Jak vybrat smysluplné smuteční květiny

Pomoc při výběru smutečních květin

Pohřby nikdy nebyly a nikdy ani nebudou lehkou záležitostí. V den, kdy se loučíme s našimi blízkými, panuje většinou smutná nálada a člověk občas neví, kde mu hlava stojí. I v tyto nelehké chvíle je však nutné nezapomínat na podporu nejbližších a věnovat jim patřičné vyjádření úcty a pocitu, že jste tu pro ně i v těch nejtěžších životních momentech. Právě v této situaci vám květiny dokonale pomohou vyjádřit vaše pocity podpory a pomůžou povzbudit pozůstalé. Výběr pohřebních květin by vás neměl rozhodně stresovat, proto jsme si pro vás připravili dnešní článek, abychom vám poradili, jak vybrat správnou smuteční kytici.

 

Pohřby jsou pochmurné záležitosti, kdy se nacházíme v situaci uctění života a odkazu na někoho, koho jsme milovali nebo jsme mezi sebou měli velmi úzké partnerské spojení. V tento moment je běžné posílat smuteční květiny na podporu truchlící rodině, abychom ukázali, že nám skutečně záleží na podpoře a že je nám líto, jakou situací si momentálně prochází. Věnování smutečních květiny je dokonalým projevem úcty, která dokáže dodat alespoň trochu naděje v lepší zítřky.

 

Přiznejme si, že některá květinová aranžmá mohou působit nevhodně a neosobně. Proto je tedy skutečně vhodné se zamyslet trochu více nad výběrem smuteční kytice a vybrat tak mnohem příjemnější a osobnější kytici, kterou dáme najevo náš zájem a bližší emoce. Zde vám přinášíme inspiraci na smuteční květiny, se kterými rozhodně nešlápnete vedle.

 

Výběr správné a smysluplné barvy

Možná budete trochu překvapení, ale květinová výzdoba na pohřeb může být také pestrá a radostná. Například žluté květy v kombinaci s červenou nejsou přešlapem, ale naopak správnou volbou.

I když je bílá vhodnou a pravděpodobně i nejtradičnější barvou na pohřby, zejména v případě někoho, koho jste příliš neznali, výběr živějšího a barevnějšího uspořádání pomůže alespoň trochu zvednout náladu rodině a přátelům. Zároveň se také doporučuje zakomponovat oblíbenou barvu zesnulého. Nejradostnější květiny, které tedy můžete pořídit, jsou v oblíbené barvě nebo kombinaci barev zesnulého. V takových barvách můžete věnovat univerzální květiny různých velikostí nebo druhů a rozhodně neuděláte chybu.

Co víc můžete udělat, než se naposled se zesnulým rozloučit v barvách, které měl nejradši. Větší projev úcty snad ani nemůžete projevit. K tradičním barvám štěstí patří žlutá a oranžová. Pokud ale byla například oblíbená barva zesnulého fialová barva, neuděláte chybu ani kytici sladěnou do fialové barvy.

 

Mnoho lidí se vyhýbá účasti na pohřbech a dalších vzpomínkových akcí, jelikož je pro ně tato událost psychicky skutečně náročná a berou ji za stresující. Je nutné uznat, že pohřby jsou událostí, která je skutečně nabitá emocemi a nemusí ji tak všichni dobře zvládnout. Pro tyto případy existuje možnost květinových kurýrů a vyznání tak rodině pozůstalého úctu tímto směrem. Uvidíte, že bude rodina mile překvapena a s největší pravděpodobností to skutečně nebude čekat. Jedná se tak o originální a promyšlené gesto, jak ukázat rodině zesnulého, že na ně myslíte v těch nejnáročnějších chvílích a jste tu pro ně.

 

Přizpůsobte smuteční dekorace

Při výběru konkrétního druhu květin pro smuteční dekorace, byste vždy měli myslet na život zesnulého. Pokud jste znal jeho oblíbenou květinu, volba by měla být víceméně jasná. Zároveň pokud chcete pořídit skutečně promyšlenou květinu je vhodné se před jejím nákupem podívat na konkrétní významy a symboliku jednotlivých květinových druhů. Díky čemuž můžete vybrat perfektní květinu, která bude dokonale reflektovat váš vztah k zesnulému. Květinová úprava pro kremace by měla být odlišná než u tradičních pohřbů. Vhodné jsou větší květinové aranžmá v košících a velkých vázách. 

 

Nebojte se květiny poslat přímo k rodině zesnulému domů

Pokud byste rádi raději poslali kytici, jako význam podpory, vhodnějším řešením, než kytice na pohřeb bude možnost využít služeb kurýra a poslat smuteční kytici jako projev podpory přímo k rodině zesnulého domů. U tradičních pohřbů většina květin zůstane společně se zesnulým. V případě kurýra bude doručena na místo bydliště, kde bude rodině dělat radost ještě dlouho poté. Navíc přinese alespoň trochu pozitivní energie do tohoto ponurého období a dodá všem naději, že je lepší chvíle čekají a naděje tak umírá poslední. I na takové životní situace je Kup kytici připravena. Stačí si jen vybrat kytici přesně podle vašich preferencí a doufat, že právě tato kytice bude nositelem naděje a víry v lepší zítřky, což by mělo být jejím hlavním poselstvím.

 

Výběr správné smuteční kytice je poslední šance, jak se s blízkými rozloučit s úctou a nejdůstojněji jak umíte, proto je důležité tento výběr nepodcenit a vybrat opravdu dle vašich vnitřních pocitů a emocí spojených se zesnulým. Ačkoliv se jedná o skutečně složité chvíle, které bychom nejradši nikdy už nezažili, bohužel i tyto situace jsou nedílnou součástí našich životů a musíme se k nim postavit čelem. Proto výběr správné poslední kytice by měl být nedílnou součástí důstojného rozloučení.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

VĚNEC NA POHŘEB 1

VĚNEC NA POHŘEB 1

již od 3366 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 2

VĚNEC NA POHŘEB 2

již od 3399 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 3

VĚNEC NA POHŘEB 3

již od 3724 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 4

VĚNEC NA POHŘEB 4

již od 3509 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 5

VĚNEC NA POHŘEB 5

již od 3663 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 6

VĚNEC NA POHŘEB 6

již od 3333 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 7

VĚNEC NA POHŘEB 7

již od 3443 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 8

VĚNEC NA POHŘEB 8

již od 3553 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 9

VĚNEC NA POHŘEB 9

již od 3460 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 10

VĚNEC NA POHŘEB 10

již od 3355 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 11

VĚNEC NA POHŘEB 11

již od 3399 Kč
VĚNEC NA POHŘEB 12

VĚNEC NA POHŘEB 12

již od 3526 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

Jedenáct podzimních květin pro dokonalou podzimní atmosféru

27.10.2021

Květiny pro krásnou podzimní atmosféru

S podzimem mnoho lidí získává pocit, že sezóna krásných, barevných květin je pryč. Nicméně to, že nám teploty začínají pomalu klesat ještě nutně neznamená, že je krásným květinám konec. Naopak i takový podzim má rozhodně co nabídnout. Barevné podzimní kombinace nabízí širokou škálu nádherných barev, které dokážou přinést teplo do každé domácnosti a rozzářit tak pochmurné dny našich nejbližších. Podzim je naopak skvělým obdobím a také důvodem, proč byste měli darovat kytici plnou zářivých květin. Květiny můžete darovat vašim blízkým tradičním způsobem nebo naopak zvolit v naší společnosti stále poněkud netradiční způsob, kterým je zaslání květin pomocí květinového kurýra. Pojďte se společně s námi podívat na druhy, které patří mezi podzimní oblíbence. Inspirace není nikdy dost a možná v dnešní dávce květin najdete druhy, o kterých jste doposud neslyšeli nebo vás nenapadlo se na ně zaměnit.

Číst celé
Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

Nejčastější důvody, proč se u vás květinám nedaří

25.10.2021

Proč se vašim květinám doma nedaří

 

Který pěstitel si tuto otázku už někdy nepoložil? Ačkoliv si pořídíte rostliny v krásném, rozkvetlém stavu, kdy vypadají zdravě a svěže, rozhodně nepočítáte s tím, že by se jim u vás nelíbilo. Ovšem i tento počáteční stav se může během chvilky změnit a stane se, že vaše pokojovky začnou zničeho nic umírat i přes vaše přesvědčení, že jim poskytuje tu nejlepší péči. Nejčastěji se tak děje u pěstitelů nováčků, kteří se s květinami spíše seznamují, a proto není divu, že nováčci v oboru jsou často zmatení, proč jejich rostlina odešla.

Dobrou zprávou ale je, že rostliny opravdu neumírají jen tak bez důvodu. Pokojové rostliny jsou ve skutečnosti poměrně předvídatelné v závislosti na jejich druhu a drtivá většina rostlinných obětí je způsobena stejnými faktory. My vám dnes prozradíme nejčastější důvody, proč pokojové rostliny umírají a možná právě díky tomuto článku, objevíte zakopaného psa i ve vašem případě. Pojďte společně s námi odhalit tajemství spojené s umíráním vašich pokojovek.

Číst celé
Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

Dýňové variace, najděte tu nejlepší pro vaši večeři

24.10.2021

Tipy na vaření s dýní

Ať už se o dýně zajímáte nebo ne, alespoň tušíte, že existuje více dýňových druhů, přičemž některé z nich jsou vhodnější volbou pro dekorace, zatímco na jiných si můžete klidně pochutnat k večeři. Všichni z nás jistě známe obří dýně, které následně putovaly do neoblíbených školních kompotů, kterým jsme se ve výsledku raději vyhýbali, než že bychom se na ně těšili. Ovšem s rostoucí popularitou farmářských trhů a drobným zemědělstvím se nám otevřela široká škála dýňových odrůd, které se pěstují výhradně ke konzumaci. Pojďte se společně s námi v dnešním článku inspirovat různými odrůdami dýní, které jsou vhodné ke zpracování ve vaší kuchyni.

Číst celé