Jarní květiny pro váš domov

Brzké jarní květy pro váš stůl i zahradu

Po chladných měsících plných tmy a dlouhých zimních večerů nám nové jarní květiny všech barev vykouzlí úsměv na tváři o to víc než kdy jindy. Ať už na procházce, při cestě do práce nebo v našem obývacím pokoji jsou právě barevné květiny jasným symbolem toho, že jaro je za dveřmi a my ho vítáme s otevřenou náručí. S jarem přichází také nová energie a možnosti, jak si domů přinést co nejvíce přírody.

Jarní květiny volně v přírodě


Zatímco některé divoké květiny si rády počkají až na mnohem teplejší počasí, než které jim časné jarní období nabídne, jiné se nemohou dočkat a už s prvním jarním sluníčkem začínají obsypávat své stonky nádherně barevnými květy. Proto nám dělají radost i v dobu, kdy ještě většina květinových poupat spí. Které květy tedy patří mezi tzv. jarní prvňáčky a můžeme na ně narazit volně v přírodě?

 

Narcisy

Mezi jeden z vůbec nejčastějších jarních květů, na který můžete narazit je rozhodně narcis. Některé narcisy se dokonce objevují ještě v tenkých vrstvách sněhu, který zbyl po zimní sezóně, až takovou odolnost narcisy mají! Na rozdíl od jejich kultivovaných bratrů a sester jsou divoké narcisy často mnohem jemnější a menší než ty, které najdeme v květinářství. Právě ale díky jejich divoké povaze a vlastnostem dokážou odolat i jarním mrazíkům, které se mnohdy vyskytují ještě dlouho a nečekaně během zimních měsíců.

 

Sněženky

Sněženky své krásné a roztomilé jméno nezískaly jen tak bezdůvodně, naopak na sněženky s opravdu velkým štěstím můžete narazit už v prosinci, kdy jarní sezóna je ještě doslova v nedohlednu. Ovšem právě sněženky mají magickou moc nám dávat naději, že po zimě opravdu přijde jaro a že ne všechny dny budou chladné, dlouhé a plné temnoty. Sněženky jsou rozhodně radostným ukazatelem pro všechny, kteří nejsou zimními fanoušky.

 

Brzké fialové orchideje

Své jméno tato orchidej také nezískala jen tak pro nic za nic. Jedná se totiž o úplně první orchidej ze svého rodu, která začíná kvést jako první. Můžeme na ni přitom narazit zcela volně v přírodě, nejčastěji začátkem dubna, kdy se začíná objevovat na loukách a podél venkovských silnic. Právě v tento moment si můžeme užívat nádherné vůně fialových orchidejí které září svou nádhernou fialovou barvou.

 

Petrklíč

Na petrklíče, obzvláště když jsou seskupeny do drobných skupinek po více kouscích, je opravdu nádherný pohled! Petrklíč je často otazníkem mnoha konverzací, díky svému jménu, není totiž pouze jedno. Pod pojmem Prvosenka jarní se skrývá právě název pro petrklíč, proto se nenechejte snadno zmást, jedná se o jednu a tu stejnou květinu. Na rozdíl od ostatních brzkých jarních květů petrklíče dokážou kvést poměrně dlouho, často se s nimi můžete setkat až v červnu, což je opravdu dlouhá doba!

 

Jarní květy pro vaši zahradu


Pokud si chcete udělat radost a přinést si jaro v podobě květin na zahradu co nejdříve, máme pro vás hned několik tipů na rostliny, které vám pomůžou splnit vaše přání! Není přece nic krásnějšího, než se ráno probudit a společně s čerstvým vzduchem a prostupujícími prvními jarními slunečními paprsky se kochat krásně barevnými květinami na vaší zahradě, nemyslíte? Které květiny tedy zvolit na vaši zahradu?

 

Bergenie

Ne úplně známá, ale přesto nádherná květina vaši jarní zahradu rozkvete rozhodně hned ze samého začátku jara! Tyto okouzlující růžové květy dodají jemnou krásu každé zahradě. Největší výhodou je navíc jejich výdrž! Vydrží opravdu dlouho a často před samotným odpadnutím květů získají zajímavou a netradiční červenou barvu, která vymění jemnou a poetickou růžovou.

 

Sedmikrásky

Nadčasová krása a vytrvalost sedmikrásek patří rozhodně mezi oblíbené vlastnosti těchto nádherných jarních květin. Sedmikrásky zná snad každý od dětství, kdy se staly ikonickou součástí prstýnků a dalších šperků malých holčiček. Sedmikrásky patří mezi jedny z nejdéle kvetoucích rostlin vůbec. Květou od pozdní zimy až do podzimu, proto si jejich krásu můžeme užívat téměř celý rok! Zároveň se také opravdu rychle a snadno množí a dokážou tak za opravdu krátkou chvilku pokrýt téměř celý trávník, proto není výjimkou, že máte najednou pohled na koberec plný bílých jemných květů.

 

Viržinské modré zvonky

Je pomalu těžké uvěřit, že tyto exoticky vypadající květy ve tvaru drobných trumpet nevyžadují k pěstování a kultivaci žádné speciální dovednosti! Opak je pravdou. Ačkoliv jejich prvotní vzhled je ve tvaru drobných růžových zvonečků, do svého opravdového jména dorostou začátkem jara, kde se jejich krásné okvětní lístky změní v nádherné modré zvony. Jedná se skutečně o nádhernou přeměnu, která by u vás na zahradě rozhodně neměla chybět!

 

Macešky

Oblíbená květina snad všech zahradníků, ale také těch, kteří zahradou nedisponují. Maceškám se totiž skvěle daří taktéž v květináčích, truhlících kdekoliv na parapetě, balkonu nebo terase. Zahradníci je milují zejména pro jejich krásně barevné květy, které přinesou optimismus do každého květinového uspořádání. Jejich bezespornou výhodou je také vlastnost otevřít své květy i v chladnějším počasí, proto si téměř hravě poradí se zimními mrazíky, které se občas během brzkého jara stále mohou nečekaně objevit.

 

Květiny do jarní vázy


Pokud zrovna nemáte čas navštívit rozlehlé louky, nebo nevlastníte zahradu, přesto stále existuje možnost, jak si přinést trochu jara přímo k vám domů. Svěží jarní květiny můžete pořídit i v řezané formě od místního květináře nebo dokonce přímo online! Mezi ty nejoblíbenější jarní květiny patří hlavně tulipány.

 

Tulipány

Bezesporu jedny z nejoblíbenějších jarních květů vůbec. Není divu, že mnoho lidí považuje tulipány právě za nositele jara a jarní nálady. Jejich široká paleta barev, ze které si stačí pouze vybrat nese doslova barvy plné jara a radosti, které po zimě potřebujeme jako sůl! S tulipány se můžete setkat také v přírodě, nebo na zahradě, ovšem zejména v jarních měsících je seženete téměř na každém kroku. Přineste si tak pomocí tulipánů tu pravou jarní náladu přímo k vám domů.

 

Smíšené jarní kytice

Pokud by vám tulipány nestačily, můžete je kombinovat s dalšími jarními květinami. Skvěle fungují například frézie a tulipány dohromady. Jedná se o ideální duo, kdy tulipány do kytice vnesou nádherné jarní barvy a frézie svou vůní ozvláštní celou kytici jedinečným květinový parfémem. Nádherné jarní kytice můžete objednat přímo u nás na webu, připravili jsme pro vás oblíbené a nezaměnitelné kombinace, které předčí očekávání i našich nejnáročnějších zákazníků. Stačí si jen vybrat v sekci Jarní květiny a objednat, náš kurýr s květinovou donáškou přijede kdykoliv si zvolíte.

 

U smíšených jarních kytic navíc můžete upustit uzdu vaší fantazie a vytvořit tak nádherné kombinace hrající různými tvary, barvami a vůněmi! Jaro je zkrátka ideální čas na velký květinový průzkum a užívání si všech možností, které nabízí, nenechejte si je ujít a pořiďte si vaši jarní radost v podobě květin ještě dneska!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

SVĚŽÍ TULIPÁNY

SVĚŽÍ TULIPÁNY

Neprodejné
TULIPÁNY 5

TULIPÁNY 5

Neprodejné
TULIPÁNY MIX
NEJ....

TULIPÁNY MIX

Neprodejné
TULIPÁNY 7

TULIPÁNY 7

Neprodejné
TULIPÁNY
Akce

TULIPÁNY

Neprodejné
KYTICE TULIPÁNŮ

KYTICE TULIPÁNŮ

Neprodejné
TULIPÁNY + FREZIE

TULIPÁNY + FREZIE

Neprodejné
ZINA

ZINA

Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

Deset nejoblíbenějších květin a rostlin pro dokonalé Vánoce

30.11.2021

Které jsou nejblíbenější květiny pro letošní Vánoce

Oživte svou zimní výzdobu

Chryzantémy a měsíčky jsou možná nejoblíbenějšími podzimními květinami, ale jakmile skončí jejich 15 minut podzimní slávy, je čas na sváteční atmosféru s některými zimními favority. V dnešním článku si představíme květiny a rostliny, které jsou ideální pro ozdobení vašeho domova v klasické červené a zelené paletě barev, ale abychom nezůstali pouze u tradičních barev, které sice miluje, ale nepřekvapí, připrapravili jsme pro vás i pár barevných překvapení.

Číst celé
Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé