Jakou květinu na pohřeb

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

 

Existuje mnoho různých možností, pokud jde o pohřební květiny, což není na škodu, na druhou stranu můžete naopak velmi snadno tápat nad správnou volbou květinového aranžmá a výběr může být složitější, než byste si mysleli. Jak je to ale s jednotlivými barvami u pohřebních kytic?

 

Jakou barvu zvolit pro smuteční květiny


Jedním z faktorů, které budete rozhodně u smutečních květin muset řešit je rozhodně barva. A to ať už v případě samotné výzdoby místa rozloučení, nebo i běžná kytice, kterou posíláte pozůstalým. Význam jednotlivých barev u smutečních událostí může mít opravdu různý význam a její symbolika se může široce lišit. Zde vám přinášíme několik možností, které můžete vzít v úvahu.

 

Bílá barva

Možná překvapivě, či nikoliv, bílá barva ovšem patří mezi tradiční barvu pohřebních květin a to i v případě jako vyjádření upřímné soustrasti. Bílá barva evokuje pocity míru, nevinnosti a cti. Bílé květy jsou vhodné pro každou pohřební příležitost.

 

Červená barva

Červené květy označují krásu a sílu. Při volbě červených květů na pohřeb přidáte do výzdoby nádech živosti a divokosti. Pokud byl zesnulý energetickým, optimistickým a živelným člověkem, právě červená barva bude ideální volbou pro výzdobu.

 

Růžová barva

Růžové květy představují sympatii a soucit. Růžová je uctivou barevnou možností pro smuteční květiny, stejně tak pro pohřební květinové aranžmá a to téměř ve všech případech. Růžová barva se také často používá u mladých zesnulých, pro vyjádření čistoty a nevinnosti jejich mladé duše.

 

Žlutá barva

Žlutou nebo oranžovou barvu byste pravděpodobně u pohřebních květů nečekali. Právě tyto barvy však přimějí lidi myslet na šťastné vzpomínky. Mohou být vhodné pro pohřeb, pokud chcete aby se tato příležitost stala spíše oslavou života, než časem smutku. Tyto netradiční, nebo ne zcela smuteční barvy vám pomůžou zavzpomínat na radostné chvilky, které jste měli šanci s dotyčným prožít.

 

Fialová barva

Fialová barva znamená respekt a důstojnost, což z ní dělá dokonalou akcentní barvu pro pohřební květiny. Můžete ji například spárovat s bílou pro více uklidňující uspořádání, nebo naopak s růžovou barvou, se kterou vytvoří dokonalou a netradiční kombinaci.

 

Modrá barva

Modré pohřební květiny vyjadřuji hlubokou soustrast a smutek. Modrá barva může zároveň symbolizovat naděje do budoucna přání lepších zítřků pozůstalým.

 

Jednotlivé barvy mohou mít však významy samy o sobě. Květinová aranžmá však často dosahují většího významu a symboliky právě i díky barvám. Kytice s bílými liliemi a vyváženými tmavě zelenými květy odráží pocit klidu a vyrovnanosti. Kombinace červených a bílých květů je pro pohřby mimořádně oblíbená. Představuje totiž zároveň jak sílu, tak mír, který si každý zesnulý rozhodně zaslouží.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé