Barvy květů pro lepší náladu

Barevné květy, které vám zvednou náladu

Na naši náladu a celkové cítění působí různé vlivy z našeho okolí. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát i samotný obrázek, květina nebo písnička nám dokáže obrátit naši náladu o 180 stupňů. A to oběma směry, jak na dobrou, tak i na špatnou vlnu. Určitě máte ve svém okolí lidi, kterým se nálada mění poměrně často a nechají se snadno rozhodit různými událostmi. Proto neváhejte a pošlete jim barevné květiny na zlepšení nálady v těchto pochmurných dnech. Zde vám přinášíme hned několik tipů na květiny, kterými zaručeně pozvednete náladu! Nebojte se barev, právě těch je v aktuálních měsících potřeba co nejvíce! Na zahradách, v parcích, bohužel, v zimě moc barev nepotkáme, proto je důležité si je přinést alespoň k sobě domů do vázy. Jaké barvy je tedy vhodné zvolit? Pojďte se společně s námi podívat na různé varianty.

 

 

Teplé barvy

Mezi teplé barvy patří rozhodně červená, korálová,oranžová, cihlová a žlutá. Tedy barvy ohně, který je hlavním zdrojem tepla. Využití teplých barev interiéru vám přinese pocit pohodlí a tepla. Navíc tyto barvy mají skvělý pozitivní účinek na naši mysl, kterou nechávají v klidu. S teplými barvami se cítíme komfortně a díky nim si dokážete navodit pocit tepla domova. Mezi nejlepší květy v teplých barvách patří hlavně slunečnice, růže a lilie. Teplé barvy navíc také zmenšují prostor, proto jsou vhodné do velkých prostorů, které potřebujete opticky zmenšit. Navíc také teplé barvy oproti studeným více přitahují naši pozornost.

 

Studené barvy

Mezi hlavní nositele chladných barev patří u květin hlavně modrá a zelená. Řezaných květin v chladných barvách je výrazněji méně, než těch v teplých. Proto pokud toužíte po modrých květech musíte opravdu důkladně hledat! Není to vždy jednoduché, zejména s ohledem na konkrétní sezónu, ale zároveň to opravdu není nemožné! Například oblíbené orchideje seženete v modré barvě, ovšem nejedná se o jejich přirozenou barvu, ale o barvivo, kterým jsou květy barevny. Vhodným kompromisem u aranžmá v chladných odstínech je také volba bílých květů doplněných o modré doplňky a dekorace. Navíc bílá barva celkovému aranžmá dodá jemnost a uklidňující účinek. Volba chladných aranžmá pomáhá příjemci vytvořit klidné prostředí, ve kterém se budete vždy cítit uklidněně a v bezpeční. Chladné aranžmá jsou ideální například do pracovny nebo kanceláře, tedy na místa, kde se potřebujete soustředit a nemít žádné rušivé elementy. Studené barvy naopak oproti teplým přinášejí do interiéru vzdušnost, pokud tedy máte malý byt a rádi byste mu přidali na oko trochu místa, pracujte se studenými barvami, které vám pomohou otevřít váš prostor.

 

Barvy duhy

Barevná škála je téměř nekonečná a byla by škoda květiny omezovat pouze do dvou kategorií na chladné a teplé barvy. Pokud tedy rádi experimentujete a nevystačíte si červenou, žlutou nebo modrou, na řadu přichází poněkud extravagantnější kombinace plné šílených barev. Můžete se například inspirovat duhou a zvolit každý květ od jiné barvy. Ačkoliv to zní opravdu šíleně, rozhodně se najdou jedinci, kteří vaši kreativitu ocení. Různě barevné květinové kombinace jsou ideální pro extroverty a lidi, kteří jsou pro každou srandu. Určitě se nesnažte barevnými květinami překvapit minimalisty, nebo lidi, kteří milují jemnost a jednoduchost. Navíc i s barvami si můžete skvěle pohrát. Můžete kytici naaranžovat do pastelových barev a držet se meruňkové, krémové, levandulové a světle růžové barvy nebo být odvážnější a zvolit energetické plné barvy.

 

Nezapomeňte na hlavní důvod, proč jste se rozhodli barevné květiny zaslat. Tím by mělo být předání radosti a potěšení pomocí květin. Na první pohled drobnost, jako věnování květin dokáže opravdu potěšit a vytvořit úsměv na tváři za každé situace. Nebojte se také ke květině přiložit něco navíc, mohou to být balonky pro radost, něco sladkého na zub nebo kvalitní víno pro hezčí večer. Zároveň ke květině přiložte drobný vzkaz, aby dotyčný věděl kdo na něj myslí a chce mu popřát hezčí den, třeba jen tak. Díky vašim slovům bude květinový dárek mnohem smysluplnější.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Darování květiny ve firmě

Darování květiny ve firmě

16.1.2021

Jak darovat květiny v profesním světě

Jistě už máte praxi s darováním květin pro vaše blízké, rodinu nebo kamarády. Pro lidi, kteří jsou nám blízcí není zase tak těžké vybrat ty správné květy, pokud je znáte dostatečně dobře. Horší může být volba květin pro vaše kolegy z práce, šéfy, zákazníky nebo obchodníky. Možná je ale právě na čase to změnit. Ne vždy k darování květin potřebujete speciální příležitost, ale můžete se držet tradičních narozeniny, výročí, odchod do důchodu, povýšení nebo také smutnější události, jako je například poslední den v práci. Ačkoliv se čerstvá kytice řezaných květin může zdát jako přirozený dárek, je třeba dodržet hned několik základním pravidel, pokud jde o etiketu darování. Mezi zasíláním kytice jako obchodní dar partnerům, spolupracovníkům, klientům nebo dokonce vašemu šéfovi je možná tenčí hranice, než by se na první pohled mohlo zdát. Tyto hranice je ale důležité vždy respektovat a dodržovat. Pojďme se tedy společně v dnešním článku podívat na základní květinovou etiketu na pracovišti.

Číst celé
Nejvhodnější barva růží na Valentýna

Nejvhodnější barva růží na Valentýna

16.1.2021

Jakou barvu růží poslat na Valentýna?

Na svátek svatého Valentýna se prodá téměř 200 milionů růží, ano, čtete správně, neuvěřitelných 200 milionů růží. Pro představu, svátek svatého Valentýna se setkává s velkou oblibou zejména ve Spojených státech a stačí abyste věnovali dospělému jednu jedinou růži, a hned je pár milionů fuč. Ovšem nejen v USA se slaví svátek svatého Valentýna, ale také v Evropě, nebo u nás v Česku. Ani u nás nelze popřít, že většina lidí si spojuje Valentýna právě s červenými růžemi, romantikou, láskou a vášní, ovšem poslední dobou se Valentýn stává stále více oslavy lásky, jakéhokoliv druhu. Tím máme na mysli lásku k vašim blízkým, rodině, sourozeneckou lásku, lásku mezi přáteli nebo dokonce i projev lásky k vašemu domácímu mazlíčku. Láska má mnoho forem, proto je vhodné zmínit i ty opomíjenější, nejen lásku partnerskou. Pokud tedy chcete na Valentýna obdarovat vaše kamarády nebo příbuzné, stále můžete sáhnou po růžích, protože právě barva růže určuje význam, který chcete darováním květů sdělit.

 

Číst celé
Význam květin pro smuteční aranžmá

Význam květin pro smuteční aranžmá

10.1.2021

Pohřební květiny, jaký je jejich skutečný význam?

Smutné události doprovází naše životy a mezi ty nejsmutnější patří odchod našich blízkých. I na tyto situace musíme být připraveni  a přistupovat k nim jako k přirozené součásti lidského života. Jednu věc, kterou můžeme udělat, je rozhodně se důstojně rozloučit. Právě s tím nám mohou pomoci pohřební květiny, které sebou nesou důležité zprávy a symboliku. Při správné volbě pohřebních květin je důležité zvážit váš osobní vztah k zesnulému a na jeho základě vybrat ten správný druh květin na rozloučení. V dnešním článku vám přinášíme hned několik tipů na smuteční květiny, které vám pomohou určit správné květinové rozhodnutí.

Číst celé