Jak nakombinovat vánoční aranžmá

Slavnostní vánoční aranžmá a barevné kombinace

Svátky jsou doslova za rohem a jednou z nejdůležitějších částí je zdobení vašeho domova. V této sváteční sezóně je rozhodně důležitý výběr správných květin pro tuto jedinečnou příležitost. Nejen, že chcete vybrat to správné sváteční aranžmá, které svými barvami alespoň trochu reflektuje oblíbené sváteční barvy, zároveň je také potřeba myslet na zbytek interiéru a hlavně na vaše osobní preference! Nenechte se unést pouze sváteční náladou, nejdůležitější u svátečního aranžmá je to, aby jste hlavně vy byli spokojeni s výsledkem. V dnešním článku si představíme několik nápadů, které vám možná pomohou vybrat ty správné druhy květin a nejkrásnější barevné kombinace pro vaše vánoční dekorace.

 

Vánoční růže

Červená a bíla barva jsou jasnými vítězi, pokud se jedná o slavnostní aranžmá. A nejen barvy, ale také druhy květin mají své stálice, jedná se zejména o klasické růže, které patří mezi velmi oblíbené sváteční druhy květin. Pokud tedy hledáte kytici, která bude vhodná, elegantní a opravdu svátečního vzhledu, zaměřte se na červené a bílé růže, které jistě seženete v každém květinářství, nebo si je můžete objednat online. Červené a bílé růže můžete začlenit jako středobod do velkých kytic, nebo můžete zvolit pouze čistou kytici slouženou z bílých a červených růží, kterou můžete využít do vázy na štědrovečerní večeři. Pokud chcete vaši kytici a aranžmá něčím ozvláštnit můžete kolem něj rozprostřít světýlka, které dodají magickou sváteční atmosféru.

 

Červená, bílá a zelená

Pokud chcete něco tradičnějšího, můžete vždy sáhnout po barevné klasice červené, bílé a zelené. Tyto slavnostní aranžmá často zahrnují několik druhů květin spolu s jehličím a červenými bobulemi nebo doplňky. Často nechybí také přírodní doplňky ve formě šišek nebo barevné sváteční stuhy, které dokáží podtrhnout sváteční atmosféru. A jaké květinové druhy jsou vhodné pro tato aranžmá? Můžete vyzkoušet spárovat například zmíněné růže, které sežene jak v bílé, tak i červené barvě. Mezi další oblíbence patří rozhodně lilie nebo karafiáty, které stejně tak seženete v obou zmíněných kombinacích. Nejde ale jenom o barvu, ale také o texturu, právě karafiáty díky svým nádherně členěným květům dokážou vytvořit opravdu nádherné sváteční aranžmá. Zelenou barvu můžete přinést pomocí obyčejného jehličí, například jedličky jsou opravdu vytrvalé a vhodné pro jakékoliv sváteční aranžmá. Zelená barva vždy pomůže přinést trochu života do výsledných aranžmá a vy si tak můžete alespoň trochu užít přírody u vás doma.

 

Trocha exotiky!

Slavnostní vánoční aranžmá se ne vždy nutně musí držet dlouho zajetých tradic. Existuje opravdu mnoho dalších způsobů a možností jak si můžete váš sváteční styl vylepšit a ozvláštnit něčím novým a netradičním a díky těmto drobným krokům přinést na sváteční tabuli ještě více barev! Co tak si přinést taky trochu netradiční exotiky a vyzkoušet aranžmá, složené z netradičních tropických květin. Zkuste mezi aranžmá zakomponovat například nádhernou toulitku, nebo třeba oblíbenou Birds of paradise, díky těmto exotickým kouskům můžete získat na váš sváteční stůl trochu více pozitivních barev. Pokud budete používat výraznější květy, je lepší se poté vyhnout výrazným doplňkům. Exotické květy jsou zajímavé už samy o sobě a proto nepotřebují další doplňky, naopak velmi snadno můžete aranžmá s exotickými květinami překombinovat.

 

S ohledem na všechny vánoční dekorace a aranžmá je důležité nezapomenout na tu nejdůležitější ozdobu celého domova, během vánočních svátků a tím není nic jiného než vánoční stromeček. Pokud chcete být opravdu precizní a mít pod kontrolou každý detail, můžete vánoční výzdobu sladit s ozdobami na vašem stromečku, díky tomu vytvoříte obdivuhodné vánoční schéma, které bude nepřehlédnutelné!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé