Květiny podzimu

Květinový podzim

Vytáhněte svůj oblíbený svetr, podzim je tady! Spolu s ním i nádherná barevná paleta barev od spálené červené, hořčicově žluté nebo krémově hnědé barvy, které tvoří nepřekonatelné kombinace. Zároveň podzim doprovází tak lákavá vůně dýňového koření, které příjemně zahřeje v oblíbené dýňové polévce, nebo pohladí na duši i a jazyku u oblíbeného podzimního drinku. Podzim i přes časté nevlídné počasí je obdobím, na které se mnoho lidí těší a my patříme rozhodně mezi ně, jelikož má opravdu co nabídnout a otevírá zcela jiný svět, také co se květin týče. Podívejte se společně s námi dnes na oblíbené podzimní květiny, které jsou ideální volbou do květinových aranžmá nebo jen tak, jako dárek pro vaše přátele či blízké. Udělejte si radost některou ze zmíněných podzimních květin a vykouzlete si kousek podzimní pohádky i u vás.

Slunečnice

Slunečnice sluší naprosto každému prostředí a interiéru, jelikož díky své zářivé barvě dokážou probudit život opravdu všude, a to i do podzimních mlhavých dnů, kdy se sluníčko těžko dostává do našich domovů. Někdo má slunečnice spojeny spíše s letním obdobím, ovšem kvetou dostatečně pozdě, aby se daly prohlásit za podzimní květy. Jejich veselé květy se začínají rozvíjet během červencem a zářím, kdy jejich výrazná žlutá barva je ideální pro kohokoliv, kdo potřebuje alespoň trochu povzbudit a rozveselit.

Původem pochází slunečnice ze Severní Ameriky, kde byly primárně pěstovány jako jeden z hlavních zdrojů potravy. Jejich jméno, jak jste již možná už stihli odhalit je spojeno se sluncem, jelikož mají magickou schopnost směřovat a obracet své květy směrem k teplu a světlu, a to po celý den!


Jiřiny

Sladké a téměř symetrické květy jiřin dokážou vytvořit opravdovou parádu v každém květinovém aranžmá, a to nejen pro svůj krásný tvar, ale také pro svou širokou škálu barev, ze které si můžete opravdu vybírat! Někdo jiřiny stejně jako slunečnice považuje za letní květy, ovšem to není pravda jelikož jiřiny dokážou kvést mezi koncem června až do prosince! Takže si tyto krásné květiny můžete pořídit téměř po většinu roku. Pokud toužíte věnovat jiřiny své vyvolené, hledejte jiřiny zejména v zářivých odstínech červené právě tato barva je symbolem lásky a vášně, proto je ideální volbou na rande nebo jako romantické překvapení. Naopak růžová barva je symbolem laskavosti a milosti. Jiřiny navíc můžete pořídit v různých tvarech a velikostech, a to od vtipných ve tvaru koule až po ty, které mají své okvětní lístky elegantně navrstvené jeden za druhým. Ať už si ze všech druhů vyberete jakýkoliv rozhodně nešlápnete s touhle podzimní květinou vedle.

 

Celósie

Zářivé barvy a lákavě načechraný vzhled, přesně tak lákavě na první pohled vypadá celósie. Její měkké, kudrnaté květy, kterých se chce dotknout naprosto každý. Celosie jsou symbolem odvahy a často jsou využívány jako středové květy do květinových aranžmá, jelikož dokážou opravdu skvěle vytvořit hlavní poutavý kontaktní bod. Jejich nezvyklý tvar trochu připomíná mozek, což z nich dělá jedny z nejoblíbenějších květin využívaných na halloweenské aranžmá.

 

Astry

Sladké astry ve tvaru hvězdy jsou jasným znamením začátkem podzimního období, kdy začínají předvádět své nádherné fialové lístky s jasně žlutými středy. Astry mají vazby na řeckou mytologii a říká se, že byly vytvořeny slzami řecké bohyně Astaey, která byla smutná z nedostatku hvězd na nebeské obloze, proto plakala a její slzy se po dopadu na zem proměnily právě v nádherné astry. Astry vypadají nádherně například v kombinaci spolu se slunečnicemi ve váze doplněné o zelené listy. Právě taková kytice vám bude stále trochu připomínat letní dny, ale velmi důstojně s ní můžete přivítat dny podzimní. Astry jsou navíc květinou měsíce září, proto jsou považovány za opravdu podzimní květy.

 

Okrasné zelí

I když nejste fanouškem zelné polévky, nebo národního českého pokrmu, můžete si zelí užít i tak! Tím máme na mysli okrasné zelí, které zaujme hned na první pohled. Ačkoliv myšlenka zakomponovat zelí do kytice může znít na první dojem šíleně, opak je pravdou a věřte, že budete velmi příjemně překvapeni. Tato netradiční volba je opravdovým poutačem. Běžně je k sehnání ve variantě s růžovým nebo krémovým středem, kde se zpozvolna mění na zelené listy. Okrasné zelí začíná růst v podzimních měsících, kde si je můžete užívat po zbytek sezóny až do začátku zimních měsíců.

 

Protea

Tato netradiční květina původem z Jižní Afriky je považána za jednu z nejstarších květinových rodin, které se nevymřely a nadále si tak můžeme užívat jejich krásu. Věřte nebo ne, už to bude dlouhých 300 milionů let. Květina s jedinečným tvarem dokáže vytvořit opravdu zajímavé a netradiční aranžmá, kdy právě jejich barva je dokonale podzimní, a to ať už zvolíte červenou, oranžovou nebo žlutou variantu. Protea začíná pučit na podzim, kdy její hlavní sezónou je konec podzimu až zima, kdy dokáže skvěle rozzářit dlouhé, šedé dny! Na světě existuje až 1500 druhů, proto máte rozhodně z čeho vybírat. Jejich exotické jméno je nejčastěji spojováno s řeckou mytologií, kdy se věří, že byla pojmenována po řeckém bohu Proteovi, který byl synem známého boha Poseidona.

 

Ať už zvolíte pro svou podzimní kytici jakoukoli ze zmíněných květin, nešlápnete vedle. Každá z výše zmíněných má své kouzlo, kterým dokáže oživit každé podzimní aranžmá a vy si tak můžete užívat dekorace plné podzimních barev a vůní.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ANETA

ANETA

Neprodejné
SUNNY

SUNNY

Neprodejné
SUNNY SET 1

SUNNY SET 1

Neprodejné
SUMMER

SUMMER

Neprodejné
SLUNEČNICE

SLUNEČNICE

Neprodejné
SOLI

SOLI

Neprodejné
HELIN

HELIN

Neprodejné
KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

KYTICE SUMMER + MERCI 250 g

Neprodejné
KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

KYTICE SUMMER + PLYŠOVÝ MEDVĚD

Neprodejné
KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

KYTICE SUMMER + RAFFAELLO 150 g

Neprodejné
KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

KYTICE SUMMER + BOHEMIA SEKT DEMI SEC 0,75 L

Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi, ideální vánoční výzdoba - 1.díl

4.12.2021

Jak využít stromy s červenými bobulemi -  1.díl

Stromy s červenými bobulemi dodají vaší nejen zahradě, ale také interiéru živost i v těch nejchmurnějších měsících. Zároveň poskytnou důležitou potravu ptáčkům a dalším živočichům, kteří se během zimních měsíců ocitnou na vaší zahradě. Stromy s červenými bobulemi nám během podzimních a hlavně zimních měsíců dodají do našich domovů radostnou barvu, v době, kdy se většina přírody chýlí ke svému zazimování. Některé odrůdy však dodají akcent i v létě a mnoho z nich má krásné květy i na jaře.

Číst celé
Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé