Jak nakombinovat vánoční aranžmá

Slavnostní vánoční aranžmá a barevné kombinace

Svátky jsou doslova za rohem a jednou z nejdůležitějších částí je zdobení vašeho domova. V této sváteční sezóně je rozhodně důležitý výběr správných květin pro tuto jedinečnou příležitost. Nejen, že chcete vybrat to správné sváteční aranžmá, které svými barvami alespoň trochu reflektuje oblíbené sváteční barvy, zároveň je také potřeba myslet na zbytek interiéru a hlavně na vaše osobní preference! Nenechte se unést pouze sváteční náladou, nejdůležitější u svátečního aranžmá je to, aby jste hlavně vy byli spokojeni s výsledkem. V dnešním článku si představíme několik nápadů, které vám možná pomohou vybrat ty správné druhy květin a nejkrásnější barevné kombinace pro vaše vánoční dekorace.

 

Vánoční růže

Červená a bíla barva jsou jasnými vítězi, pokud se jedná o slavnostní aranžmá. A nejen barvy, ale také druhy květin mají své stálice, jedná se zejména o klasické růže, které patří mezi velmi oblíbené sváteční druhy květin. Pokud tedy hledáte kytici, která bude vhodná, elegantní a opravdu svátečního vzhledu, zaměřte se na červené a bílé růže, které jistě seženete v každém květinářství, nebo si je můžete objednat online. Červené a bílé růže můžete začlenit jako středobod do velkých kytic, nebo můžete zvolit pouze čistou kytici slouženou z bílých a červených růží, kterou můžete využít do vázy na štědrovečerní večeři. Pokud chcete vaši kytici a aranžmá něčím ozvláštnit můžete kolem něj rozprostřít světýlka, které dodají magickou sváteční atmosféru.

 

Červená, bílá a zelená

Pokud chcete něco tradičnějšího, můžete vždy sáhnout po barevné klasice červené, bílé a zelené. Tyto slavnostní aranžmá často zahrnují několik druhů květin spolu s jehličím a červenými bobulemi nebo doplňky. Často nechybí také přírodní doplňky ve formě šišek nebo barevné sváteční stuhy, které dokáží podtrhnout sváteční atmosféru. A jaké květinové druhy jsou vhodné pro tato aranžmá? Můžete vyzkoušet spárovat například zmíněné růže, které sežene jak v bílé, tak i červené barvě. Mezi další oblíbence patří rozhodně lilie nebo karafiáty, které stejně tak seženete v obou zmíněných kombinacích. Nejde ale jenom o barvu, ale také o texturu, právě karafiáty díky svým nádherně členěným květům dokážou vytvořit opravdu nádherné sváteční aranžmá. Zelenou barvu můžete přinést pomocí obyčejného jehličí, například jedličky jsou opravdu vytrvalé a vhodné pro jakékoliv sváteční aranžmá. Zelená barva vždy pomůže přinést trochu života do výsledných aranžmá a vy si tak můžete alespoň trochu užít přírody u vás doma.

 

Trocha exotiky!

Slavnostní vánoční aranžmá se ne vždy nutně musí držet dlouho zajetých tradic. Existuje opravdu mnoho dalších způsobů a možností jak si můžete váš sváteční styl vylepšit a ozvláštnit něčím novým a netradičním a díky těmto drobným krokům přinést na sváteční tabuli ještě více barev! Co tak si přinést taky trochu netradiční exotiky a vyzkoušet aranžmá, složené z netradičních tropických květin. Zkuste mezi aranžmá zakomponovat například nádhernou toulitku, nebo třeba oblíbenou Birds of paradise, díky těmto exotickým kouskům můžete získat na váš sváteční stůl trochu více pozitivních barev. Pokud budete používat výraznější květy, je lepší se poté vyhnout výrazným doplňkům. Exotické květy jsou zajímavé už samy o sobě a proto nepotřebují další doplňky, naopak velmi snadno můžete aranžmá s exotickými květinami překombinovat.

 

S ohledem na všechny vánoční dekorace a aranžmá je důležité nezapomenout na tu nejdůležitější ozdobu celého domova, během vánočních svátků a tím není nic jiného než vánoční stromeček. Pokud chcete být opravdu precizní a mít pod kontrolou každý detail, můžete vánoční výzdobu sladit s ozdobami na vašem stromečku, díky tomu vytvoříte obdivuhodné vánoční schéma, které bude nepřehlédnutelné!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Valentýnské květiny

Valentýnské květiny

25.1.2021

Průvodce valentýnskými květinami

Den svatého Valentýna se slaví po celém světě každý rok a to přesně 14. února. Valentýn je časem, kdy si zamilované páry projevují své city nejčastěji prostřednictvím květin, dárků a zamilovaných gest. Valentýn není žádnou novinkou ani u nás v České republice a stal se zde poměrně populárním svátkem, i přesto že mnoho lidí stále raději preferuje první Máj. Nicméně nic nebrání v tom, abyste své city projevili i na svátek všech zamilovaných. Pokud si nejste jistí jaké ideální květy na Valentýna zvolit, přinášíme vám inspiraci, která vám snad usnadní vaše rozhodování.

Číst celé
Darování květiny ve firmě

Darování květiny ve firmě

16.1.2021

Jak darovat květiny v profesním světě

Jistě už máte praxi s darováním květin pro vaše blízké, rodinu nebo kamarády. Pro lidi, kteří jsou nám blízcí není zase tak těžké vybrat ty správné květy, pokud je znáte dostatečně dobře. Horší může být volba květin pro vaše kolegy z práce, šéfy, zákazníky nebo obchodníky. Možná je ale právě na čase to změnit. Ne vždy k darování květin potřebujete speciální příležitost, ale můžete se držet tradičních narozeniny, výročí, odchod do důchodu, povýšení nebo také smutnější události, jako je například poslední den v práci. Ačkoliv se čerstvá kytice řezaných květin může zdát jako přirozený dárek, je třeba dodržet hned několik základním pravidel, pokud jde o etiketu darování. Mezi zasíláním kytice jako obchodní dar partnerům, spolupracovníkům, klientům nebo dokonce vašemu šéfovi je možná tenčí hranice, než by se na první pohled mohlo zdát. Tyto hranice je ale důležité vždy respektovat a dodržovat. Pojďme se tedy společně v dnešním článku podívat na základní květinovou etiketu na pracovišti.

Číst celé
Nejvhodnější barva růží na Valentýna

Nejvhodnější barva růží na Valentýna

16.1.2021

Jakou barvu růží poslat na Valentýna?

Na svátek svatého Valentýna se prodá téměř 200 milionů růží, ano, čtete správně, neuvěřitelných 200 milionů růží. Pro představu, svátek svatého Valentýna se setkává s velkou oblibou zejména ve Spojených státech a stačí abyste věnovali dospělému jednu jedinou růži, a hned je pár milionů fuč. Ovšem nejen v USA se slaví svátek svatého Valentýna, ale také v Evropě, nebo u nás v Česku. Ani u nás nelze popřít, že většina lidí si spojuje Valentýna právě s červenými růžemi, romantikou, láskou a vášní, ovšem poslední dobou se Valentýn stává stále více oslavy lásky, jakéhokoliv druhu. Tím máme na mysli lásku k vašim blízkým, rodině, sourozeneckou lásku, lásku mezi přáteli nebo dokonce i projev lásky k vašemu domácímu mazlíčku. Láska má mnoho forem, proto je vhodné zmínit i ty opomíjenější, nejen lásku partnerskou. Pokud tedy chcete na Valentýna obdarovat vaše kamarády nebo příbuzné, stále můžete sáhnou po růžích, protože právě barva růže určuje význam, který chcete darováním květů sdělit.

 

Číst celé