Etiketa při zasílání květin

Jak na zasílání květin pro blízkého člověka

Všichni jsme to pravděpodobně už někdy zažili. Pocit motýlů v břiše, problémy s hledáním správných slov v konverzaci, pocit, že vám srdce poskočí pokaždé, když uvidíte člověka, který zabírá 90 % vašich myšlenek. Když se zamilujete, je to ten nejúžasnější a zároveň nejděsivější pocit na světě. Úžasný proto, že se při něm můžete cítit, jako byste chodili po vodě. Je to děsivé, protože vaše myšlenky sužuje otázka “Co kdyby?". Tedy: "Co když mě nebude mít rád/a?".

 

Když jste do někoho zamilovaní, pravděpodobně také cítíte nutkání své city vykřičet naokolo a zároveň je udržet v tajnosti. Pokud se přikláníte spíše k prvnímu citu, pak jste možná na krůček od romantického gesta vůči vašemu vyvolenému či vyvolené. Květiny jsou snadným a roztomilým způsobem, jak dát najevo své city, aniž byste zašli příliš daleko a předčasně řekli "miluji tě". Měli byste však své lásce poslat růže nebo je to špatný nápad?

 

Etiketa posílání květin

Na posílání květin někomu, ke komu opětujete romantické city, není nic špatného. Pokud si však nejste zcela jisti, že vaše vyvolená nebo vyvolený tyto city opětuje, může zaslání květin vyvolat nepříjemnou situaci. Co když pošlete květiny anonymně a vaše láska nezjistí, kdo je poslal? Co když svou lásku postavíte do situace, kdy bude mít pocit, že na vaše gesto nemůže reagovat, aniž by zranila vaše city? Tyto scénáře jsou jen několika příklady toho, co se může stát, pokud pošlete květiny, aniž byste zvážili důsledky.

 

Jinými slovy, posílání květin by nemělo být první věcí, kterou vyjádříte vaši zamilovanost. Navažte konverzaci. Užívejte společný čas - buď s přáteli, nebo mezi čtyřma očima. Vyražte na výlety, které by se daly klasifikovat jako rande, i když možná ještě nejste připraveni je tak označit. Pokud cítíte, že vaše city jsou opětovány, zariskujte a pošlete květiny! Vaše gesto by mohlo být jiskrou, která z vaší zamilovanosti udělá vztah!

 

Při posílání květin byste měli myslet také na samotného příjemce. Je to člověk, který by květiny ocenil? To, že jste do někoho zamilovaní, ještě nemusí znamenat, že je to člověk, který je na květiny. Zamyslete se nad tím, co má vaše zamilovaná polovička ráda a podle toho postavte své romantické gesto, místo abyste s květinami jen doufali v to nejlepší. Barevná kytice obvykle zafunguje na dívku, která vás má ráda a jako romantické gesto je to sice staromódní, ale co? Zkuste si před objednáním zjistit, zda má ráda staromódní romantiku.

 

Co se týče posílání anonymních květin vaší lásce, na jednu stranu to může být hravá a romantická věc, pokud příjemci okamžitě dojde, kdo je poslal. Pokud jste se zamilovali do dívky, se kterou jste mluvili jen jednou nebo dvakrát, anonymní posílání květin by v ní mohlo vyvolat pouze obavy, že má pronásledovatele nebo nechtěného ctitele.

 

Poslat či neposlat?

Pokud zvažujete, zda poslat květiny dívce, která se vám líbí, pomůže vám při rozhodování tento seznam kdy kytici poslat a kdy se tomu raději vyvarovat.

 

Situace, kdy je kytice správná volba:

●     Květiny své vyvolené posílejte v době, pokud víte, že je do vás také zamilovaná. To je nejbezpečnější způsob, jak si být jistý, že váš akt laskavosti a náklonnosti bude mít požadovaný dopad.

●     Pošlete květiny své milované osobě i v moment, pokud s ní teprve začínáte chodit. Pokud jste od přírody milý a pozorný člověk, pravděpodobně vám přijde normální, že chcete poslat květiny už teď. Uděláte-li to na začátku vztahu, pomůže vám to rychleji odhalit vaše skutečné city.

