Jaké benefity pro vás mají květiny v kanceláři?

Proč si pořídit květiny do kanceláře

Květiny dokážou zlepšit náladu na první dobrou, kouzlí úsměvy, přináší radosti do všedních dní a nesmí chybět u žádné speciální události. Květiny jsou obecně nositelkami radosti, spokojenosti a pozitivních emocích, to všichni víme, nad čím jste se ale možná nezamýšleli jsou jejich pozitivní účinky a benefity obecně na naše zdraví, nebo na naši pracovní produktivitu. Až nevídaným způsobem dokážou obyčejné květiny výrazně změnit celkový vzhled daného prostoru a přetvořit jej na pracovní oázu. Tato velkolepá změna se týká hlavně pracovních prostor a kanceláří. Přiznejme si to narovinu, pracovna nebo kancelář nebude naší nejoblíbenější místností, kterou bychom spojovali s relaxem a pohodovou, uvolněnou atmosférou. Samozřejmě platí, že bychom se v naší pracovní místnosti měli cítit co nejlépe, a právě k tomuto pocitu nám rozhodně pomůžou kytky a zelené rostliny! Obyčejné orchideje, lilie a jiné květiny, které nás rozhodně nezruinují nám dokážou pomoci vytvořit příjemné pracovní prostředí, které nejen že oživí každý prostor, ale zejména se pozitivně odrazí na naší produktivitě a pracovních výsledcích. Při výběru správných rostlin můžete navíc získat ještě mnohem více. Například dokonale pročištěné pracovní prostředí, které ocení nejen alergici. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit jedinečné benefity rostlin a květin, které ocení nejen váš šéf, ale také váš zdravotní stav. Jaké mají tedy květiny pozitivní dopady na naše zdraví?

 

Budete šťastnější

Zní to jako opravdové klišé, nicméně je tomu skutečně tak. Pozitivní dopady květin byly zaznamenány nejen ve firmách a korporacích, ale také u zaměstnanců na home-office, kteří potvrzují pozitivní účinky květin na jejich pracovní výkony a morálku. Jak už víme, čerstvé květiny nám mohou pomoci snížit stres a zároveň zlepšit naši náladu, což platí obecně, bez ohledu na jejich umístění. Ať už si květinami vylepšíte váš pracovní stůl v práci, nebo u vás doma, ve všech případech to bude mít pozitivní účinek na váš pracovní výkon. Květiny jsou navíc skvělým způsobem, jak potěšit vaše kolegy a udělat vaše pracovní prostředí ještě o kousek příjemnější. V práci trávíme velkou část dne a života, proto je důležité ji zpříjemnit co nejvíce a udělat si ji co nejhezčí.

 

Nejen psychika, ale také fyzické zdraví vám poděkuje

Kromě velkých výhod na vaše psychické zdraví mohou mít květiny výrazně pozitivní vliv na celkové fyzické zdraví zaměstnanců. Květiny pomáhají snižovat množství oxidu uhličitého a dalších částic, které se vznášejí volně ve vzduchu a poletují nevidomě všude kolem vás. Díky neustálému ruchu a šumu v kanceláři tyto částice proudí vzduchem a výrazně tak ovlivňují pracovní ovzduší. Umístěním květin můžete tak výrazně snížit jejich výskyt a vytvořit tak příjemnější, a hlavně zdravější pracovní prostředí pro zaměstnance. I tyto drobné změny mohou mít ve výsledku skutečně velký dopad na celkové zdraví zaměstnanců, kteří v důsledku těchto drobných, ale pozitivních změn nebudou muset brát tolik dovolené, kvůli pracovní neschopnosti. Více času v kanceláři vede tedy nejen k vyšší produktivitě společnosti, ale také k menšímu plýtvání s penězi na proplácení nemocenské dovolené.

 

Zvýšená kreativita vašich zaměstnanců

Studie dokazují, že lidé, kteří jsou obklopeni květinami a rostlinami, mají větší tendence myslet kreativně a díky tomu i přicházet s efektivnějšími a zajímavějšími nápady pro řešení problémů. Zvýšení kreativity zároveň podporuje i zvýšenou produktivitu díky tomu, že lidé si práci skutečně užívají a udělají ji více a snadněji. A kdo by si nepřál pracovat efektivněji, kreativněji a ke všemu mít ještě rychleji hotovo. Existuje snad výhodnější kombinace? Nemyslíme si!

 

Čerstvé květiny na pracovním stole tak dokážou skutečně kouzla. Ať už vás bude nabíjet barevnost květů nebo jejich dokonalá vůně. Už po pár chvilkách poznáte rozdíl při práci a efektivitě. Váš prostor se tak stane mnohem příjemnějším prostředím nejen pro práci, ale i pro samotné bytí. Využijte síly květin ve váš prospěch. Ať už se jedná o řezané květiny, které přinesou krásnou hru barev na váš pracovní stůl, nebo zelené stálice ve formě krásných pokojovek. V tomto případě už pouze záleží jenom na tom, co skutečně hledáte. Zda chvilkovou radost pro vás a vaše blízké v podobě čerstvě řezaných květin, které budete moci častěji měnit a užívat si tak jejich variability, nebo stálejší variantu v podobě zelených pokojovek, které vám ke všemu budou ještě krásně čistit vzduch. Ať už vaše volba bude jakákoliv můžete se těšit na příjemnější prostředí pro vaši práci a s ním i větší efektivitu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1117 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1023 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 3

KVĚTINOVÝ KOŠ 3

již od 1045 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1056 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1183 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1139 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1062 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1084 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1062 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1205 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1183 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

Neprodejné

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

27.10.2021

Květiny pro krásnou podzimní atmosféru

S podzimem mnoho lidí získává pocit, že sezóna krásných, barevných květin je pryč. Nicméně to, že nám teploty začínají pomalu klesat ještě nutně neznamená, že je krásným květinám konec. Naopak i takový podzim má rozhodně co nabídnout. Barevné podzimní kombinace nabízí širokou škálu nádherných barev, které dokážou přinést teplo do každé domácnosti a rozzářit tak pochmurné dny našich nejbližších. Podzim je naopak skvělým obdobím a také důvodem, proč byste měli darovat kytici plnou zářivých květin. Květiny můžete darovat vašim blízkým tradičním způsobem nebo naopak zvolit v naší společnosti stále poněkud netradiční způsob, kterým je zaslání květin pomocí květinového kurýra. Pojďte se společně s námi podívat na druhy, které patří mezi podzimní oblíbence. Inspirace není nikdy dost a možná v dnešní dávce květin najdete druhy, o kterých jste doposud neslyšeli nebo vás nenapadlo se na ně zaměnit.

Číst celé
Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

25.10.2021

Proč se vašim květinám doma nedaří

 

Který pěstitel si tuto otázku už někdy nepoložil? Ačkoliv si pořídíte rostliny v krásném, rozkvetlém stavu, kdy vypadají zdravě a svěže, rozhodně nepočítáte s tím, že by se jim u vás nelíbilo. Ovšem i tento počáteční stav se může během chvilky změnit a stane se, že vaše pokojovky začnou zničeho nic umírat i přes vaše přesvědčení, že jim poskytuje tu nejlepší péči. Nejčastěji se tak děje u pěstitelů nováčků, kteří se s květinami spíše seznamují, a proto není divu, že nováčci v oboru jsou často zmatení, proč jejich rostlina odešla.

Dobrou zprávou ale je, že rostliny opravdu neumírají jen tak bez důvodu. Pokojové rostliny jsou ve skutečnosti poměrně předvídatelné v závislosti na jejich druhu a drtivá většina rostlinných obětí je způsobena stejnými faktory. My vám dnes prozradíme nejčastější důvody, proč pokojové rostliny umírají a možná právě díky tomuto článku, objevíte zakopaného psa i ve vašem případě. Pojďte společně s námi odhalit tajemství spojené s umíráním vašich pokojovek.

Číst celé
Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

24.10.2021

Tipy na vaření s dýní

Ať už se o dýně zajímáte nebo ne, alespoň tušíte, že existuje více dýňových druhů, přičemž některé z nich jsou vhodnější volbou pro dekorace, zatímco na jiných si můžete klidně pochutnat k večeři. Všichni z nás jistě známe obří dýně, které následně putovaly do neoblíbených školních kompotů, kterým jsme se ve výsledku raději vyhýbali, než že bychom se na ně těšili. Ovšem s rostoucí popularitou farmářských trhů a drobným zemědělstvím se nám otevřela široká škála dýňových odrůd, které se pěstují výhradně ke konzumaci. Pojďte se společně s námi v dnešním článku inspirovat různými odrůdami dýní, které jsou vhodné ke zpracování ve vaší kuchyni.

Číst celé