Květiny pro přátele

Květiny přátelství

Opravdová přátelství není snadné najít ani vybudovat a právě díky těmto důvodům jsou opravdovou vzácností, které bychom si měli vážit. Pokud máte to štěstí a narazili jste během vašeho života na přátele, na které se opravdu můžete spolehnout a můžete jim věřit, je důležité o takové přátelství vědomě pečovat. Jedno z nejkrásnějších překvapení, které můžete vašim přátelům věnovat jsou právě květiny, které vždy vašim kamarádům připomenou, že vám na nich opravdu záleží a že o váš kamarádský vztah chcete pečovat. Pokud si nejste úplně jistí výběrem těch správných květin pro vaše kamarády, v dnešním článku vám představíme hned několik zajímavých tipů na květy, se kterými můžete oslavit vaše kamarádství.

 

Růže

Pokud jde o růže, většina z nás si je spíše spojí s romantickými událostmi a vášnivými vzkazy. Ovšem ne všechny barevné provedení jsou nutně spojeny s láskou a vášní. Naopak žluté růže jsou významným symbolem přátelství, stejně tak jako neutrální bílé růže, které jsou vhodné pro každou příležitost nebo jako elegantní doplnění a zjemnění výrazných barevných kombinaci. Taktéž netradiční levandulové růže jsou nádherným symbolem přátelství, pokud tedy chcete něco netradičního, můžete zvolit jemnou levandulovou barvu, která se dá zároveň skvěle kombinovat se svěží žlutou nebo jemnou krémovou.

Chryzantémy

Chryzantémy jsou poněkud univerzální květiny, které jsou vhodné pro mnoho příležitostí a také příjemců. Pokud chcete projevit uznání příteli, kterého znáte od dětství, chryzantémy jsou skvělou volbou jak vyjádřit váš vděk a poděkování. U chryzantém máte také možnost vybírat z široké škály různých barev a druhů, proto můžete pustit uzdu vaší fantazie a vytvořit tak opravdu nádherná aranžmá.

Slunečnice

Zářivé, veselé a vždy nabité pozitivní energií, přesně takhle by sa daly definovat květy slunečnic, které jsou také významné květiny symbolizující přátelství. Jsou to ideální květy pro všechny radostné příležitosti, jelikož jejich vzhled připomíná slunce, které je známým nositelem pozitivní a energie, které není nikdy dost! Slunečnice mají tu výhodu, že jejich velké zářivé květy si ve váze vystačí naprosto samy, proto není nutné kombinovat s dalšími květy, pokud vyloženě netoužíte po smíšené kytici. Každé kamarádství si zaslouží slunečnice, proto neváhejte a v tomto letním období pořiďte vašemu nejlepšímu kamarádovi slunečnicovou kytici pro lepší den.

Mečíky

Mečíky jsou známým symbolem síly a pevného pouta, které nesmí chybět v žádném opravdovém přátelství. Pokud chcete dát najevo díky svému kamarádovi za oporu, důvěru a možnost vždy se obrátit o pomoc v jakékoliv situaci, mečíky jsou skvělou volbou! Zároveň jsou k dispozici hned v několika zajímavých a snadno kombinovatelných barvách, proto můžete zvolit buďto smíšené aranžmá a nebo vybrat barvu podle preferencí vašeho přítele. Ať už učiníte tak či tak, rozhodně neuděláte chybu!

 

Při darování květin kamarádovi nemusíte nutně vybírat pouze jeden jediný druh květů, naopak můžete různě kombinovat například výše zmíněné, kde se zároveň bude mít možnost uplatnit vaše hravost a kreativita, která by v žádném přátelství neměla chybět! Darování květin vašim kamarádům je skvělým přátelským gestem, a ne vždy se nutně musí týkat oslavy narozenin, svátku nebo jiných významných událostí, či výročí. Naopak nečekejte na žádnou příležitost a darujte květiny jen tak. Třeba na oslavu vašeho vzácného přátelství a důvěry. Můžete být ještě originálnější a květiny zaslat pomocí kurýra, kde vašim kamarádům necháte tajemný vzkaz. Volba je jen a jen na vás, ale jedno je jisté, vaši kamarádi budou rozhodně mile překvapeni až dojati.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ADEL

ADEL

již od 952 Kč
AGNES

AGNES

již od 952 Kč
ALANIS

ALANIS

již od 941 Kč
ALENA

ALENA

již od 936 Kč
ANASTÁZIE

ANASTÁZIE

již od 863 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 964 Kč
ANITA

ANITA

již od 975 Kč
ANNA

ANNA

již od 980 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 891 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1003 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 958 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 964 Kč
ALEXIS

ALEXIS

již od 919 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 936 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 975 Kč
EMILY

EMILY

již od 958 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 958 Kč
BLAŽENA

BLAŽENA

již od 874 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 958 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 958 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 958 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 868 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 958 Kč
ALICE

ALICE

již od 952 Kč
ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

již od 919 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 936 Kč
BJORK

BJORK

již od 1003 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 975 Kč
DANA

DANA

již od 952 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1025 Kč
DENISA

DENISA

již od 992 Kč
DITA

DITA

již od 1025 Kč
DONA

DONA

již od 975 Kč
ELENA

ELENA

již od 980 Kč
ELISN

ELISN

již od 952 Kč
ELOIS

ELOIS

již od 919 Kč
EMANUELA

EMANUELA

již od 919 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

Jak zachránit květiny postižené mrazem?

22.1.2022

Ochrana květin před mrazem

 

Jak velký mráz dokáže zabít rostlinu? Tato otázka je poměrně složitá, protože na ni, jak asi správně tušíte, nejde odpovědět jednou obecnou odpovědí. Většinou ale stačí jedna mrazivá noc, která vaše rostliny dokáže poznamenat už nadoživotí. Ve většině případů to obvykle závisí na odolnosti rostliny a také na konkrétním podnebí. V momentě, kdy teploty začnou klesat pod bod mrazu rychle poškodí nebo dokonce zahubí mnoho druhů rostlin. Proto je vždy důležité na přelomu podzimu a zimy pravidelně sledovat předpověď počasí a pohlídat si tak první mrazíky sezóny. Pokud by se vám i přesto přihodilo, že na vaše rostliny napadl nečekaný mráz, při včasné péči lze mnohé z chladem poškozených rostlin zachránit. Ještě lepší je obecně chránit rostliny před mrazem dříve, než dojde k jejich poškození. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé tipy, jak můžete vaše rostliny chránit před nečekaným mrazem.

Číst celé
Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

Nejlepší zimní pokojové rostliny pro váš domov

20.1.2022

 Pokojové rostliny pro zimní období

Většina lidí často považuje pokojové rostliny za něco podobného, jako je například kus dalšího nábytku do jejich interiéru. Umístí rostliny do místnosti, kdy jim dají sem tam napít, když si vzpomenou, a pak jen doufají, že rostliny přežijí. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou pokojové rostliny živé, stejně jako vy a já. Živí se, dýchají, pijí a mají rády teplo stejně jako my. Schopnost udržet pokojové rostliny naživu a zdravé má mnoho společného s konkrétním umístěním správné rostliny na správné místo. Ani sebelepší odborník nedokáže zajistit, aby stínomilná rostlina přežila na slunném okně, zkrátka konkrétní potřeby rostlin neobalamutíte.

Číst celé
Zázračné účinky pokojových rostlin

Zázračné účinky pokojových rostlin

18.1.2022

Pokojové rostliny pro vaše zdraví

Jak může pěstování pokojových rostlin prospět vašemu fyzickému a duševnímu zdraví? Pořídit si domů rostliny zní jako skvělý nápad. Jsou skvělým způsobem, jak dodat místnosti život, barvy a svěžest. Vždycky se s nimi bude ale pojit povinnost se o ně starat. A pokud se o ně starat nebudete, místo toho, aby váš domov oživily, budou paradoxně působit spíše ponurým a depresivním dojmem.

Číst celé