Jaké květiny při narození dítěte

Květiny pro oslavu novorozených miminek

Čerstvé květiny jsou skvělým způsobem jak oslavit nový příchod miminka na svět. Jaký druh květů ale zvolit pro oslavu této jedinečné události? Dokonalá kytice pro novorozence rozhodně nemusí být založena na zastaralých stereotypech, mezi které rozhodně patří barevné rozlišení s tím, že modrá barva by měla zůstat chlapcům, kdežto růžová je výsadou pro holčičky. Zkuste místo toho raději vsadit na sezónní rozdělení květin, kde se můžete navíc barevně vyřádit a nebýt svázáni pouze dvěmi barevnými kombinacemi. Abychom vám pomohli najít ty nejlepší květinové kombinace pro oslavu novorozence, zkusili jsme nahlédnout do jazyka květin a nechali jsme se inspirovat magií a významem jednotlivých květinových druhů a barev s ohledem na kalendář a díky tomu sestavili průvodce, ve kterém naleznete všechny potřebné informace o dětských květinách.

 

Květiny pro novorozence narozené na jaře
 

Narcisy

Narcis symbolizující jaro a nové začátky je ideálním květem, pro přivítání nového přírůstku do vaší rodiny. Jeho teplá kombinace odstínů žlutých barev rozjasní každý domov. Navíc můžete zvolit variantu řezaných narcisů v podobě krásné květiny nebo ve formě cibulek, které budou přímo zasazené v květináči a obdarovaná maminka si je tak bude moci užívat ještě dlouho poté!

 

Pivoňky

Nádherně bohaté květy jsou symbolem štěstí a prosperity, tedy přesně toho co byste přáli novorozenému človíčkovi do života. Často se používají také pro romantické události a na svatební obřady, nicméně by byla opravdu škoda omezit jejich krásu pouze tomuto významu. Jejich nádherné okvětní lístky skvěle vyjádří vaše gratulace k novému miminku a stanou se tak nádhernou oslavou nového života.

 

Hyacinty

Nádherně vonící, ale také vypadající hyacinty jsou symbolem hravosti, která rozhodně žádnému dítěti nechybí. Zachycují štěstí obyčejných dnů a jsou krásnou volbou pro oslavu nového života. Jejich vůně vám navíc provoní celý byt a přinese taktéž novou energii pro novou roli maminky, která bude vyžadovat bez váhání spoustu energie a oddanosti, nicméně se jedná o jednu z nejkrásnějších životních rolí, kterou si žena za svůj život může rozhodně užívat.

 

Květiny pro novorozence narozené v létě
 

Slunečnice

Velké, jasné a veselé! Přesně tak by mohl vypadat stručný a jasný popis slunečnic, které jsou oblíbeným letním květem. Znamenají také štěstí, radost a spokojenost. Jsou symbolem teplého počasí, které nás během letních měsíců provází. Slunečnice jsou přesně ten typ květu, u kterého nemusíte váhat zda je vhodné je věnovat u narození holčičky nebo chlapečka, jsou vhodné pro oslavu narození jak holčičky, tak i kluka.

 

Gerbery

Krásně zářivé gerbery dodají každé květině ty správné barvy. Symbolizují veselost, věrnou lásku a nevinnost, všechny pocity a emoce, které bezesporu každý rodič již od samotného narození cítí ke svému dítěti. Gerbery navíc vydrží ve váze opravdu dlouho, proto si jejich krásu budou novopečení rodičové užívat dlouho.

 

Hortenzie

Hortenzie jsou nositelkami upřímných pocitů, které jsou skvělé pro projevení srdečných gratulací k narození miminka. Vypadají skvěle samy o sobě, proto je nutně nemusíte kombinovat s dalšími květy, jelikož jejich krása je dostatečná sama o sobě.

 

Květiny pro novorozence narozené na podzim


Jiřiny

Tento na první pohled jemný květ symbolizuje trvalé pouto mezi dvěma lidmi. Věnujte jiřinu novopečeným rodičům a upevněte jejich pouto s novým přírůstkem. Pokud se naopak nacházíte v nádherné pozici neteře, tety nebo babičky, vneste symboliku do vzájemného vztahu s miminkem, který pomocí věnování jiřiny krásně upevníte.

 

Růže

Význam růží závisí na barvě. Jemná růžová vám pomůže vyjádřit obdiv a uznání, proto je skvělou volbou do kytice pro nové rodiče, zatímco žlutá barva růží vám pomůže vyjádřit radost a štěstí. Růže jsou navíc vhodné pro usušení, proto jakmile ztratí svůj nejsvěžejší vzhled je můžete na památku nechat vysušit a vytvořit si tak vzpomínku na celý život!

 

Květiny pro novorozence narozené v zimě


Vánoční růže

Tento typ růže je symbolem míru. Křesťané věří, že vánoční růže byla dárkem pro Ježíška, čímž vzniká krásné spojení s vyšším významem, které ocení nejen věřící. Vánoční růže se tak s touhle symbolikou staly skvělým dárkem pro miminka narozené během vánočního období.

 

Cesmína

Nádherný ostrý kontrast mezi bohatými zelenými listy a zářivými bobulemi cesmíny z ní činí jeden z podstatných zimních divů. Už starověcí druidové věřili, že je cemína ochrání před zlem a smůlou - a každý nový rodič potřebuje trochu speciální ochrany, nemyslíte? Proto je cesmína skvělou volbou pro novopečené rodiče.

 

Amarylka

Bohatá slavnostní červená amarylis je perfektní volbou na zimní oslavu novorozeného miminka. Symbolika amarylky je v oslavě krásy druhých. Neposkvrněná duše nově narozeného je tedy připravena vstoupit do života s přáním být nejkrásnější a zůstat neposkvrněná od špatností po co nejdelší možnou dobu.

 

Květiny vhodné do každého období


Karafiáty

Ačkoliv má většina lidí karafiáty spojeny spíše s posledním rozloučením, než s vítáním nového člověka, byla by škoda jejich poměru krásy ceny a výdrže nevyužít i v jiných sférách jako je například právě oslava novorozence! Karafiáty navíc seženete v široké škále barev a jsou velmi nenáročné na údržbu, což rozhodně každá novopečená maminka jistě ocení!

 

Levandule

Levandule je známá pro své uklidňující vlastnosti, proto je vhodná do každé domácnosti s novorozencem. Přidejte větvičky levandule například do smíšeného květinového aranžmá. Nejen, že přidá celé kytici nádhernou, uklidňující vůni, ale také jemný, elegantní vzhled. Navíc její jedinečná vůně se bude prolínat skrze celý domov!

 

Kytice podle měsíce


Věděli jste, že každý měsíc má svou vlastní květinu? Že ne? Nevadí, můžete se inspirovat právě květinou daného měsíce a budete mít tak o starost méně.

 

Něco čemu se raději vyhnout?

Pro zvážení by mohly být lilie, které mají opravdu výraznou vůni a mohly by tak ovlivnit celkovou atmosféru v místnosti. Ať už miminko nebo novopečená maminka mohou být citlivější na určité podněty, pro je lepší se vyhnout výraznějším vůním, mezi které vůně lilie rozhodně patří. Pokud si nejste jistí a rádi byste lilii z jakéhokoliv důvodu zaslali, je dobré se předem poradit například s tatínkem miminka, aby pro maminku zůstala kytice nadále překvapením.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Rady na výběr smuteční kytice

Rady na výběr smuteční kytice

17.4.2021

Průvodce smutečními květinami

Výběr správných květin k vyjádření soucitu nebo soustrasti může být v této složité době poněkud skličujícím úkolem. Proto jsme pro vás pro co největší zjednodušení procesu výběru připravili rychlého průvodce, který vám rozhodně ulehčí výběr pro tuto nelehkou životní situaci, kterou život přinesl. Navíc jsme vám stále k dispozici i jako online pomoc na našem e-mailu nebo telefonním čísle. Všechny potřebné kontakty naleznete u nás na webových stránkách v sekci Kontakty. Nyní se už ale můžeme přesunout na nejdůležitější část dnešního článku, kterou jsou smuteční květiny a jejich správný výběr.

Číst celé
Jakou květinu na pohřeb

Jakou květinu na pohřeb

16.4.2021

Barva smutečních květin, jakou vybrat

Květiny nás provázejí na cestě životem a to doslova od narození, přes všechny důležité životní mezníky. Nesmí chybět už žádné oslavy narozenin ani u žádné větší, významnější události jako jsou promoce, oslava nové práce, zásnuby a další veselé životní momenty. Zároveň jsou květiny také důležitou součástí méně radostných událostí a tím je poslední rozloučení s blízkou osobou. Květiny patří mezi tradiční způsob jak vyjádřit soustrast pozůstalým, a zároveň také jak vyjádřit vaše poslední emoce a pocity u rozloučení. Kytici na pohřeb můžete buďto předem poslat nebo ji přinést přímo na smuteční obřad. Samotný výběr konkrétních květin může být opravdovým oříškem. V dnešním článku se zaměříme konkrétně na jednotlivé barvy, které jsou vhodné věnovat při posledním rozloučení.

 

Číst celé
Jak objednat květinu online

Jak objednat květinu online

14.4.2021

Šest důvodů, proč objednat vaši další kytici online

Jsme lidé pohodlní a neustále hledáme cesty, jak si věci usnadnit a urychlit. Právě kvůli těmto důvodům často hledáme spolehlivé služby, které nám udělají život zase o trochu příjemnější. Díky tomu nabídka online obchodů stále roste a spolu s ní se rozšiřují také její služby. Lidé si zvykli na možnost pořídit na internetu téměř všechno a není divu, díky internetovým obchodům a službám můžete vyřídit všechno během chvilky a to přímo od vás z domova. Ke stále oblíbenějším a vyhledávanějším službám patří také online nákupy květin! Zaslání květin pomocí květinových kurýrů se najednou stalo oblíbeným a krásným překvapením, jak můžete potěšit vaše blízké nejen ve významných životních situacích. Online doručení květin dokáže přinést vaše srdečné přání a pozdravy ve správný čas i ve chvíli, kdy se nacházíte daleko od vašich blízkých. V dnešním článku vám představíme několik benefitů, které můžete vytěžit z objednávky květin online.

 

Číst celé