●     Květiny posílejte ve chvíli, pokud máte pocit, že by k vám vaše láska mohla cítit totéž. Přiložte přáníčko, které potvrzuje skutečnost, že si nejste jistí jak to mezi vámi je, ale že jste chtěli vyjádřit své city. Většina dívek nebude nic namítat proti tomu, když obdrží krásnou kytici květin - obzvlášť od někoho, koho zná a kdo se jim možná dokonce líbí!

●     Květiny posílejte tehdy, pokud se blíží nějaká zvláštní příležitost, například narozeniny vaší lásky nebo Valentýn. Pokud jste začali chodit na rande a cítíte, že vztah je vzájemný, květiny budou i k těmto běžným randíčkům jsou vhodnou volbou.

●     Květin posílejte v době, pokud víte, že je dotyčná osoba ve stresu nebo má teď složité chvíle v práci či ve škole. Je to ideální způsob, jak je povzbudit a vyjádřit jim podporu.

 

Situace, kdy je lepší květiny neposílat:

●     Neposílejte květiny někomu, o kom víte, že k vám neopětuje zamilované pocity. Bude se tak cítit nepříjemně. Neznamená to, že k vám tato osoba nikdy nebude cítit totéž, ale nechcete nic uspěchat a odradit ji.

●     Neposílejte květiny nikomu, kdo je ve vztahu. Toto je jedno z nejdůležitějších pravidel, kterého bychom se všichni měli držet a nikdy tuto hranici nepřekročit. Někdy mohou být naše city tak silné, že zapomínáme používat vlastní úsudek. Pokud pošlete květiny dívce, která má vážný vztah, nevysíláte tím o sobě vůbec dobrý signál. Naopak to ve většině případů bude mít zcela opačný efekt než ten, po kterém toužíte.

●     Neposílejte květiny příliš často. Pokud je pošlete jednou a ještě se vám neozvala, je důležité respektovat její čas a počkat na odpověď. Pokud pošlete další kytici, můžete působit zoufale. Pamatujte, že všechny věci vyžadují čas a dobré věci přicházejí k těm, kteří čekají, proto vždy nechejte mezi jednotlivými kyticemi dostatečný prostor.

●     Pokud víte, že se chystá odjet na dovolenou, v žádném případě neposílejte živé květiny. Dotyčná nebude mít na květiny čas. A to v obou případech, jak si je užít nebo o ně pečovat.

 

Jakou kytici zvolit?

Výběr správných květin, které pošlete své zamilovanosti, je velkým rozhodnutím. Věřte tomu nebo ne, různé druhy květin vysílají různá poselství. Myslíme si, že nejlepší bude některá z níže uvedených tří možností:

 

Červené růže: Červené růže jsou klasickým poselstvím lásky a obdivu.

Růžové růže: Květiny s růžovým nádechem jsou elegantní a mírné odvážné. Pokud spolu teprve začínáte chodit, světle růžová barva je skvělá volba.

Zářivě růžové růže: Tyto růžové květiny řeknou "Mám tě rád", ale ne příliš vážně.

 

Další způsoby, jak můžete projevit vaši náklonnost

Pokud si myslíte, že zaslání květin by mohlo být příliš, můžete své vyvolené poslat dopis, ve kterém jí můžete sdělit, že jste si jí všimli a rádi byste ji lépe poznali. Nikdy se nedozvíte, jestli je do vás zamilovaná, pokud jí to neřeknete jako první. Víme, jak těžké to pro vás může být, ale po rozhovoru s ní se určitě budete cítit lépe. A pokud u vás kytice vyhrála, neváhejte a objednejte si kytici pro dívku svých snů ještě dnes.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

ALANIS

ALANIS

již od 1084 Kč
ALENA

ALENA

již od 1062 Kč
ANDREA

ANDREA

již od 1071 Kč
TANIFE

TANIFE

již od 1063 Kč
ANNA

ANNA

již od 1130 Kč
ANTONIE

ANTONIE

již od 1015 Kč
APOLENA

APOLENA

již od 1153 Kč
ARABELA

ARABELA

již od 1197 Kč
ADRIANA

ADRIANA

již od 1130 Kč
ARIANA

ARIANA

již od 1123 Kč
BARBARA

BARBARA

již od 1107 Kč
BARBORA

BARBORA

již od 1103 Kč
EMILY

EMILY

již od 1211 Kč
KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

již od 839 Kč
ČERVENÉ RŮŽE

ČERVENÉ RŮŽE

již od 1254 Kč
RŮŽOVÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ORANŽOVÉ RŮŽE

ORANŽOVÉ RŮŽE

již od 1190 Kč
ŽLUTÉ RŮŽE

ŽLUTÉ RŮŽE

již od 1079 Kč
CECILIE

CECILIE

již od 1204 Kč
AFRODITA

AFRODITA

již od 1013 Kč
ALEXANDRA

ALEXANDRA

již od 1106 Kč
ALICE

ALICE

již od 1079 Kč
ANGELINA

ANGELINA

již od 1062 Kč
BJORK

BJORK

již od 1153 Kč
CLEOPATRA

CLEOPATRA

již od 1169 Kč
DANUŠE

DANUŠE

již od 1176 Kč
DENISA

DENISA

již od 1204 Kč
DONA

DONA

již od 1197 Kč
ELENA

ELENA

již od 1165 Kč
ELISN

ELISN

již od 1124 Kč
GISEL

GISEL

již od 1153 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 1

KVĚTINOVÝ KOŠ 1

již od 1469 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 5

KVĚTINOVÝ KOŠ 5

již od 1555 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 6

KVĚTINOVÝ KOŠ 6

již od 1574 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 7

KVĚTINOVÝ KOŠ 7

již od 1575 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 8

KVĚTINOVÝ KOŠ 8

již od 1452 Kč
KVĚTINOVÝ KOŠ 9

KVĚTINOVÝ KOŠ 9

již od 1423 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Gardénie, rady a tipy na pěstování

Gardénie, rady a tipy na pěstování

2.3.2022

Vše o gardéniích 

Rostliny gardénie mají nádherné, voňavé bílé květy, které jsou symbolem důvěry a jasnosti, což z nich dělá nádherný doplněk to každé zahrady nebo domácnosti. Na výběr máte zároveň spoustu odrůd, takže si jistě najdete přesně tu, která vás osloví. Pokud vezmete na milost několik našich tipů a rad je péče o tyto jedinečné květy skutečně hračka a to obzvlášť v létě. V dnešním článku se podíváme na správnou péči o gardénie a to včetně jejich přirozených potřeb a podmínek pro život jako je slunce, voda, teplota a další základní péče a byli připraveni skutečně na všechno. Zahrnuli jste také různé druhy gardénií, abyste si vybrali přesně tu, která je vašemu srdci nejbližší. Jako bonus jsme odpověděli na nejčastější kladené otázky, které nám ve spojení s gardéniemi chodí. Proto se pořádně usaďte, uvařte si kávu a ponořte se společně s námi do světa gardénií.

Číst celé
Dvacet nejromantičtějších květin

Dvacet nejromantičtějších květin

28.2.2022

Jaké jsou nejromantičtější květiny

Hledáte romantickou květinu, kterou byste mohli darovat milované osobě? Existuje mnoho druhů květin, které znamenají lásku, ovšem tou nejikoničtější zůstává i nadále červená růže. Pokud však hledáte něco jedinečnějšího a výjimečnějšího, můžete si vybrat z řady nádherných možností, jako jsou tulipány, pivoňky a gardénie. Sestavili jsme seznam 20 nejromantičtějších květin, jejich symboliky a tipů, které vám pomohou přizpůsobit vzhled a význam vašeho květinového aranžmá. 

 

Číst celé
Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

Obyčejná bylina, která může přivést včely na vaši zahradu

22.2.2022

Které bylinky milují včely

Na rozdíl od petržele, šalvěje, rozmarýnu a tymiánu se divoké majoráce ani zdaleka nedostává takovému obdivu. Oproti většině bylinek má však jednu zásadní výhodu navíc. Lidé ji nejčastěji znají pod jejím hojně používaným a alternativním názvem oregáno, což je také její vědecký název - origanum vulgare. Je velmi důležitým prvkem italské kuchyně a můžeme ji najít po celé Evropě. Ještě důležitější je však to, že je jednou z nejlepších bylinek, které na zahradu lákají včely, motýly a další opylovače!

Číst celé