Jak nakombinovat vánoční aranžmá

Slavnostní vánoční aranžmá a barevné kombinace

Svátky jsou doslova za rohem a jednou z nejdůležitějších částí je zdobení vašeho domova. V této sváteční sezóně je rozhodně důležitý výběr správných květin pro tuto jedinečnou příležitost. Nejen, že chcete vybrat to správné sváteční aranžmá, které svými barvami alespoň trochu reflektuje oblíbené sváteční barvy, zároveň je také potřeba myslet na zbytek interiéru a hlavně na vaše osobní preference! Nenechte se unést pouze sváteční náladou, nejdůležitější u svátečního aranžmá je to, aby jste hlavně vy byli spokojeni s výsledkem. V dnešním článku si představíme několik nápadů, které vám možná pomohou vybrat ty správné druhy květin a nejkrásnější barevné kombinace pro vaše vánoční dekorace.

 

Vánoční růže

Červená a bíla barva jsou jasnými vítězi, pokud se jedná o slavnostní aranžmá. A nejen barvy, ale také druhy květin mají své stálice, jedná se zejména o klasické růže, které patří mezi velmi oblíbené sváteční druhy květin. Pokud tedy hledáte kytici, která bude vhodná, elegantní a opravdu svátečního vzhledu, zaměřte se na červené a bílé růže, které jistě seženete v každém květinářství, nebo si je můžete objednat online. Červené a bílé růže můžete začlenit jako středobod do velkých kytic, nebo můžete zvolit pouze čistou kytici slouženou z bílých a červených růží, kterou můžete využít do vázy na štědrovečerní večeři. Pokud chcete vaši kytici a aranžmá něčím ozvláštnit můžete kolem něj rozprostřít světýlka, které dodají magickou sváteční atmosféru.

 

Červená, bílá a zelená

Pokud chcete něco tradičnějšího, můžete vždy sáhnout po barevné klasice červené, bílé a zelené. Tyto slavnostní aranžmá často zahrnují několik druhů květin spolu s jehličím a červenými bobulemi nebo doplňky. Často nechybí také přírodní doplňky ve formě šišek nebo barevné sváteční stuhy, které dokáží podtrhnout sváteční atmosféru. A jaké květinové druhy jsou vhodné pro tato aranžmá? Můžete vyzkoušet spárovat například zmíněné růže, které sežene jak v bílé, tak i červené barvě. Mezi další oblíbence patří rozhodně lilie nebo karafiáty, které stejně tak seženete v obou zmíněných kombinacích. Nejde ale jenom o barvu, ale také o texturu, právě karafiáty díky svým nádherně členěným květům dokážou vytvořit opravdu nádherné sváteční aranžmá. Zelenou barvu můžete přinést pomocí obyčejného jehličí, například jedličky jsou opravdu vytrvalé a vhodné pro jakékoliv sváteční aranžmá. Zelená barva vždy pomůže přinést trochu života do výsledných aranžmá a vy si tak můžete alespoň trochu užít přírody u vás doma.

 

Trocha exotiky!

Slavnostní vánoční aranžmá se ne vždy nutně musí držet dlouho zajetých tradic. Existuje opravdu mnoho dalších způsobů a možností jak si můžete váš sváteční styl vylepšit a ozvláštnit něčím novým a netradičním a díky těmto drobným krokům přinést na sváteční tabuli ještě více barev! Co tak si přinést taky trochu netradiční exotiky a vyzkoušet aranžmá, složené z netradičních tropických květin. Zkuste mezi aranžmá zakomponovat například nádhernou toulitku, nebo třeba oblíbenou Birds of paradise, díky těmto exotickým kouskům můžete získat na váš sváteční stůl trochu více pozitivních barev. Pokud budete používat výraznější květy, je lepší se poté vyhnout výrazným doplňkům. Exotické květy jsou zajímavé už samy o sobě a proto nepotřebují další doplňky, naopak velmi snadno můžete aranžmá s exotickými květinami překombinovat.

 

S ohledem na všechny vánoční dekorace a aranžmá je důležité nezapomenout na tu nejdůležitější ozdobu celého domova, během vánočních svátků a tím není nic jiného než vánoční stromeček. Pokud chcete být opravdu precizní a mít pod kontrolou každý detail, můžete vánoční výzdobu sladit s ozdobami na vašem stromečku, díky tomu vytvoříte obdivuhodné vánoční schéma, které bude nepřehlédnutelné!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé