Červenokvěté pokojové rostliny

Pokojovky s červenými květy

Jakmile se blíží svátky vánoční, tím více máme snahu si to doma udělat útulnější a svátečnější. Hledáme inspiraci na internetu, v časopisech nebo u svých známých jak bychom si mohli snad co nejvíce přinést sváteční náladu k sobě domů. Právě během sváteční doby jsou květiny a kytice ideální volbou, jak si to doma udělat zas o trochu svátečnější. Květiny mohou být i skvělými vánočními dekoracemi, pokud správně zvolíte. V dnešním článku si představíme několik pokojových rostlin, které produkují krásné červené květy, pomocí zmíněných květin si můžete přinést svátečního ducha přímo k vám domů. Sváteční náladu lze nalézt i v pokojových rostlinách, nevěříte? Pojďte společně s námi odhalit nádherné pokojovky se svátečně červenými květy.

 

Amarylka

Amarylky jsou rostliny speciálně uzpůsobené pro pěstování v interiéru. Péče o amarylky je opravdu snadná, proto jsou vhodné i pro začínající pěstitele. Velkou výhodou je zejména ta, že amarylky plodí své nádherně červené květy právě v zimním období. Jejich období květu trvá po dobu několika týdnů a cibule rostliny se každým rokem více a více zesilují, díky tomu každý rok ze stonku vyrůstají další květní stonky.

 

Bromélie

Pokud stejně jako mnoho lidí bojujete s tím, že ve vašem bytě je opravdu obtížné najít místo pro květiny, které by poskytovalo vhodné světlo, bromélie pro vás budou skvělou volbou! Navíc stejně jako u amarylek, bromélie jsou taktéž velmi nenáročné na péči. Stačí když čas od času dolijete do podtácku vodu a rostlina se bude v podstatě zalévat sama.

 

Kaktusy

Mnoho lidí si kaktusy ihned spojí s drobnými zelenými, pichlavými rostlinami, které nejsou nijak zajímavé. Ovšem není tomu tak u všech! Nejen že kaktus je ideální volbou pro každého, kdo rozhodně není zapáleným pěstitelem a péči o květiny chce věnovat co nejméně nutného času. Kaktusy dokážou kvést nádhernými červenými květy! Tyto drobné květy zářivé barvy jsou na kaktusu tak výrazné, že se jedná o opravdu krásnou dekoraci. Rostou sice pomalu, květy jsou drobnější v porovnání s ostatními rostlinami, ale rozhodně udělají velkou parádu!

 

Toulitka

Toulitka je pokojová rostlina, která produkuje jeden z vůbec nejzajímavějších a opravdu jedinečně vypadajících květů! Nejen že květy září jasně červenou barvou, navíc jsou lesklé a opravdu výrazné. Ve skutečnosti se jedná o mírně modifikované listy, ale musíte uznat, že květy toulitky vypadají opravdu jedinečně! Pokud se na květy podíváte opravdu pozorně, povšimněte si, že mají tvar podobný srdci. Toulitku můžete tedy věnovat tématicky někomu, kdo je vašemu srdci blízký.

 

Kolopejka

Na první pohled typická pokojová rostlina, která je ale ve skutečnosti sukulentem vytvářející krásné, malinké květy. Rostlina má dlouhé období květu, což ale vyžaduje určitou péči. Aby rostlina mohla podruhé rodit květy, vyžaduje dlouhé období temnoty. Ve většině případů lidé po první sezoně rostlinu nahradí další, novou. To je ovšem velká škoda! Zkuste rostlinu udržet několik sezón, třeba do dalších Vánoc. Uvidíte, že vám to dodá opravdu skvělý pocit a navíc ušetříte za další!

 

Tohle je pouze zlomek pokojových květin, které produkují červené květy. Nejen že si tyto pokojové rostliny můžete pořídit jako krásnou dekoraci k vám domů, navíc je můžete využít jako hezký vánoční dárek, pro vaše blízké a předat jimi tak trochu sváteční atmosféry! Velká výhoda je rozhodně ta, že zmíněné rostliny nepotřebují žádnou speciální péči a zvládne je udržet na živu i opravdový neznalec květin a začínající pěstitel, to z nich dělá ideální dárek naprosto pro každého.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé