Jakou květinu na pohřeb

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

 

Existuje mnoho různých možností, pokud jde o pohřební květiny, což není na škodu, na druhou stranu můžete naopak velmi snadno tápat nad správnou volbou květinového aranžmá a výběr může být složitější, než byste si mysleli. Jak je to ale s jednotlivými barvami u pohřebních kytic?

 

Jakou barvu zvolit pro smuteční květiny


Jedním z faktorů, které budete rozhodně u smutečních květin muset řešit je rozhodně barva. A to ať už v případě samotné výzdoby místa rozloučení, nebo i běžná kytice, kterou posíláte pozůstalým. Význam jednotlivých barev u smutečních událostí může mít opravdu různý význam a její symbolika se může široce lišit. Zde vám přinášíme několik možností, které můžete vzít v úvahu.

 

Bílá barva

Možná překvapivě, či nikoliv, bílá barva ovšem patří mezi tradiční barvu pohřebních květin a to i v případě jako vyjádření upřímné soustrasti. Bílá barva evokuje pocity míru, nevinnosti a cti. Bílé květy jsou vhodné pro každou pohřební příležitost.

 

Červená barva

Červené květy označují krásu a sílu. Při volbě červených květů na pohřeb přidáte do výzdoby nádech živosti a divokosti. Pokud byl zesnulý energetickým, optimistickým a živelným člověkem, právě červená barva bude ideální volbou pro výzdobu.

 

Růžová barva

Růžové květy představují sympatii a soucit. Růžová je uctivou barevnou možností pro smuteční květiny, stejně tak pro pohřební květinové aranžmá a to téměř ve všech případech. Růžová barva se také často používá u mladých zesnulých, pro vyjádření čistoty a nevinnosti jejich mladé duše.

 

Žlutá barva

Žlutou nebo oranžovou barvu byste pravděpodobně u pohřebních květů nečekali. Právě tyto barvy však přimějí lidi myslet na šťastné vzpomínky. Mohou být vhodné pro pohřeb, pokud chcete aby se tato příležitost stala spíše oslavou života, než časem smutku. Tyto netradiční, nebo ne zcela smuteční barvy vám pomůžou zavzpomínat na radostné chvilky, které jste měli šanci s dotyčným prožít.

 

Fialová barva

Fialová barva znamená respekt a důstojnost, což z ní dělá dokonalou akcentní barvu pro pohřební květiny. Můžete ji například spárovat s bílou pro více uklidňující uspořádání, nebo naopak s růžovou barvou, se kterou vytvoří dokonalou a netradiční kombinaci.

 

Modrá barva

Modré pohřební květiny vyjadřuji hlubokou soustrast a smutek. Modrá barva může zároveň symbolizovat naděje do budoucna přání lepších zítřků pozůstalým.

 

Jednotlivé barvy mohou mít však významy samy o sobě. Květinová aranžmá však často dosahují většího významu a symboliky právě i díky barvám. Kytice s bílými liliemi a vyváženými tmavě zelenými květy odráží pocit klidu a vyrovnanosti. Kombinace červených a bílých květů je pro pohřby mimořádně oblíbená. Představuje totiž zároveň jak sílu, tak mír, který si každý zesnulý rozhodně zaslouží.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé