Čím na Valentýna potěšit Vaši přítelkyni

Valentýnský průvodce: Jak potěšit na Valentýna vaši přítelkyni

Každoročně je 14. únor dnem, věnovaným lásce. Ideální čas, kdy můžete vyjádřit vaši náklonnost a city k vaší přítelkyni speciálními Valentýnskými květinami a dárky. Každá žena se těší, až bude na den svatého Valentýna rozmazlována, proto se jí snažte nezklamat obyčejnou bonboniérou ve tvaru srdce, která je často složena z příchutí, které nikdo nemá rád. Zvolte raději romantické květiny, které jsou jedinečným vyjádřením vašich zamilovaných citů. Valentýnské dary a kytice jsou navrženy speciálně v romantickém stylu a právě díky nim můžete vaší přítelkyni vyjádřit svou lásku a připomenout jí, jak je pro vás výjimečná.

 

Jaké jsou nejlepší valentýnské dárky pro vaši přítelkyni?


Nejlepší dárek je ten, který má ať už pro vás oba, nebo právě pro vaši přítelkyni speciální význam. Zatímco romantická kytice je základem Valentýna, vy můžete zvolit mnohem smysluplnější a zajímavější kytici, která je symbolická hlavně pro váš vzájemný vztah. Všechny květiny mají svoji jedinečnou krásu, ale jednotlivé druhy květin mají svoji nezaměnitelnou symboliku v závislosti nejčastěji na jejich barvě. Prozkoumejte jednotlivé významy květin podle jejich barev, abyste mohli vybrat ideální květinové aranžmá, kterým vyjádříte city své přítelkyni v originální symbolické kytici. Získejte navíc bonusové body za smysluplný vzkaz, který přiložíte ke kytici.

Co jednotlivé druhy znamenají?


Růže

Růže jsou tradičním symbolem romantické a vášnivé lásky a to zejména na Valentýna. Červené růže jsou dokonalým a opravdu častým valentýnským dárkem pro ženy. Červené růže dokáží nádherně vyjádřit lásku a vášeň a zároveň dát najevo že jste ve vašem vztahu opravdu oddaní pouze ní. Podobně i růžové růže jsou spojeny s pocity štěstí, milosti a elegance. Jejich sladká růžová barva evokuje hřejivé pocity lásky. Růžové růže jsou navíc ideální jak v jednoduché, tak i  ve smíšené kytici společně s červenými růžemi. Výběr elegantní kytice plné růžových růží pro vaši přítelkyni na Valentýna, je skvělý romantický způsob, jak vyjádřit pohodlí a stabilitu, které ve vašem vztahu cítíte.

 

Tulipány

Zatímco jsou růže obvyklou a ne úplně překvapivou volbou do valentýnských kytic, tulipány jsou díky své sladké vůni a jednoduché kráse dalším romantickým květinovým favoritem. V průběhu historie byly tulipány oblíbeným symbolem věčné lásky a oddanosti. Vzhledem k době květu, kdy tulipány začínají ukazovat svoji krásu již brzy na jaře jsou také symbolem nových začátků a znovuzrození. Tulipány jsou romantickou volbou, kterou můžete efektivně využít na začátku vašeho nového vztahu nebo oslavit s nimi i další významné etapy, které jste ve vašem vztahu dosáhli. Pošlete své přítelkyni na Valentýna kytici červených tulipánů abyste jí ukázali pocity věčné lásky. Pokud se nacházíte teprve v raném stádiu nového vztahu, zvolte raději kytici růžových tulipánů, které patří taktéž mezi vhodné, romantické gesta. Růžové tulipány jsou symbolem důvěry a štěstí, které cítíte z budoucnosti vašeho vzájemného vztahu, na kterém hodláte pracovat. Navíc také získáte body za originalitu a kreativitu, že jste nevsadil na tradiční a očekávané růže.

 

Karafiáty

Karafiáty doplní pomyslnou trojici valentýnských květin. Ačkoliv se to v našich končinách nemusí zdát, právě karafiáty patří mezi oblíbené valentýnské květiny. Jedná se totiž o krásnou všestranou květinu, kterou najdete snad v každé barvě duhy. Jejich jednoduchá elegance v kombinaci s jemně rozcuchanými okvětními lísky nádherně doplní jakékoliv další květy, nebo udělají parádu i samostatně. Přizpůsobte vaši karafiátovou kytici, abyste vyjádřili své city k vaší přítelkyni v tento speciální den. Červené karafiáty symbolizují lásku a obdiv, růžové naopak vděčnost. Bílá barva karafiátů patří čistotě a štěstí, fialové karafiáty naopak vyjádří pozitivní pocity z toho, jak vaše láska stále vzkvétá a roste. Ať už zvolíte jakoukoliv barvu, můžete si být téměř jistí, že s karafiáty nešlápnete vedle!

Nezapomeňte na dobroty


Rozmazlit chuťové buňky vaší přítelkyni, je také základ úspěchu. I zde by mělo platit pravidlo, že kvalita vítězí nad kvantitou. Dopřejte vašim chuťovým pohárkům něco opravdu chutného, co byste si za normálních okolností nekoupili. Pokud má vaše milovaná vytříbený vkus na sladké věci, potěšte ji kvalitní čokoládou z místní čokoládovny nebo ručně vyráběnými pralinkami. V kvalitní čokoládovně budou mít na výběr z mnoha druhů a proto jí můžete poskládat vlastní bonboniéru přesně na míru jejich chutím. Má raději bílou čokoládu? Udělejte balení pralinek z bílé čokolády s různými příchutěmi. Holduje kvalitní vysokoprocentní hořké čokoládě, zvolte tedy raději tmavou variantu. Je milovnicí oříšků? Namixujte ji oříškový mix přesně podle jejich chutí!

Pokud se vám pralinky nepozdávají, ale čokoláda u vás stále vede můžete zvolit například čokoládové lanýže, mandle v čokoládě, tabulku kvalitní vysokoprocentní čokolády nebo třeba smyslné jahody namáčené v čokoládě! Pokud byste chtěli zábavu na večer, můžete připravit čokoládové fondue doplněné o čerstvé ovoce.

Naopak pokud vaše drahá polovička preferuje raději slané dobroty, můžete si objednat večeři přesně podle její chuti a užít si ji při svíčkách v teple domova. Pokud večeři doplníte lahví kvalitního vína nebo šampaňského, můžete si být jistí, že neuděláte chybu!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

KVĚTINOVÝ KOŠ 10

již od 1117 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé