem přátelství, stejně tak jako neutrální bílé růže, které jsou vhodné pro každou příležitost nebo jako elegantní doplnění a zjemnění výrazných barevných kombinaci. Taktéž netradiční levandulové růže jsou nádherným symbolem přátelství, pokud tedy chcete něco netradičního, můžete zvolit jemnou levandulovou barvu, která se dá zároveň skvěle kombinovat se svěží žlutou nebo jemnou krémovou.

Chryzantémy

Chryzantémy jsou poněkud univerzální květiny, které jsou vhodné pro mnoho příležitostí a také příjemců. Pokud chcete projevit uznání příteli, kterého znáte od dětství, chryzantémy jsou skvělou volbou jak vyjádřit váš vděk a poděkování. U chryzantém máte také možnost vybírat z široké škály různých barev a druhů, proto můžete pustit uzdu vaší fantazie a vytvořit tak opravdu nádherná aranžmá.

Slunečnice

Zářivé, veselé a vždy nabité pozitivní energií, přesně takhle by sa daly definovat květy slunečnic, které jsou také významné květiny symbolizující přátelství. Jsou to ideální květy pro všechny radostné příležitosti, jelikož jejich vzhled připomíná slunce, které je známým nositelem pozitivní a energie, které není nikdy dost! Slunečnice mají tu výhodu, že jejich velké zářivé květy si ve váze vystačí naprosto samy, proto není nutné kombinovat s dalšími květy, pokud vyloženě netoužíte po smíšené kytici. Každé kamarádství si zaslouží slunečnice, proto neváhejte a v tomto letním období pořiďte vašemu nejlepšímu kamarádovi slunečnicovou kytici pro lepší den.

Mečíky

Mečíky jsou známým symbolem síly a pevného pouta, které nesmí chybět v žádném opravdovém přátelství. Pokud chcete dát najevo díky svému kamarádovi za oporu, důvěru a možnost vždy se obrátit o pomoc v jakékoliv situaci, mečíky jsou skvělou volbou! Zároveň jsou k dispozici hned v několika zajímavých a snadno kombinovatelných barvách, proto můžete zvolit buďto smíšené aranžmá a nebo vybrat barvu podle preferencí vašeho přítele. Ať už učiníte tak či tak, rozhodně neuděláte chybu!

 

Při darování květin kamarádovi nemusíte nutně vybírat pouze jeden jediný druh květů, naopak můžete různě kombinovat například výše zmíněné, kde se zároveň bude mít možnost uplatnit vaše hravost a kreativita, která by v žádném přátelství neměla chybět! Darování květin vašim kamarádům je skvělým přátelským gestem, a ne vždy se nutně musí týkat oslavy narozenin, svátku nebo jiných významných událostí, či výročí. Naopak nečekejte na žádnou příležitost a darujte květiny jen tak. Třeba na oslavu vašeho vzácného přátelství a důvěry. Můžete být ještě originálnější a květiny zaslat pomocí kurýra, kde vašim kamarádům necháte tajemný vzkaz. Volba je jen a jen na vás, ale jedno je jisté, vaši kamarádi budou rozhodně mile překvapeni až dojati.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 995 Kč
AGNES

AGNES

již od 1048 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 901 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANITA

ANITA

již od 1018 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 960 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 913 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 960 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANA

DANA

již od 995 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 960 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 1097 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé