Jaké benefity pro vás mají květiny v kanceláři?

Proč si pořídit květiny do kanceláře

Květiny dokážou zlepšit náladu na první dobrou, kouzlí úsměvy, přináší radosti do všedních dní a nesmí chybět u žádné speciální události. Květiny jsou obecně nositelkami radosti, spokojenosti a pozitivních emocích, to všichni víme, nad čím jste se ale možná nezamýšleli jsou jejich pozitivní účinky a benefity obecně na naše zdraví, nebo na naši pracovní produktivitu. Až nevídaným způsobem dokážou obyčejné květiny výrazně změnit celkový vzhled daného prostoru a přetvořit jej na pracovní oázu. Tato velkolepá změna se týká hlavně pracovních prostor a kanceláří. Přiznejme si to narovinu, pracovna nebo kancelář nebude naší nejoblíbenější místností, kterou bychom spojovali s relaxem a pohodovou, uvolněnou atmosférou. Samozřejmě platí, že bychom se v naší pracovní místnosti měli cítit co nejlépe, a právě k tomuto pocitu nám rozhodně pomůžou kytky a zelené rostliny! Obyčejné orchideje, lilie a jiné květiny, které nás rozhodně nezruinují nám dokážou pomoci vytvořit příjemné pracovní prostředí, které nejen že oživí každý prostor, ale zejména se pozitivně odrazí na naší produktivitě a pracovních výsledcích. Při výběru správných rostlin můžete navíc získat ještě mnohem více. Například dokonale pročištěné pracovní prostředí, které ocení nejen alergici. Pojďte společně s námi v dnešním článku odhalit jedinečné benefity rostlin a květin, které ocení nejen váš šéf, ale také váš zdravotní stav. Jaké mají tedy květiny pozitivní dopady na naše zdraví?

 

Budete šťastnější

Zní to jako opravdové klišé, nicméně je tomu skutečně tak. Pozitivní dopady květin byly zaznamenány nejen ve firmách a korporacích, ale také u zaměstnanců na home-office, kteří potvrzují pozitivní účinky květin na jejich pracovní výkony a morálku. Jak už víme, čerstvé květiny nám mohou pomoci snížit stres a zároveň zlepšit naši náladu, což platí obecně, bez ohledu na jejich umístění. Ať už si květinami vylepšíte váš pracovní stůl v práci, nebo u vás doma, ve všech případech to bude mít pozitivní účinek na váš pracovní výkon. Květiny jsou navíc skvělým způsobem, jak potěšit vaše kolegy a udělat vaše pracovní prostředí ještě o kousek příjemnější. V práci trávíme velkou část dne a života, proto je důležité ji zpříjemnit co nejvíce a udělat si ji co nejhezčí.

 

Nejen psychika, ale také fyzické zdraví vám poděkuje

Kromě velkých výhod na vaše psychické zdraví mohou mít květiny výrazně pozitivní vliv na celkové fyzické zdraví zaměstnanců. Květiny pomáhají snižovat množství oxidu uhličitého a dalších částic, které se vznášejí volně ve vzduchu a poletují nevidomě všude kolem vás. Díky neustálému ruchu a šumu v kanceláři tyto částice proudí vzduchem a výrazně tak ovlivňují pracovní ovzduší. Umístěním květin můžete tak výrazně snížit jejich výskyt a vytvořit tak příjemnější, a hlavně zdravější pracovní prostředí pro zaměstnance. I tyto drobné změny mohou mít ve výsledku skutečně velký dopad na celkové zdraví zaměstnanců, kteří v důsledku těchto drobných, ale pozitivních změn nebudou muset brát tolik dovolené, kvůli pracovní neschopnosti. Více času v kanceláři vede tedy nejen k vyšší produktivitě společnosti, ale také k menšímu plýtvání s penězi na proplácení nemocenské dovolené.

 

Zvýšená kreativita vašich zaměstnanců

Studie dokazují, že lidé, kteří jsou obklopeni květinami a rostlinami, mají větší tendence myslet kreativně a díky tomu i přicházet s efektivnějšími a zajímavějšími nápady pro řešení problémů. Zvýšení kreativity zároveň podporuje i zvýšenou produktivitu díky tomu, že lidé si práci skutečně užívají a udělají ji více a snadněji. A kdo by si nepřál pracovat efektivněji, kreativněji a ke všemu mít ještě rychleji hotovo. Existuje snad výhodnější kombinace? Nemyslíme si!

 

Čerstvé květiny na pracovním stole tak dokážou skutečně kouzla. Ať už vás bude nabíjet barevnost květů nebo jejich dokonalá vůně. Už po pár chvilkách poznáte rozdíl při práci a efektivitě. Váš prostor se tak stane mnohem příjemnějším prostředím nejen pro práci, ale i pro samotné bytí. Využijte síly květin ve váš prospěch. Ať už se jedná o řezané květiny, které přinesou krásnou hru barev na váš pracovní stůl, nebo zelené stálice ve formě krásných pokojovek. V tomto případě už pouze záleží jenom na tom, co skutečně hledáte. Zda chvilkovou radost pro vás a vaše blízké v podobě čerstvě řezaných květin, které budete moci častěji měnit a užívat si tak jejich variability, nebo stálejší variantu v podobě zelených pokojovek, které vám ke všemu budou ještě krásně čistit vzduch. Ať už vaše volba bude jakákoliv můžete se těšit na příjemnější prostředí pro vaši práci a s ním i větší efektivitu.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 2

KVĚTINOVÝ KOŠ 2

již od 1331 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 3

KVĚTINOVÝ KOŠ 3

již od 1379 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 4

KVĚTINOVÝ KOŠ 4

již od 1299 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 11

KVĚTINOVÝ KOŠ 11

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 12

KVĚTINOVÝ KOŠ 12

již od 1631 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 13

KVĚTINOVÝ KOŠ 13

již od 1497 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 20

KVĚTINOVÝ KOŠ 20

již od 1491 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé