Červenokvěté pokojové rostliny

Pokojovky s červenými květy

Jakmile se blíží svátky vánoční, tím více máme snahu si to doma udělat útulnější a svátečnější. Hledáme inspiraci na internetu, v časopisech nebo u svých známých jak bychom si mohli snad co nejvíce přinést sváteční náladu k sobě domů. Právě během sváteční doby jsou květiny a kytice ideální volbou, jak si to doma udělat zas o trochu svátečnější. Květiny mohou být i skvělými vánočními dekoracemi, pokud správně zvolíte. V dnešním článku si představíme několik pokojových rostlin, které produkují krásné červené květy, pomocí zmíněných květin si můžete přinést svátečního ducha přímo k vám domů. Sváteční náladu lze nalézt i v pokojových rostlinách, nevěříte? Pojďte společně s námi odhalit nádherné pokojovky se svátečně červenými květy.

 

Amarylka

Amarylky jsou rostliny speciálně uzpůsobené pro pěstování v interiéru. Péče o amarylky je opravdu snadná, proto jsou vhodné i pro začínající pěstitele. Velkou výhodou je zejména ta, že amarylky plodí své nádherně červené květy právě v zimním období. Jejich období květu trvá po dobu několika týdnů a cibule rostliny se každým rokem více a více zesilují, díky tomu každý rok ze stonku vyrůstají další květní stonky.

 

Bromélie

Pokud stejně jako mnoho lidí bojujete s tím, že ve vašem bytě je opravdu obtížné najít místo pro květiny, které by poskytovalo vhodné světlo, bromélie pro vás budou skvělou volbou! Navíc stejně jako u amarylek, bromélie jsou taktéž velmi nenáročné na péči. Stačí když čas od času dolijete do podtácku vodu a rostlina se bude v podstatě zalévat sama.

 

Kaktusy

Mnoho lidí si kaktusy ihned spojí s drobnými zelenými, pichlavými rostlinami, které nejsou nijak zajímavé. Ovšem není tomu tak u všech! Nejen že kaktus je ideální volbou pro každého, kdo rozhodně není zapáleným pěstitelem a péči o květiny chce věnovat co nejméně nutného času. Kaktusy dokážou kvést nádhernými červenými květy! Tyto drobné květy zářivé barvy jsou na kaktusu tak výrazné, že se jedná o opravdu krásnou dekoraci. Rostou sice pomalu, květy jsou drobnější v porovnání s ostatními rostlinami, ale rozhodně udělají velkou parádu!

 

Toulitka

Toulitka je pokojová rostlina, která produkuje jeden z vůbec nejzajímavějších a opravdu jedinečně vypadajících květů! Nejen že květy září jasně červenou barvou, navíc jsou lesklé a opravdu výrazné. Ve skutečnosti se jedná o mírně modifikované listy, ale musíte uznat, že květy toulitky vypadají opravdu jedinečně! Pokud se na květy podíváte opravdu pozorně, povšimněte si, že mají tvar podobný srdci. Toulitku můžete tedy věnovat tématicky někomu, kdo je vašemu srdci blízký.

 

Kolopejka

Na první pohled typická pokojová rostlina, která je ale ve skutečnosti sukulentem vytvářející krásné, malinké květy. Rostlina má dlouhé období květu, což ale vyžaduje určitou péči. Aby rostlina mohla podruhé rodit květy, vyžaduje dlouhé období temnoty. Ve většině případů lidé po první sezoně rostlinu nahradí další, novou. To je ovšem velká škoda! Zkuste rostlinu udržet několik sezón, třeba do dalších Vánoc. Uvidíte, že vám to dodá opravdu skvělý pocit a navíc ušetříte za další!

 

Tohle je pouze zlomek pokojových květin, které produkují červené květy. Nejen že si tyto pokojové rostliny můžete pořídit jako krásnou dekoraci k vám domů, navíc je můžete využít jako hezký vánoční dárek, pro vaše blízké a předat jimi tak trochu sváteční atmosféry! Velká výhoda je rozhodně ta, že zmíněné rostliny nepotřebují žádnou speciální péči a zvládne je udržet na živu i opravdový neznalec květin a začínající pěstitel, to z nich dělá ideální dárek naprosto pro každého.

From our offer

You might also be interested in

ARTICLE_PAGE_ARTICLES_TEXT

Valentýnské květiny

Valentýnské květiny

25.1.2021

Průvodce valentýnskými květinami

Den svatého Valentýna se slaví po celém světě každý rok a to přesně 14. února. Valentýn je časem, kdy si zamilované páry projevují své city nejčastěji prostřednictvím květin, dárků a zamilovaných gest. Valentýn není žádnou novinkou ani u nás v České republice a stal se zde poměrně populárním svátkem, i přesto že mnoho lidí stále raději preferuje první Máj. Nicméně nic nebrání v tom, abyste své city projevili i na svátek všech zamilovaných. Pokud si nejste jistí jaké ideální květy na Valentýna zvolit, přinášíme vám inspiraci, která vám snad usnadní vaše rozhodování.

read the whole
Darování květiny ve firmě

Darování květiny ve firmě

16.1.2021

Jak darovat květiny v profesním světě

Jistě už máte praxi s darováním květin pro vaše blízké, rodinu nebo kamarády. Pro lidi, kteří jsou nám blízcí není zase tak těžké vybrat ty správné květy, pokud je znáte dostatečně dobře. Horší může být volba květin pro vaše kolegy z práce, šéfy, zákazníky nebo obchodníky. Možná je ale právě na čase to změnit. Ne vždy k darování květin potřebujete speciální příležitost, ale můžete se držet tradičních narozeniny, výročí, odchod do důchodu, povýšení nebo také smutnější události, jako je například poslední den v práci. Ačkoliv se čerstvá kytice řezaných květin může zdát jako přirozený dárek, je třeba dodržet hned několik základním pravidel, pokud jde o etiketu darování. Mezi zasíláním kytice jako obchodní dar partnerům, spolupracovníkům, klientům nebo dokonce vašemu šéfovi je možná tenčí hranice, než by se na první pohled mohlo zdát. Tyto hranice je ale důležité vždy respektovat a dodržovat. Pojďme se tedy společně v dnešním článku podívat na základní květinovou etiketu na pracovišti.

read the whole
Nejvhodnější barva růží na Valentýna

Nejvhodnější barva růží na Valentýna

16.1.2021

Jakou barvu růží poslat na Valentýna?

Na svátek svatého Valentýna se prodá téměř 200 milionů růží, ano, čtete správně, neuvěřitelných 200 milionů růží. Pro představu, svátek svatého Valentýna se setkává s velkou oblibou zejména ve Spojených státech a stačí abyste věnovali dospělému jednu jedinou růži, a hned je pár milionů fuč. Ovšem nejen v USA se slaví svátek svatého Valentýna, ale také v Evropě, nebo u nás v Česku. Ani u nás nelze popřít, že většina lidí si spojuje Valentýna právě s červenými růžemi, romantikou, láskou a vášní, ovšem poslední dobou se Valentýn stává stále více oslavy lásky, jakéhokoliv druhu. Tím máme na mysli lásku k vašim blízkým, rodině, sourozeneckou lásku, lásku mezi přáteli nebo dokonce i projev lásky k vašemu domácímu mazlíčku. Láska má mnoho forem, proto je vhodné zmínit i ty opomíjenější, nejen lásku partnerskou. Pokud tedy chcete na Valentýna obdarovat vaše kamarády nebo příbuzné, stále můžete sáhnou po růžích, protože právě barva růže určuje význam, který chcete darováním květů sdělit.

 

read the whole