Jakou květinu na pohřeb

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

 

Existuje mnoho různých možností, pokud jde o pohřební květiny, což není na škodu, na druhou stranu můžete naopak velmi snadno tápat nad správnou volbou květinového aranžmá a výběr může být složitější, než byste si mysleli. Jak je to ale s jednotlivými barvami u pohřebních kytic?

 

Jakou barvu zvolit pro smuteční květiny


Jedním z faktorů, které budete rozhodně u smutečních květin muset řešit je rozhodně barva. A to ať už v případě samotné výzdoby místa rozloučení, nebo i běžná kytice, kterou posíláte pozůstalým. Význam jednotlivých barev u smutečních událostí může mít opravdu různý význam a její symbolika se může široce lišit. Zde vám přinášíme několik možností, které můžete vzít v úvahu.

 

Bílá barva

Možná překvapivě, či nikoliv, bílá barva ovšem patří mezi tradiční barvu pohřebních květin a to i v případě jako vyjádření upřímné soustrasti. Bílá barva evokuje pocity míru, nevinnosti a cti. Bílé květy jsou vhodné pro každou pohřební příležitost.

 

Červená barva

Červené květy označují krásu a sílu. Při volbě červených květů na pohřeb přidáte do výzdoby nádech živosti a divokosti. Pokud byl zesnulý energetickým, optimistickým a živelným člověkem, právě červená barva bude ideální volbou pro výzdobu.

 

Růžová barva

Růžové květy představují sympatii a soucit. Růžová je uctivou barevnou možností pro smuteční květiny, stejně tak pro pohřební květinové aranžmá a to téměř ve všech případech. Růžová barva se také často používá u mladých zesnulých, pro vyjádření čistoty a nevinnosti jejich mladé duše.

 

Žlutá barva

Žlutou nebo oranžovou barvu byste pravděpodobně u pohřebních květů nečekali. Právě tyto barvy však přimějí lidi myslet na šťastné vzpomínky. Mohou být vhodné pro pohřeb, pokud chcete aby se tato příležitost stala spíše oslavou života, než časem smutku. Tyto netradiční, nebo ne zcela smuteční barvy vám pomůžou zavzpomínat na radostné chvilky, které jste měli šanci s dotyčným prožít.

 

Fialová barva

Fialová barva znamená respekt a důstojnost, což z ní dělá dokonalou akcentní barvu pro pohřební květiny. Můžete ji například spárovat s bílou pro více uklidňující uspořádání, nebo naopak s růžovou barvou, se kterou vytvoří dokonalou a netradiční kombinaci.

 

Modrá barva

Modré pohřební květiny vyjadřuji hlubokou soustrast a smutek. Modrá barva může zároveň symbolizovat naděje do budoucna přání lepších zítřků pozůstalým.

 

Jednotlivé barvy mohou mít však významy samy o sobě. Květinová aranžmá však často dosahují většího významu a symboliky právě i díky barvám. Kytice s bílými liliemi a vyváženými tmavě zelenými květy odráží pocit klidu a vyrovnanosti. Kombinace červených a bílých květů je pro pohřby mimořádně oblíbená. Představuje totiž zároveň jak sílu, tak mír, který si každý zesnulý rozhodně zaslouží.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Průvodce červenými květinami (1. díl)

Průvodce červenými květinami (1. díl)

22.7.2021

Zajímavosti o červenokvětých květinách 1. díl

Co ve skutečnosti znamenají červené květiny? To je otázka! Červená barva v kytici nikdy nezklame a její zářivé záblesky jsou oživením každé barevné kytice. A díky široké škále emocí a významu, které za červenou barvou stojí, jsou právě červené květy jednou z neoblíbenějších barev, kterou můžete někomu věnovat. Pokud uvažujete nad zasláním několika červených květů, je užitečné vědět jaké druhy červených květin máte k dispozici, co znamenají a na jakou příležitost jsou vhodnou volbou. Samozřejmě ani na tuto otázku neexistuje jedna jediná správná nebo špatná odpověď. Co se ale týče překvapení v podobě květin, jen těžko budete hledat člověka, který by tento krásný pocit neocenil a nevážil si ho. S našimi užitečnými tipy budete moci vyjádřit vaše emoce přesně a poslat tak dokonale promyšlený dárek.

Číst celé
Unikátní symbolika svatebních květin

Unikátní symbolika svatebních květin

21.7.2021

Co symbolizují jednotlivé svatební květiny

Od tulipánů, přes chryzantémy až po zamilované růže. Dnešní článek bude věnován významu nejoblíbenějších svatebních květin. Zaměříme se zejména na symboliku, které květiny nesou pro budoucí manželský pár, co která květina znamená a třeba právě i vy si vyberete tu ideální svatební květinu, která bude odpovídat přesně vaší povaze nebo se v ní bude nádherně odrážet váš zamilovaný vztah.

Číst celé
Deset květin, které nápadně připomínají pivoňky

Deset květin, které nápadně připomínají pivoňky

14.7.2021

Květiny velmi podobné pivoňkám

Pivoňky. Milované květiny, které mají bohužel jednu z nejkratších sezón. Na jednu stranu je to velká škoda, na druhou, možná právě proto jsou tak milované, obdivované a speciální. Ovšem pokud jste skutečným milovníkem pivoněk, můžete zkusit jejich velmi podobné alternativy, které nejsou o nic méně krásnější. Pokud si tedy chcete užívat pivoňky i mimo jejich krátkou sezónu a spokojíte se s velmi podobným vzhledem, který je připomíná, dnešní článek je ideální volbou pro vás. Pivoňky si můžete užívat nejčastěji od poloviny května až do začátku června, v závislosti na počasí. Dnes vám ale přinášíme deset alternativních květin, které z vaší kytice udělají nadýchanou krásku stejně jako pivoňky. Pojďte se tedy společně s námi podívat na květiny, které vám vám rozhodně pomohou zalepit srdíčko po pivoňkovém smutku.

 

Číst celé