Barvy květů pro lepší náladu

Barevné květy, které vám zvednou náladu

Na naši náladu a celkové cítění působí různé vlivy z našeho okolí. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát i samotný obrázek, květina nebo písnička nám dokáže obrátit naši náladu o 180 stupňů. A to oběma směry, jak na dobrou, tak i na špatnou vlnu. Určitě máte ve svém okolí lidi, kterým se nálada mění poměrně často a nechají se snadno rozhodit různými událostmi. Proto neváhejte a pošlete jim barevné květiny na zlepšení nálady v těchto pochmurných dnech. Zde vám přinášíme hned několik tipů na květiny, kterými zaručeně pozvednete náladu! Nebojte se barev, právě těch je v aktuálních měsících potřeba co nejvíce! Na zahradách, v parcích, bohužel, v zimě moc barev nepotkáme, proto je důležité si je přinést alespoň k sobě domů do vázy. Jaké barvy je tedy vhodné zvolit? Pojďte se společně s námi podívat na různé varianty.

 

 

Teplé barvy

Mezi teplé barvy patří rozhodně červená, korálová,oranžová, cihlová a žlutá. Tedy barvy ohně, který je hlavním zdrojem tepla. Využití teplých barev interiéru vám přinese pocit pohodlí a tepla. Navíc tyto barvy mají skvělý pozitivní účinek na naši mysl, kterou nechávají v klidu. S teplými barvami se cítíme komfortně a díky nim si dokážete navodit pocit tepla domova. Mezi nejlepší květy v teplých barvách patří hlavně slunečnice, růže a lilie. Teplé barvy navíc také zmenšují prostor, proto jsou vhodné do velkých prostorů, které potřebujete opticky zmenšit. Navíc také teplé barvy oproti studeným více přitahují naši pozornost.

 

Studené barvy

Mezi hlavní nositele chladných barev patří u květin hlavně modrá a zelená. Řezaných květin v chladných barvách je výrazněji méně, než těch v teplých. Proto pokud toužíte po modrých květech musíte opravdu důkladně hledat! Není to vždy jednoduché, zejména s ohledem na konkrétní sezónu, ale zároveň to opravdu není nemožné! Například oblíbené orchideje seženete v modré barvě, ovšem nejedná se o jejich přirozenou barvu, ale o barvivo, kterým jsou květy barevny. Vhodným kompromisem u aranžmá v chladných odstínech je také volba bílých květů doplněných o modré doplňky a dekorace. Navíc bílá barva celkovému aranžmá dodá jemnost a uklidňující účinek. Volba chladných aranžmá pomáhá příjemci vytvořit klidné prostředí, ve kterém se budete vždy cítit uklidněně a v bezpeční. Chladné aranžmá jsou ideální například do pracovny nebo kanceláře, tedy na místa, kde se potřebujete soustředit a nemít žádné rušivé elementy. Studené barvy naopak oproti teplým přinášejí do interiéru vzdušnost, pokud tedy máte malý byt a rádi byste mu přidali na oko trochu místa, pracujte se studenými barvami, které vám pomohou otevřít váš prostor.

 

Barvy duhy

Barevná škála je téměř nekonečná a byla by škoda květiny omezovat pouze do dvou kategorií na chladné a teplé barvy. Pokud tedy rádi experimentujete a nevystačíte si červenou, žlutou nebo modrou, na řadu přichází poněkud extravagantnější kombinace plné šílených barev. Můžete se například inspirovat duhou a zvolit každý květ od jiné barvy. Ačkoliv to zní opravdu šíleně, rozhodně se najdou jedinci, kteří vaši kreativitu ocení. Různě barevné květinové kombinace jsou ideální pro extroverty a lidi, kteří jsou pro každou srandu. Určitě se nesnažte barevnými květinami překvapit minimalisty, nebo lidi, kteří milují jemnost a jednoduchost. Navíc i s barvami si můžete skvěle pohrát. Můžete kytici naaranžovat do pastelových barev a držet se meruňkové, krémové, levandulové a světle růžové barvy nebo být odvážnější a zvolit energetické plné barvy.

 

Nezapomeňte na hlavní důvod, proč jste se rozhodli barevné květiny zaslat. Tím by mělo být předání radosti a potěšení pomocí květin. Na první pohled drobnost, jako věnování květin dokáže opravdu potěšit a vytvořit úsměv na tváři za každé situace. Nebojte se také ke květině přiložit něco navíc, mohou to být balonky pro radost, něco sladkého na zub nebo kvalitní víno pro hezčí večer. Zároveň ke květině přiložte drobný vzkaz, aby dotyčný věděl kdo na něj myslí a chce mu popřát hezčí den, třeba jen tak. Díky vašim slovům bude květinový dárek mnohem smysluplnější.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v ČR a SR

Mohlo by vás také zajímat

Zajímavosti ze světa květin

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

Čtyři podzimní/zimní barevné svatební trendy

21.11.2021

Podzimní/zimní svatební barevné trendy

 

S koncem letních veder přicházejí přirozeně chladnější měsíce podzimu a zimy a my jsme na ně dokonale připraveni! Rok 2021 přináší svatební boom, a tak není divu, že překypujeme kombinacemi svatebních květin a různorodých barevných palet. Připravili jsme si pro vás čtyři nejpoutavější barevné palety pro podzim a zimu 2021.

Číst celé
Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

Šest kreativních způsobů, jak použít sušené květiny

16.11.2021

Jak kreativně použít sušené květiny

Sušené květiny jsou tady s námi už po tisíce let, kdy nejen botanici, ale zejména květinoví nadšencí našli oblibu v sušení a lisování květin. Kromě tradičních metod existuje mnoho dalších inspirativních způsobů, jak sušené květiny co nejlépe využít. Při správném lisování vám mohou navíc sušené květinové expozice vydržet i několik let! Což se nejen ekologicky, ale zejména také z finančního hlediska skutečně vyplatí. V dnešním článku jsme si pro vás vybrali několik způsobů, jak být se sušenými květinami kreativní a vytvořit tak netradiční dekorace a aranžmá.

Číst celé
Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

Pět zajímavých faktů o chryzantémách, které vás dokonale naladí na podzim

13.11.2021

Co ještě nevíte o chryzantémách?

Tyto oblíbené podzimní květiny v sobě skrývají nejen spoustu krásy, ale také spoustu symboliky a bohatou historii, o které jste možná ani nevěděli! Pojďte se společně s námi podívat na zajímavosti, které doprovázejí tyto nádherné rostliny. Chryzantémy v českém překladu nesou také název listopadky, proto se s nimi zejména v měsíci listopadu můžete setkat skutečně v hojném množství. Není divu, že právě chryzantéma je narozeninovou květinou pro měsíc listopad.

 

Číst celé